Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina.todor spune:

Neatza fetele!

In primul rand

La multi ani Theodora Ioana (Elpower)!

La multi ani Ramona (Dani7asi)!

La multi ani Maya Maria (Iuliana 2007)!


Noi suntem bine dupa vaccin, am plans putin dar ne-a trecut repede si nu am facut nici o reactie.
In schimb am dat rau cu capul de marginea tabliei de la pat si asta ne-a durut mai rau ca vaccinul, dar din fericire nu au fost urmari decat un cucui.
Ne-am revenit cu mancatul, nu mancam cantitati mari de mancare solida dar mancam, fata de saptamanile trecute cand numai lapte mancam si ala putin.
Ne trezim in continuuare noaptea sa papam lapte.... asta e, poate renuntam odata si odata.
ne trezim la 5.00-5.30 si mami e rupta de somn da nu e problema lui Radu ci a lui mami
Umblam, nu vorbim, dar stim clar ce ne trebuie si trebuie sa primim imediat ca altfel urlam de ne stie tot blocul...


Lapte praf vs lapte de vaca - nu stiu ce sa zic dar pot sa spun doar ca doctora sa il mai tin pe lapte praf pana incepe sa manance serios mancare solida pe motiv ca laptele praf are o gramada de vitamine si minerale adaugate fata de laptele de vaca si sunt si ele un aport, astfel se evita anumite carente care pot aparea. Alte motive nu mi-a dat dar alte mamici mi-au spus despre ceva alergii pe care laptele de vaca ar putea sa le genereze.... habar nu am cum sa fac asa ca il mai tin un pic pe Radu pe lapte praf ca imi e nmai comod desi numa ieftin nu e.

Eliane - nu stiu exact cine trebuie sa iti dea adeverinta dar cred ca medicul tau de familie ar trebui sa stie, eventual suna si o sa afli.

Vazut poze si filmuletze! concluzie: Ai nostrii sunt cei mai frumosi si mai destepti ! CLAR

la toata lumea de la Doina & BB Radu (23 Martie 2007)
Poze Radu
Filmulete Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene spune:

KARLA, in legatura cu sertarul-problema, de ce nu cumparati opritoare din acelea pentru sertare? Eu am luat din Ikea (din Budapesta) dar trebuie sa fie si la Bucuresti... Sau de pe site-urile cu produse pt copii.

ELIANA, da un telefon la Directia Muncii Bucuresti - http://www.ddfssbuc.org/ -(unde ai depus dosarul pt indemnizatie) si intreaba-i pe ei ce faci cu adeverinta.



Anca, de www.TickerFactory.com/][/url]" target="_blank">MARIA ALEXANDRA - 28 februarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

Ninge...ninge...ninge...asa fulgi mari nu am vazut toata iarna!

Ieri am fost cu Caterina la vaccin...a plans un pic cand a intepat-o cu acul si a mai marait cat a controlat-o doctorul si a cantarit-o. Acasa i-am pus o felie de cartof pe picior si un supozitor de novocalmin si nu mi s-a parut "mai altfel" decat de obicei.... deocamdata!

La taierea motului am avut in schimb un mare show....A fost agitata, maraita, nervoasa si a plans atat de mult incat nu mai stiam ce sa-i facem! Din aceasta cauza nu am reusit sa facem prea multe poze si nici spectaculoase.... La un moment dat avea nasul atat de rosu si ochii incercanati de jurai ca-i pui de clovn! Unii au spus ca eu i-am transmis starea de agitatie, pentru ca si eu la randul meu eram foarte agitata si emotionata in acelasi timp! Nu a mancancat NIMIC toata ziua... si a stat mai mult in bratele noastre..... (cred ca a fost prea multa lume si zarva in jurul ei). A doua zi a fost acelasi copil ca de obicei... asta e...!

mutritza plangacioasa
surorile iubarete
in final am si zambit

si asta a fost tortul

am pozat si masa cu bunatati, dar nu se vede mare lucru ....si aveam acolo o multime de dichisuri....inclusiv puisori si soricei si shouri si rulouri....


Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

LA MULTI ANI!THEODORA IOANA, RAMONA, MAYA MARIA!!!!

Va urez ce mi se pare acum mai important: multa multa sanatate! Si tot ce va doresc parintii vostri!

Ela, iti doresc sa o privesti tot asa ca pe o minune pe Thea toata viata! si sper sa ai perioade mai bune sa te "vad" mai des, ca imi lipsesti.

Stefanyia, frumos cadou v-a facut Carl de Paste!

Giulia tot kkcioasa, dar nu mai comentez pana nu primesc tooooaateeee analizele, eu plang ma disper (ooops, si asta am promis ca nu mai fac). Altfel e o veseluta, toata ziua da ture prin casa si vorbeste in limba ei, imi aduce piaptanul si chestii de prins in par si isi apleaca tartacuta sa o aranjez, apoi merge prin casa mandra spunand "uuuuuaaaauuuuu, oooauuuuua", mangaindu-se pe fatza, ca vezi Doamne, ce frumoasa e!
Altfel, imi place ca s-a mai animat stupul, povestiti de progrese, BRAVOOOO albinute si bondarei harnicuti!

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Multumesc
Tot sunam acolo de pe la 8, dar nu raspundeau...
Intr-un final au raspuns si au zis ca imi dau si ei (Directia Muncii Bucuresti) adeverinta... am trimis soata...





Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiha spune:

Neata!

Ne alaturam si noi dupa luni bune de absenta - asta daca ne mai primiti! Ne bucuram sa regasim mamicile si piticii pe care ii cunoastem, dar si pe cei veniti intre timp.

Nu am mai reusit sa postam nimic pentru ca mami a fost extrem de ocupata (s-a implicat in tot felul de proiecte pe care incearca sa le duca la capat).

Nectaria a crescut mare, la fel ca toti piticii de pe aici; duminica asta face un an si ne pregatim de zor pentru "mot". Cat priveste progresele, nu ne vine sa credem ca acum cateva luni nu stia decat papa si nani. Merge singurica de aproape 2 luni, scotoceste peste tot, imita tot ce vede, joaca fotbal, danseaza... si multe altele.

Va pupam pe toti si incercam sa intram mai des, sa si scriem nu numai sa citim :)

Raluca, mama Nectariei, 30.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiha spune:

AAAAAAAAAAXVTRFF BBBBBBB. VBCB FCSB BHJMLNK..

nECTAria :)

Raluca, mama Nectariei, 30.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:



La multi ani sarbatoritelor de azi
TheodoraIoana
Ramona
Maya Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

aaaaa....uitasem sa va spun ce a ales din tava...
Prima data a mirosit floarea, dar nu a luat-o in mana, apoi a luat cheile de la masina, pixul si euroii....tac-su a zis ca daca are masina, scoala si bani, o razbate ea, cumva, in viata....

Martutza - cu parere de rau nu prea se vad bine bunataturile facute, dar am avut salata de vinete, zacusca cu ciuperci, icre, oua umplute sub forma de cosulete, puisori si soricei, shouri (mici gogosele) umplute cu pasta de peste si altele cu ciuperci cu maioneza (astea s-au terminat primele), rulouri de peste umplute cu gogosari sau castraveti in otet, muschi tiganesc, kaizer, rulada de porc, sunca presata, carnaciori, cas proaspat si friptura de pui la cuptor. Tortul a fost facut la comanda dupa o poza luata de pe internet...

Pisikuta - draga mea, eu imi facusi pofta de doi copii....doar daca mai insist sa vina si baiatul....
RaisaFudulu - fudula Raisa ta...si cu codite... si curajoasa cocotata in copac!
Stefanya - felicitari maratonistului....v-a tinut in suspans asteptand o zi mare ca sa va incante!
Selene - multi copii cresc cu bunicii si cresc bine... eu cred ca e mai buna varianta ta, decat aia cu o bona la domiciliu... iar dragostea si dorul acumulat intr-o saptamana se revarsa asupra copilului in week-end cu mai multa pasiune!

Referitor la laptele de vaca @ laptele praf eu in timpul zilei si seara la culcare ii mai dau lapte praf amestecat cu lapte de vaca in varianta "fifty - fifty" pentru ca simplu nu il accepta, sau biscuiti imuiati in lapte de vaca, dar asta nu inseamna mai mult de 100-150 ml lapte de vaca pe zi, restul 400-500 ml este formula.... Noaptea si dimineata nu fac combinatii din comoditate, lene si somn , iar laptele de vaca e de ala normal de la tara, de vaca sanatoasa, grasa si baltzata .... De la aceeasi vaca am si branza, laptele batut si smantana, doar untul il cumpar din comert!
Pana acum nu a avut nicio reactie neplacuta, gen voma, diaree sau dureri de burta. Doctorul mi-a dat acordul, dar cu recomandarea ca smantana sa nu fie in cantitate prea mare.

Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Buna!

Am vazut-o pe Maya (ARISSEI) cu rochita ei superba si cata mancare nene.... Ati sarbatorit nu gluma. Sau au fost multi invitati?

Am vazut si puiul mic de LUMI_NAQ, o scumpete de copil si el,...

RIANNASTEF- mi-a placut atat de mult mesajul tau... Chiar cred ca esti implinita cu doi ingerasi langa tine. Iti dorec multa sanatate si bebe sa stea in burtica pana la termen si sa nu ai probleme de nici un fel cu operatia. Iti sta foarte bine insarcinata si cu Daria langa tine. Imi pare bine ca ai pus poze.


IOANARADU- maxim 8 auzi la ea.... Vrea sa se trezeasca la 9 copilul. Pai dl capraru scrie ca astia mici se trezesc pe la 6 asa ca multumeste-i lui Matei ca-i bait finut si-i e mila de tine.


KARLA32- am ras in hohote la intamplarea voastra cu sertarul. Si Maria mi-a trantit un scaun peste picior si acum unghia mea a capatat o nuanta movie, scper sa nu-mi cada si bine ca nu a fost piciorul ei ca avea ce urla.

STEFIMIC- stiu ca Ror-ul si DTP-ul s efac in locuri diferite daca sunt facute in acelasi timp. Mariei i-a facut Priorixul in mana si DTP-ul in picior. Cred ca nu e nici o problema nici la voi.


MIHAELA- cand Maria nu vrea nimic dimineata ii dau cateva linguri d e lapte cu cereale intergale si fructe din farfuria mea. Pana acum nu a avut nimic dar nu a mancat niciodata mai mult de 50 g.

STEFANYA- mi-a placut mult poveste voastra despre Paste. felicitari mergaretului.


ARISSA- felicitari pentru cei 2 ani de casnicie sarbatoriti ieri.


Trimit acum ca sa nu pierd ce-am scris si sper sa revin.





Mergi la inceput