Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (118)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

ehehe, am uitat sa-i urez la multi ani
nurorii mele Daria,
care azi implineste 4 lunite, sa fie sanatoasa, ca frumoasa e






.....................................................
Rodica mamica de Darius (19 sept 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by devylla
Pe jos am parchet si cred ca aluneca si nu a reusit.
Insa la unul din bunici,pe jos fiind tatami(machete facute din orez)
si a cam inaintat in patru labe,foarte putin,pentru 1-2 secunde.Am ramas perplexa.Habar n-aveam ca poate.



Clar... tre' sa pui orez pe jos

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



eu diversificarea am inceput-o cu mucilagiu, acum inteleg de la ce mi se trage......

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by rodicamaries

Betty, deci a comis-o si Mario...ne surprind in fiecare zi, trebuie sa fim ochii in 5, Darius are patutul chiar langa al nostru, si intr-o zi in timp ce dormea m-am pus si eu un pic in pat, s-a trezit, l-am auzit, dar nu m-am ridicat sa ma vada, ca daca nu ma vede mai sta si joaca in patut, deodata, vad o perche de ochisori, care se uita peste marginea patutului la mine...imi venea sa-l mananc, se prinsese si cu o mana de margine sa se ridice, dar asta n-am surprins.






Rodica de Darius Filip 19 sept 2007




e momentul sa-i cobori salteluta la urmatorul nivel.



Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

sa stii ca m-am gandit sa i-o cobor, numai ca tare multe lucrusoare de-a lui am depozitate in spatiul ala, sub salteluta, na si acuma trebe sa le caut alt loc.




.....................................................
Rodica mamica de Darius (19 sept 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

cred ca Maria o luat pe toata lumea cu ea la gratar, vad ca bantui pe aici singura, merg la pescuit, dar de somn de data asta




.....................................................
Rodica mamica de Darius (19 sept 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna tuturor!

Andreea si voi va luptati cu mucisorii. Sanatate lui Cristi.
Aceeasi dilema cu borcanelele am avut-o si noi acum o ora!!!Am luat unul cu curcan si unul cu pui de la Hipp. Si eu am citit ca are sare si apoi ca nu continesareCe naiba sa mai inteleg?!
Am zis ca or sti ei ce or sti. L-am deschis pe ala de pui si am gustat. E oribil. Mirosul la fel! Parca zici ca e ostropel. Bineinteles ca Dariei nu i-a placut. Am desfacut si pe cel cu curcan. Si ala e sarat si are gust rau. Stiu ca pappe-ele astea pentru bebelusi nu sunt bune la gust dar chiar asa sarate si condimentate????!!!

Ceea ce am scris mai sus e doar opinia mea. Daca sunt mamici carora le-au placut le rog sa nu se simta jignite.
Eu gatesc fara sare, mincarea cit mai simplu preparata de pe la 14 ani cind am avut niste probleme.

Carpatina, sotul a facut un doctorat in Civil Engineering iar eu am lucrat pentru Shogakukan Production.Motivul pentru care nu am mai stat e ca e prea departe de casa. Parintii nu sunt vesnici si e greu sa ii vezi doar o data pe an. Ne gindeam si la un bebelus.

Nu stim ce va mai fi in citiva ani oricum facem tot ce e mai bun pentru Daria si s-ar putea sa ne poarte viata si pe alte meleaguri de preferat Europene (am mai locuit inafara).
Bento este lunch box-ul pe care il iau copiii si adultii japonezi la scoala respectiv job.
Iata un site unde sunt postate diferite bento lunches
http://community.livejournal.com/bentolunch/ dati scroll sa vedeti cit de frumos arata.
Kittychan, e www.sanrio.com/character/" target="_blank">HelloKittyMamele japoneze fac copiilor pe onigiri (rice ball) cite o pisicuta din nori (sea weed).

Revin cu ceva poze de bento pregatite de mine.





www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie-martie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Rodica la multi ani nurorii dragalase!!!

Super poza cu ochisorii de dupa patut!!! Si eu tin ceva pungi cu lenjerie si baxuri cu pampers sub patut. Cred ca av trebui sa il mut si eu jos. E mai greu cu aplecatul.


www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie-martie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Bento facute de mine. Nimic spectaculos. Am zeci de poze dar s-a blocat uploadul.
Ca tot era vorba de mincare de astazi sunt la dieta. Vreau sa revin la modul de viata sanatoas! Voi nota tot ce pap. Imi redeschid jurnal.
I keep my fingers crossed!!!

www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie-martie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Salutare si de la noi.
Suntem bine numai ca avem chef de leneveala. E asa innorat afara si trage la somn... Tocmai am adormit fluturashul asa ca ma bag si eu langa el, pana vin niste prieteni de-ai nostri in vizita. Azi este seara de poker ptr baieti, asa ca, noi o sa stam de dadaceala si de ranjete.
Pupici.
Revin.

P.S. Piciulika, mamica obosita care se descurca si cu una bucata de ursulet si cu serviciul.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Na, m-ati prins acum, duamnelor, am gresit, ca eram obosita de la bucatareala. Scuze. Cuscra, cumatra...mai, mai!

Si ca sa-i raspund Roxanei, am facut oua rosii, oua umplute, drob, salata de boeuf...adica de pui, prajitura, supa de pui si azi am facut si o friptura la cuptor cu vin rosu. Vin ceva prieteni in vizita, asa ca va las.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput