Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (119)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

In sfarsit ma odihnesc si eu putin, munces de dimineata pentru actele alor mei, dar cu ocazia asta i-am anuntat de plecarea la Lisabona si a fost ok sa stea cu copiii. Bona pleaca astazi devreme, si maine vine dupa-amiaza ca ii pleaca iar copiii in strainataturi, asa ca sunt singurica la datorie.

sarbatoritilor de azi


Afibebe, tot marait si baiatul meu, azi mai putin ca au fost bunicii si l-au rasfatat. Asa ca toti au crezut ca exagerez eu.

Pinacolada, i-am dat si Nurofen si nu am vazut cine stie ce efect.

Greyeras, sa nu fie prea acida portocala aia. Stii ca la constipatie nu e prea bine sa faci scaune acide dupa aceea, eu sunt patita pe propria piele. Noi am folosit cu succes caisele Hipp, vreau sa iti spun ca le-am dat si atomicei si asa i-am mai rezolvat scaunul prea tare. Valabil si pentru Andreea11.

Bebeka, ba sa stii ca din pricina agitatiei lui si eu sunt maraita.

Cecilia, ce mai face Cristi?




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Cecilia, abia acum am vazut mesajul la noul capitol. Ce rau imi pare de Cristi ca e bolnavior. Multa multa sanatate. Cred ca de aceea nu manca el. Si eu am fost cu Andrei vineri tocmai sa nu aiba ceva in gat, dar cica e ok. Si in weekend a mancat. Dar suparat rau a fost.

Gabriela, ma intreb daca nu cumva tot din pricina Nan2 si-a redus si Andrei cantitatea bauta. S-a mirat si doctorita, a ajuns sa bea si 160 ml, de la peste 200 cat bea el.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Aaa, sa nu uit esentialul. Voiam sa propun o intalnire pentru joi in Herastrau, ca inteleg ca maine si poimaine oricum va fi mai urat. Deci doritoarele de plimbare in Herastrau, astept inscrieri. Joi vine si Andreea Aniast in Bucuresti, asa ca ii facem o surpriza sa alegem o locatie unde sa poata veni.

Andreea si cu mine vom merge si la Kidex, daca mai sunt doritoare am fi tare bucuroase sa mergem impreuna. Eu voi merge insa fara Andrei ca sa pot sa ma ochesc in liniste, apoi il iau si mergem in parc la plimbarica si eventual cautam o locatie pentru potol.

Astept pareri de la voi, daca e ok ramane asa. Gabitz sigur nu va avea invoire decat daca doamne fereste Eliza nu e ok, si cred ca nici pe Alina nu o mai pasuim pentru munca ei.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Roxana bine ca mi-ai zis, oricum nu-i dau decat cateva lingurite. La borcan nu-i mai dau in veci ca din cauza asta mi s-a stricat atunci la stomacel, e mai sensibila si nu vreau sa risc. Acum merg pe varianta ceai, desi nu prea se omoara cu el, va trebui sa se obisnuiasca.

Bai fetelor, trebuie sa fiu batuta putintel. Spre marea mea rusine am iesit cu fata imbracata afara de parca acum ninsese. Bine ca nu i-am pus si fular Doamne iarta-ma. Sunt nebuna. Mi s-a parut a fi racoare, dar pana am ajuns in parculet nu mai puteam de cald. Fetii peste hainutele de casa, adicatelea un body si pantalonasi, i-am dat un trening pantaloni cu hanorac, ghetute in picioruse si piesa de rezistenta o geaca cu blanita. Pam - pam. Binenteles ca i-am dat geaca jos, dar parca eram nebuna. Ghetutele i le-am dat pt ca nu a vrut sa stea incaltata cu botoseii pe care i-a primit de la mamaia, a plans pana am descaltat-o si sunt asa frumosi.
Nu va zic ca ieri am fost la cumparaturi cu mama si am innebunit ce hainute frumoase sunt pentru fetite, mai ales rochitele sunt mortale. Abia astept sa vina caldura sa o imbrac in rochite. Chiar daca ei nu-i place deloc.

Bee , imi place optimismul tau, ce inseamna mamica cu experienta.

Rnico .

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Roxana, pai cand e Kidex, joi acum?

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Gata, am aflat intre 27 - 30 martie. Oricum e prea departe de mine. Astept Baby Expo.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Buna ziua mamicilor!!!
Am o stare f proasta azi si cred ca din cauza lui Tudor...papa prea putin lapte iar...si e foarte agitat cand ii dau sa manance..imi da cu manuta peste bibe...mai suge iar da cu mana...apoi intoarce capul...of,of.
Asa patiti si voi de cand cu diversificarea se joaca bebicii mai mult la masa?

Mancarica solida o mananca cu placerea...parca Gabitz78 zicea ca pateste la fel...nu stiu sigur pt ca am citit in mare graba.
Ideea e ca si asa suntem in urma cu kg si dr a zis ca tb sa bage proteine...deci lapte cat mai mult.

Chiar... a bagat cineva carnita inainte de 6 luni? Nu stiu ce sa-i mai dau sa creasca aportul caloric...cereale mananca chiar mai mult decat e voie pe zi si...degeaba.

in fine..hai sa nu va mai incarc cu supararea mea ca le aveti si voi pe ale voastre..deci:
Cecilia multa sanatate micutului!!
mandarinutza, Pinacolada,Cecilia,Roxana...mai era cineva dar sunt varza...Multam pt aprecierile legate de poze!!



Poze
http://community.webshots.com/user/melaniatud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Salut!

Rox, joi nu am in program decat sa ma duc sa las hainele la spalatoria germana, dar e in drumul spre Herastrau, deci OK. Daca nu ploua, eu vin.

Melania, tare smecher Tudor al tau, baiatul. Felicitari pentru taria ta, eu le ziceam sigur ceva.

Rodica, super poza cu ochisorii, e tare dragalas Darius. Mereu ma uit sa vad daca ai mai pus poze noi cu el, tare imi place baietelul tau.

Am fost si eu prin parc la o tura de socat babe - fara caciula si doar intr-o bluzita. Cred ca Stefan are o problema cu caldura. Ieri am iesit si i-am dat pe el o bluzita destul de subtire si o geaca de fas si am vazut ca i-au aparut niste bubite rosii pe piept si manute. Cand am ajuns acasa, l-am dezbracat si l-am lasat numai intr-un body cu maneca scurta au inceput sa dispara. Azi la fel, l-am scos doar in bluzita si au aparut la loc. Acasa, la maneca scurta dispar.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Melaniatud, eu cred ca totusi carnea e prea devreme s-o introduci in alimentatia unui copil atat de mic. Cu atat mai mult cu cat se pare ca nu asimileaza tocmai bine nici legumele sau fructele. Mai bine linisteste-te, da-i sa manance in ritmul lui, nu te concentra prea tare pe cresterea lui in greutate si ai sa vezi ca lucrurile vor reveni la normal. SI cred ca ce ti-a spus doctorita: mult lapte (adica "lapte cat vrea el", ca nu-l poti forta) e un sfat bun. Bebelusii au mult mai multa nevoie de lapte decat de carne. Laptele aduce si aportul caloric, dar si majoritatea vitaminelor din alimenatia copilului mic(Am mai zis asta, dar si ce urmeaza). Fii-mea, marea mofturoasa, a crescut aproape doar cu lapte (praf) pana dupa un an. SI acum e mare, sanatoasa si nici carente de vitamine nu cred ca a avut (calciul nu e vitamina, iar la cat lapte bea si acum, numai rahitica nu trebuia sa fie).

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by kriss79

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by kriss79
voturi


unde?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


la concursul DC clipe de viata 2007




Sigur ca la concurs.. da'care e poza ta? Poti pune un link.. sau spune macar cum se numeste... ca as vota si eu, dar zau ca n-am timp sa ma uit la atatea poze..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput