Bucurii de sept-oct 2006 (116)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Beatrix, ma bucur ca au ajuns razele de soare la voi!
Eu am profitat de doua zile insorite si am stat mai mult pe afara. Azi e totusi destul de rece, bate vantul, si de aceea vom iesi putin mai tarziu afara.
Ma duc sa fac ceva de papa si poate reusesc sa o adorm pe Narcisa. De cateva zile cand e vorba de somnul de pranz face tot posibilul sa nu adoarma.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Un tip beat la un bar cere la chelner sa ii serveasca 3 cafele.
- Trei cafele?
- Da, una pentru mine, una pentru tine si alta pentru ma-ta.
A doua zi, acelas tip beat cere la acelasi chelner:
- Trei cafele..
- Trei?
- Da .. TREI …. una pentru mine, una pentru tine si alta pentru ma-ta.
Chelnerul nu a mai putut sa se abtina, a sarit peste masa si l-a snopit in bataie pe betivan.O zi mai tarziu, apare tipul plin de vinatai la bar.Chelnerul ironic il intreaba:
- Trei cafele?
- Nu - Raspunde betivanul
- Doar doua: una pentru mine si una pentru ma-ta. Pentru tine nu, ca pe tine te agita.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Mira, foarte tare bancul!

Narcisa a adormit. Eu mi-am schimbat oarecum planurile: stau putin pe net, dupa care ma mut in bucatarie; apoi vom iesi afara, poate gasim undeva si soarele ala...


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Buna ziua mamici,

of, mamili m-am intristat tare citind prin cate ati trecut. Multa sanatate le doresc baietilor tai si sa nu mai treceti prin asa ceva niciodata!
mexxa ce buna a fost cafeluta ta. Ma bucur mult ca ai reaparut si ma bucur si mai mult ca e bine Sebicu .
Adina drum bun spre tara. Pe la Oradea nu treceti?
itzy ce fain de tine ca o sa stai atatea zile cu papusika! si spor la curatenie.
xandrutza gasesti la noi soare, deci va astept

In legatura cu untul versus margarina: categoric unt, doar ca a mea bucurie manaca foarte putin unt pe paine. Nu vrea sa manance nici cum soldatei de paine indiferent cu ce e, unt, dulceata, branzica, asa ca noi camuflam painica in supica si cum putem

pupici la voi!






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Xandrutza, poate ai gasit macar tu soarele ala, ca la noi a disparut de tot, bate vantul si a inceput sa ploua. Urata vreme!

Am fost si eu la dr. Mi-a dat Zinat. Mama, ce de-a copii bolnaviori la rand!

Mexxa, te muti departe de noi! Voiam o partenera la plimbari, cand s-o fi facand cald afara.

MamiLili, iti urez sa faci ultima plimbare la spital azi!

Mirabelac, talentat baietel ai. Eu am o foaie pe care a "desenat" Maria (datata 10 Martie) si o pastrez tot pentru un eventual album. O sa fac o poza sa o admirati si voi.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Of Lili ce m-am speriat aseara cand am citit ca ati fost la reanimare!bine ca e ok plimbaretul scump si ca n-a fost mai rau!Si tati de plimbaret cum se simte?

Mexxa ma bucur din suflet ca e ok sebicu si mai ales ca aude!

La noi nimic interesant.....

Unt vs margarina?CLAR UNT!De vreo 4 ani si ceva noi nu mai folosim deloc margarina!



www.doctorbun.ro/" target="_blank">Voteaza medicii romani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Gety, nu am gasit soarele, s-a ascuns. Asa frig e afara... Deci, ma mut la Ramo!
Uitasem sa va spun, eu mai folosesc margarina la prajituri, in functie de reteta (in crema de vanilie categoric pun unt); dar Narcisei ii dau sa pape unt.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Fetelor multumesc pentru raspunsurile legate de unt. Asa i-am dat si eu unt pina acum si voi continua la fel, pusesem intrebarea pt ca imi era teama sa nu fie prea gras.

Eu am emotii ca in prima zi de scoala de miine incep serviciul. Azi am mai pus si eu la punct diverse si pe mine

Mirabela felicitari pt micul pictor, a mea zuza inca e la capitolul mazgaleli.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Monique_new, reintoarcere placuta si usoala la servici!
Iti inteleg emotiile, cred ca eu ma voi simti la fel in luna octombrie.

Intreb si eu retoric: cina mai mananca margarina? Ca eu unsa pe paine nici n-as mai putea-o inghiti. Nici unt nu mai mancam mult, din cauza greutatii, doar Maria mai papa, adaugat in mancarica. Nu in supa sau ciorba.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

Monique, iti doresc ca ziua de maine sa fie tare linistita

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput