Bucurii de sept-oct 2006 (116)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eleņia spune:

buna seara mamici s bucurii
am intrat s am mai citit cate ceva s imi pare tare rau sa vad atatea bucurii bolnavioare,sa DD sa se faca repede bine
vreau sa va pup s sa va spun ca imi este tare dor de voi
dar din pacate nu pot sa intru atat de des cat as vrea eu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleņia spune:

nici numi vine sa cred cat de mari au crescut copilasii s cat de frumosi
nu mai spun de talentati la desen s alte cele
darius al meu are o problema cu leaganele
daca il duci in parc acolo sta s nu se mai da plecat s face un scandal monstru cand e vorba de plecat acasa
despre unt sau margarina categoric pt unt


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleņia spune:

acum trebuie sa plec din nou la lucru
va pupez pe toate ca sunteti niste dragutze s va urez o sapt mai mult decat minunata
p.s. multumesc pt raspunsurile despre vaccin


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Mexxa, ma bucur ca sunteti mai bine, Sanatate multa va doresc!

Multumesc gagicilor care mi-au urat o zi buna la servici dar maine va fi prima zi. Am emotii si eu, ca in prima zi de... servici. Azi am fost pe acolo, lume noua, multa treaba si... cam atat.
Parca nu mi-ar strica inca vreun an jumate de maternitate

Va pup pe toate,
noapte buna



Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna seara,

Mexxa, bine ai revenit! Sanatate lu Sebi!

MamiLili, te inteleg pt ca si noi am trecut printr-un episod similar (enterocolita). Dudu era moare ca o carpa, abia daca reactiona (parea ca nici capul nu mai are putere sa il sustina!) Multa sanatate lui Mathias, si sotului!

Ma cuzati ca insist, parca s-a mai discutat recent dar nu am avut timp sa caut in urma: ce produse cosmetice nu contin parabeni? Ma intereseaza in special pt bebei, dar si pt noi... Stiu ca nu ne putem feri 100% de tot ceea ce este nociv, dar macar putem incerca.

Eu am luat la verificat tot ce aveam in casa si m-am ingrozit: Sanosan (sapun lichid, sampon si crema hidratanta), Nivea (servetele umede, crema cu zinc pt fundulet, crema cu protectie solara), Avene (crema cu protectie solara), Mustela (cold cream pt hidratare) - toate contin. Singura crema fara pe care o avem in dotare este Sanosan pt vant. Norocul nostru este ca pe unele le-am folosit doar ocazional (spre exemplu, crema cu zinc am alternat-o cu crema de galbenele); in schimb, am folosit in mod curent Sanosan pt baie (incepand de la un an, pana atunci am folosit doar Atoderm de la Bioderma).

Am fost duminica cu Dudu la medic: chiar daca timpanul mai este putin retractat, a inceput sa se vindece; ramane sa monitorizam situatia in continuare, ca sa nu se transforme in otita cronica. In sfarsit, am facut Priorix-ul! Si deocamdata nu prezinta nici un simptom (febra sau altceva).

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

floricel, bafta maine in prima zi de serviciu

Adriana Mica, multa sanatate lui Dudu, sa dea Dumnezeu sa nu mai fie probleme

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Va pup fetelor

Mexxa ce veste minunata,ce bine ca sunteti bine si ce bine ca esti iar cu noi.

Mamilili sper sa fie asa,da-ne vesti!Sanatate maxima.

Noi ne-am trezit de dimi cu un colt al ochisorului stang lipit asa ca am curatat cu ser,pe la 13 am vazut ca i-a scos o uldoare destul de mare asa ca am sunat pediatra care mi-a zis ca circula o viroza de conjuncrivita asa ca mi-a zis sa-i pun picaturi de ochi Genticol din 3 in tre ore si daca in 3 zile nu-i trece,iar pe antibiotic si toate astea din cauza vantului idiot,eu una m-am saturat.Am auzit de o gramada de copii bolnavi care trec din una in alta asa ca vad ca si noi facem la fel.

Cuscro tu nu mai bagi nik DC?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Buna,

hainute pentru bebei si copilasi, nou noute www.flickr.com/photos/25064953@N05/" target="_blank"> aici .Calitate super!

Pentru relatii, id messenger lili_bucur

Pupici,


Meme, mami de Andrei (01.10.2005) si AnaMaria (15.10.2006). www.flickr.com/photos/9447214@N08/2264661563/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Buna seara!

Ce-ati mai scris fetelor...

Mamilili, m-am socat cand am citit REANIMARE. Am cautat in urma sa vad daca ai dat si alte detalii, nik. Pup si sa va faceti bine! Daca nu te-am urmarit sa apari pe mess...toata ziulica .

Mexxa, tare ma bucur pt voi si vestile bune despre Sebicu.

Gety, iar intri pe antibiotic?

Princess, Rares este un baietel tare frumos orice freza ar avea.

Lilina, multumim pt link si titlurile cartilor.

Itzy, asa faci? Libera o sapt intreaga si deja ne anunti ca vei intra rar?? Ihmmmm...

Sephora, felicitari frumosului demn de locul 1.

Monique, de ce crezi ca untul e prea gras? Dr. recomanda lapte 3,5% la varsta Bucuriilor. Si apoi cat unt mananca pe 1-2feliute de paine?

Mirabela, felicitari micului pictor. Sa vezi cand trece la desenat usi, frigidere, mobila, papusi etc...Eu deja nush unde sa mai ascund cariocile (chiar daca-s lavabile), creioanele cerate sau pixurile mele.

Xandrutza, mie nu-mi place defel margarina de cand a aparut in diverse forme si arome...insa la deserturi nici cel mai scump unt nu se compara cu un pachet de margarina pt prajituri...


Noi mancam numai unt (eu personal bag LIGHT de 40% ca de'...), in piureuri sau mamaligutza tot unt. Margarina mai folosesc la prajituri sau la uns tavile .





_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Cristina, ce putin mai ai...incepem galeria ?



_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput