Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by Lumi_Nag
La infatisare nu prea stiu ca parerile sunt impartite.Fiecare zice "cu mine seamana".


Luminita, mami de ingerasul mult iubit George Catalin
Povestea minunii noastre in imagini,
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0" target="_blank">19.03.2007





cu tata-su seamana la infatisare, asa imi pare mie

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns B_Zara spune:

..intrebare:help, sunt im dubii...eu aproape c-o trecusem pe Ale pe lapte de vaca asta si la indicatia unei alte dr.Acum dr mea imi zice ca ea m-ar sfatui sa o mai tin pana pe la 1 an si jumate pe lapte praf, ca sunt mici si pot aparea dermatite sau rinofaringite cu astm, cam asa ceva.Voi ce sfat imi dati.Ce stiti despre asta????Si eu am hotarit sa o tin pe Ilinca atit cit pot (dpdv financiar mai ales) pe lapte praf. Din ce mi-au zis dr si din ce am citit, am vazut ca, in primul rind laptele de vaca este f sarac in fier. Si cum noi sintem cam anemice...Mami de Ilinca 15.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

David Matei

Andreea 20 Dupa ce termini de petrecut, da-ne si noua un semn.

Felicitari noilor gravidute. Din ce in ce mai multe, vad

Lumi_Nag - ai un baietel tare scump.

Rianna - ma bucur ca ti-a trecut depresia. Tinem pumnii sa ai in continuare o sarcina usoara si sa nasti fara nici un fel de problema. Mult a fost, putin a ramas

Marta - ne vedem, cum sa nu. Stabilim maine mai multe detalii. lui Victor.

Ioanaradu - eu ma rog la Dumnezeu sa doarma si el macar pana la 8, ca imi da trezirea in cel mai fericit caz la 6, dupa care mai sta in patut cam o jumatate de ora.

Hai ma Elyanne, puteai sa ne mai lasi putin sa speram ca va fi mai usor mai incolo. Stii tu, speranta moare ultima

Karla32 - Te mai lasa sotul sa pleci de acasa?

Doina - subscriu si eu la ce au zis fetele - tuns lung nu se pune . Ce ati facut la vaacin?

Stefanya - frumos cadou ti-a adus iepurasul. Cred ca si pe la mine a trecut acelasi iepuras, ca am primit acelasi cadou ca si tine. SI de atunci nu mai sta o clipa locului.

Arrisa - La multi ani fericiti impreuna!

Raisa - bine ati revenit.

Selene - normal ca te primim. Tinem pumnii sa treaca mai usor saptamana asta, ca si cele care vor veni.

Azi am fost si eu cu Raul la doctor, ca ne schimbam medicul de familie. Totul e bine, are 10,800 kg si 76 cm - cica e ca la carte. Eu aveam impresia ca e mai greu, la cat de tare imi rupe mainile. Maine mergem sa0i faca si ROR-ul. Mi-e tare frica de el, dar asta e. Cica e mai important sa-i faca acum ROR, ca asta protejeaza de boli contagioase. Infarixul mai poate astepta o luna.

Am actualizat si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3484272ba6e7560cee6651" target="_blank">filmuletul cu Raul, ca ramasesem cu pozele de asta vara.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Ghibuadina cred ca dr are dreptate incearca s-o tii pe lapte praf pana la un an jumate eu asa am facut cu toti trei.



La multi ani pentru urmatoarele domnisoare: TheodoraIoana
Ramona
Maya Maria




si cu intarziere si scuzele de rigoare pt
Andrea20

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Am uitat,am facut cafeaua asa ca poftiti in ordinea sosirii

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna dimineata!

La multi ani sarbatorilor!!

ne inscriem si noi la cafea . o mai fi?
oricum ... cine vine azi sa ne dam cu sania? ca cica a nins in bucuresti 4 ore dom'le!!

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

neatza...ralualexandrei eu prima la cefea,dar una mareeeee....

La multi ani tuturao celor care au implinit un an in ultimele 3 zile,nu ii scriu ca sigur uit pe careva!si evident LA MULTI ANI SI PENTRU MAMICI!!!

eu iar is racita rau,abia u trecut 2 sapt de la ultima raceala si acum am luat-o de la capat....imi vine sa ma aunc in cap!!!si ma chinuie de o sapt sa ajung la aerobic,k m-am hotarat,aaa si cu operatia mea de cezariana cred ca tot la cutit ajung ca nu vrea sa se prinda dar asta cred ca dupa mai,dupa ce face razvi un an ca acum nu am chef!!!

karla am ras pe burta...bravoo luca!!!chiar asa te mai lasa sotul sa pleci de acasa???

stefania felicitari pt carl!!!sa te mai legi de el ca vezi ce te baaattt...si pozelleeeee????????

kissmam felicitariii!!!ce curajoase mamici!!!!

aaaaaa razvi a invatat sa faca bravooo,sa dea noroc,stie care e catelul,zice ga la o gaina care canta ca nebuna de dimineata pana seara,imi da mingea,balonul,merge muuult mai bine,se dezbraca singurel,doar un pic cu ajutorul meu,zice mama toata ziua,zice da, se chinuie sa zica tata,se da jos din pat,stie cand il imbrac ca iesim afara si nu mai are rabdare si fugeee la usa si tipaaa, si nu mai stiu ce faceeee....

gata fug sa beau cafeaua!!!pup!!!

aaa...vazui si pozele....


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

Buna dimineata!Eu mai am cafea...degeaba imi fac o galeata ca nu isi mai face efectul deloc!!!

La multi ani Theodora Ioana (Elpower)!
La multi ani Ramona (Dani7asi)!
La multi ani Maya Maria (Iuliana 2007)!

Ahaaaaaa! Ati ras de noi? Roxanici, ar fi o solutie si decupatul, dar mi-e ca o sa decupez totul prin casa ca ,,musiu" gaseste sa faca altceva! Mereu altceva! Nici sa scot dulapul nu merge ca e masiv, e gen dressing, din perete in perete, din podea pana in tavan! si nu se poate decat daca raman fara mobila in dormitor. Asa ca, ramanem pe pozitii. Daca se mai intampla o data si trage tot sertarul, va spun fara nicio gluma ca singura solutie este sa chem pompierii sa intre pe geam...

Lapte praf versus lapte de vaca! eu ii dau in continuare lapte praf. Cred ca pana la 2 ani. Si mananca frate,nu se joaca! Cam 7-800 ml/zi! M-a terminat la portofel...Cand vad ca se duce o cutie la 4-5 zile, ma ia cu lesin!



Luca, dragostea mea

Luca luna VIII

Luca luna IX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuuuuuuulti ani
Theodora Ioana & Ramona & Maya Maria



ane2200 de ce sa fiti dezamagite
Mai bine sa va bucurati acu... cat se mai poate... Si sa va puneti pe facut bb-ei (cele care au in plan) mai repede... cat sunt astialalti pici...


Multa sanatate bolnaviorilor, mamici sau pitici!
Hai sa vina vara.... mai repede... ca nu mai vreau viroze...


Progrese (n-am mai scris e mult, cred)
Mihai merge paroape numai im picioare...
Andrei a inceput si el.
Mihai a invatat sa faca bravo si mai alesc cand... De ex. il vede pe Andrei ca se ridica si umbla cativa pasi... Mihai bate din palme, fara sa facem si noi la fel si sa ne copieze.
Probabil pt. ca atunci cand incepuse el sa umble la fel il incurajam si noi.
Andrei a invatat sa zica NU, cand nu mai vrea mancare... E asa haios... Pune barba in piept si incepe sa dea din cap ca nu si nu si nu...


Intrebare! (am scris si la prob. legislative, dar poate stie careva dintre voi)
Sunt in CIC, trebe sa ma internez.
Cine imi da adeverinta pt. spital?
Ca la munci zic ca nu ei, ca am contractul suspendat... asat stiam...
Daca nu ei, atunci cine??? Nu vreau sa bantui aiurea pe starzi... Sa merg unde e nevoie... si in timp util... ca s-o am pana luni.






Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

LA MULTI ANI!
THEODORA IOANA
RAMONA
MAYA MARIA
SA FITI SANATOASE, SA CRESTETI MARI, SA VA BUCURATI PARINTII SI SA VA DEA DUMNEZEU TOT CE ESTE MAI BUN!



cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput