Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (119)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Cecilia, imi pare ca s-a imbolnavit Cristisor, dar cum el e voinic se va face repede bine.

Annisia, m-am uitat la poze si parca nu imi venea sa cred ca si ai nostri au fost atat de mici. Si sa nu uitam ca in poze par mult mai mari, deci imi imaginez cat de micuta era Alexis in realitate. Ma crezi ca ne va fi dor si de perioada aia?

Noi raportam cu bucurie inca o realizare mareata, ieri Sara a zis PAPA. Cam timid si destul de incet, dar clar. Nu a mai repetat. mentionez ca evenimentul s-a produs dupa ce primise un biscuite in mana si rodea pe el cu maxima incantare.

In alta ordine de idei, stiti ca v-am zis ca noi stam prost la capitolul baut lapte, desi papa solida o mancam cu mare placere. Totusi apetitul a scazut simtitor la trecerea Nan1 -Nan 2. Medicul a zis ca n-ar trebui ca doar e aceeasi forumala, dar uite ca asa a fost. Am lasat-o in pace, dar a trecut o luna si ea abia depasea 100 ml/masa, 150 a fost cazul cel mai fericit, ca sa nu mai spun ca au fost si mese de 80-90 ml. Ei, asa ca de ieri m-am decis si am luat si o cutie de Milumil 2(pe considerentul ca adora cerealele Milupa, si sa nu fie trecerea la ceva necunoscut)azi vom incerca. sa vedem e laptele sau doar o pasa din cauza dintilor, ca nici nu mai stiu...

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Greyeras lasa ca face in ultima zi a lunii cinste Anisia( eu asa am retinut, sper sa nu gresesc, oricum la sfarsitul lunii), ca tot in martie e nascuta, dar cand s-a suparat s-a sters din lista ca de''' berbecul tot berbec ramane.

Am vazut si eu pozica cu piticania mica.....de ce te strambai asa anisia??????? parca mai vrei un bb, antreneaza-te sa nu uiti cum a fost Yanisucu.....glumeam.


Betty, scaunelul de baita l-am luat din Cora, a costat in jur de 22ron, lui Cristi ii place tare mult sa strea in el in cada, i se lumineaza fata, lui oricum ii place in apa cat mai multa.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

punct ochit punct lovit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Cecilia multa sanatate papanasului!

Urmy bine ai revenit,felicitari pt. examene!Ce mare a crescut Tudor...si la noi merge cu pasi lenti diversificarea,nu ne grabim deloc,avem timp...

Melania n-are rost sa pleci urechea sau sa pui la suflet astfel de remarci...pupam pe Tudorica okiosul!

Ramonaiani ma bucur ca a-ti reusit sa terminati cu mutatul...am admirat-o si pe frumusica de Eliza!

Gabriela felicitari pt. 'papa'! Mie deja imi e dor de perioada cand Miru era mica-mica...Asa deci,cu laptele,chiar ma gandeam cum o sa fie trecerea la Nan2,daca o sa-i placa sau nu..
De care biscuiti i-ai dat?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Da, da, da Cecilia asa sunt berbecii. Am acasa un mandru exemplar, una bucata sot.... vineri fac si eu cinste pt el.
Sper sa manance Cris papica si noi avem o perioada in care stagnam cu mancarica, sper sa treaca repede, oricum miercuri mergem la dr, facem si vaccinul de 6 luni.


Gabriela, felicitari Sarei pt PAPA, ei e un bun inceput.

Noi ne pregatim sa iesim pe afara, vad ca se arata soarele, trebuie sa profitam de el.



Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

La noi ploua,asa ca stam in casa...s-a trezit printesa,plec..

Pupici la mamici si bebici!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Greyeras, sunt sexy balamuc... Sau cum ii mai cant eu lui B prin casa, de se prapadeste de ras: sunt sexy si rea, sunt sexy si rea!!!!

Gabitza, era mica mai fata de nici nu imi venea sa cred ca si baietoiul meu a fost atat de mic. Si doar acum sase luni de zile. Vaiiii ce repede cresc. Cred ca trebuie sa fac la fiecare 10 ani cate un bebe, ca sa am mereu cate un copil de crescut... S-au intalnit ai mei cu o ipa care avea trei baieti - unul de 10, altul de 20 si altul de 30 de ani... Hihihihi....

Cecilica ai retinut bine data, nu ai retinut zodia lui B. El e balanta... In poza ma strambam, pentru ca aveam impresia ca o scap printre degete. Era o excalamare si un extaz, nu o strambatura...

Eu acum fug la un shopping mic. Al meu se pregateste de summit-ul lui peste prajit. Asa ca eu am ramas singura cu cardurile pe mana... Hihihihi... Bine ca nu sunt si eu la munca... Bagam ca MiG-ul!!! Va pupacesc!!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Gabriela, ptr Sara.
Mai mult ca sigur ii va placea Milumil2 ptr ca e vanilat si tare gustos, insa mie mi s-a parut gras si se constipa Andrei de la el. Incearca-l ca sigur va bea.
Pupici.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rnico spune:

ceau!

multumim pentru urari!

special pt greyeras si aduta ....la muti ani! sa cresti mare si sa fii sanatoasa!

la multi ani tuturor sarbatoritilor zilei!

la 5 luni avem 65cm si 6460gr...si mergem in continuare tot pe alimentatie exclusiv la san....asteptam cu infrigurare 23 aprilie cand vom pregati pt prima data bolul cu cereale...si apoi incepe distractia cu gatitu pt bb



bb alesia 23oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Bai nasol cand ai dureri de cap.Parca sunt prin luna a cincea de sarcina cand aveam niste migrene de innebuneam.Mai ti minte Nana stiu ca si tu te plangeai.

Annisiooooo te facusi bruneta.Vai,citesti prin ganduri fato.Chiar azi vroiam sa ajung sa ma vopsesc bruneta.No...acuma sa nu zici ca te-am plagiat.
In alta ordine de idei.Ce micuta era bebelina.Asa m-am uitat la pozele Erikai din primele zile si am ramas proasta.Ce mica si schiloada era.Doua bete avea in loc de picioare si acum ma fugareste prin casa.Cresc,parca prea repede.As vrea sa fie ritmul mai lent


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Am intrat si noi foarte rapid sa va salutam!
MAi am de citit din urma, macar ultimul capitol sa ma aduca mai la zi.
Intre timp, pe Cristian al Ceciliei, cu amigdalita! Se face bine rapid, sunt sigura.
Am tot vrut sa-i raspund (nu mai stiu de cand) lui Myral, legat de coastele evazate. Sa vezi ce rahitici am eu la casa. Fata are si acum fontanela deschisa (si a trecut de 2 ani). Baiatul (mancacios si maricel de altfel), are o fontanela fff mare, coaste evazate, stern infundat si picioare curbate. Vazut, bagat la cap, calciu mai tarziu, nu inca. Eu o sa-i duc la mare ca le face bine. Tu esti deja la mare si ar fi bine s-o tii pe cea mica, mai la umbra, mai s-o vada putin soarele, dar in aer (poate o sa aiba si mai multa pofta de mancare). Cat despre mancat, eu am fost disperata cu cea mare a mea. SI a crescut cu lapte, pana dupa un an cand a inceput sa manance orice (ce avea ea chef, ca nu era chip s-o conving eu)
Aaaa si am vazut poze cu Maria Tomasei! Draguta ca si mama si fratiorul ei. Sa stapaniti sanatosi casuta.
fetele. Sper sa-mi mai fac timp sa intru sa va spun de noi (desi cam greu, ca acum fac kineto cu Razvi- pt picioare curbate si cica ar avea unul din picioare cam spastic. Cam dubios zic eu. O sa ma duc eu si la un ortoped sa-l vada, dar cum eu sunt optimista, spun ca ne iubeste prea mult profesorul kinetoterapeut care a lucrat cu Ana, si vrea sa ne vada in continuare si cu Razvan).

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput