Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

La multi ani sarbatoritilor si mici si mari!!! Sa aveti parte de multe bucurii si multa sanatate si tot ce va mai doriti voi!!

eu nu mai reusesc sa intru, sunt tot pe fuga, dar macar apuc sa citesc ce scrieti .

Aliona

Ddana

Mihael@ ce torturi ... . si normal ca stefi are bicicleta ca a lui matei! nici nu se putea altfel. eu sunt momentan in pana de idei (si de finante). i-as mai cumpara ceva, dar nu stiu ce. cred ca urmeaza cuburile clementoni ... de-alea nu are. mai studiez.

elyanne si eu am admirat pozele lui coolutz mireasa. super tare!!!
si tot pt elyanne:

martutza tie vroiam sa-ti spun demult (dar deh ... varsta) ca iti sta muuuult mai bine ... cu parul mai lung adica.

tzuna si tie ... ca uneori ai nevoie.

riloasa sanatate si voua.

amma, kitty

iunita eu refuz sa ma mai uit la filme cu fii-ta. sigur nu ne-ai pacalit? sigur ai nascut pe 1 aprilie?


pupam si toti puiutii bolnaviori!!!

despre noi:
saptamana asta matei este baiat de bucuresti. adica mi-am inventat eu un concediu si il avem acasa. ma simt ... usurata.
dupa ce a facut greva foamei vreo 2-3 saptamani, de i se lipisera coastele de spate, de cateva zile a revenit la sentimente mai bune si mananca. uh!! acum sa vedem. momentan ii dam vitamine (multi sanostol). suntem la jumatatea sticlei. sper sa manance bine si dupa ce le terminam).
suntem nevaccinati ca nu reusim sa ne punem de acord cu programul dr. poate reusim la sf saptamanii.
si ... mare noutate ... in sfarsit merge si el de-a-busilea!!! cat a fost in greva nici nu mai mergea singur, decat sustinut. cred ca nu mai avea putere! de azi merge singur prin toata casa, dar isi mai aduce aminte de lene si ramane intepenit intr-un loc. ne facem noi mari!

cam atat ... sper sa reusesc zilele astea sa intru mai des!

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Saru'mana pt. majoreta.... chiar aveam nevoie
O iau razna... daca stau si ma gandesc ca mai e o sapt. pana ma internez... sunt nebuna... da' abia astept... concediu frate



Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

LA MULTI ANI !!!

Rares
David
Radu
Diana


Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

si pentru ca ieri am fost cu gandul prin alta parte si nu am intrat
La multi ani si pentru Eduard si Caterina

Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

multumim de urari, sunteti niste dragute
pozici de la aniversare

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuuulti ani, Alexis Florian!


La muuuuuuuuulti ani, Dani7asi!



Ce repede te-ai miscat Roxana cu pozele... da' nu zisesi ce lua dupa tava... sau ai zis si n-am vazut?
Suuuuuper tortul.




Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

La Multi Aaaani, Alexis!!!!


La Multi Aaaani, Daniiii!!!!


pai inca is varza cu gandurile, aveam multe de zis da'.....

Raresu a ales asa (in ordinea asta): fard (nu intrebati de ce a avut asta pe tava), aur, termometru.

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:



Cu intarziere, spunem si noi La multi ani sarbatoritilor de ieri
Rares
David
Radu George
Diana

Noi ieri n-am intrat la "butoane" pe motiv de lipsa de-acasa...Am fost la o prietena de-a nostra din Voluntari, care sta la casa si care , normal, are flori, 2catei, 2 pisici...

Nu va spun cat de fericita era Teodora cand o baga cateaua lup in seama, o lingea pe fata, pe maini, ea era cu gura pana la urechi, tot timpul dupa catea...a vrut sa mearga si prin iarba...ca deh, asa mergeam io
Pun acum si poze...Si ma duc sa vad poze cu Rares...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

La multi ani!ptr prichindeii sarbatoriti zilele trecute, sarbatoare frumoasa azi ptr alexis florian!

ptr alionusha:sa fie intr un ceas bun, curaj, sarcina usoara si un bebe bun, ddana:sa fie cum vrei tu si magdutah:ai sa ne spui ceva?
maternitatea a adus in mine o sensibilitate in plus. vederea unei femei insarcinate sau a unei mame imi lumineaza clipa cu un zambet involuntar. ce stare de excelenta, sa fii mama!
imi doresc un alt copil, stiu ca ptr noi e tarziu. trauma travaliului, noptile cu somn fracturat la trei ore ptr alaptare, serile chinuitoare cu colici si plansete, durerile de spate de la greutatea norei, grija, emotia, nervozitatea, viata sociala diminuata pana la inexistenta, viata care nu ti mai apartine doar tie..nu le am uitat. dar as gasi putere si curaj sa o iau de la capat. poate doar mi e dor de copilul meu cand era mic..dar cand o vad ce fericita e cand vede copii, cum isi intoarce tot corpul in carut cand trecem pe langa ei, cum ii smotoceste in parc pe ceilalti, cum tipa de bucurie langa ei, pentru ea ar fi trebuit sa mai avem unul. dar ii doresc sa gaseasac prieteni buni langa ea, sa n aiba dor de frati.

roxaniciu: pai ce ai zice tu, cand vii la mare, sa treci asa, ca din intamplare, cu niste yami-yami d alea, pe la noi? ca dam si noi la schimb un gratar, o plaja.... si n am vazut eu in minunatele pozici ce a ales tanarul de pe tava. e la secret?
tzuna:ma apucau niste stari contradictorii cand o vedeam pe fie mea ca nu mananca...am remarcat ca, daca ma enervez cand refuza mancarea si plec de langa ea 2-3 secunde ptr a ma intoarce calma si vesela si a i distrage atentia putin, accepta mai usor sa continuam masa. ii mai dau o jucarie improvizata, o lingurita cu care sa invarta in castron, manuta ei cu care sa framante un pic mancarea, un servetel pe care sa l rupa in bucatele, orice ii poate face placere pe moment, fara sa prelungesc joaca. asa, cat sa nu i produca repulsie actul alimentarii. am vazut ca si tu ai realizat ca starea ta de nervozitate da uneori o alta dimensiune efectului in sine.
multa sanatate la bolnaviori, sa se faca bine si sa se linisteasca mamicile lor.


de Loli mic
Asa creste o fetita
LMA 1 an
Varsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

Multumim tuturor mamicilor care ne-au felicitat si nu au uitat de noi in aceasta zi speciala.......am dat cep la butoi, deci va astept la un pahar de vin dulce si parfumat!
Suntem si noi alaturi de cei care s-au sarbatorit in week-end si le transmitem : LA MULTI ANI!lui Edysi mamicutei lui laura_oana care isi sarbatoresc primaverile in aceeasi zi cu Caterina... si nazdravanilor Rares, Radu, David care s-au sarbatorit a doua zi!



O mamicutza cu 2 fetizte cu fitze : Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput