Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (118)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G


Papanash, ai venit asa aproape de casa mea si nu ai dat de veste? Ti-as fi zis despre gradina zoologica.





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze



pai la noi totu-i spontan, ne-am suit in masina si dupa aia am decis traseul.( ti-am zis-o pe-aia cand am plecat in concediu 4 zile ( n-aveam masina ) cu bagaj facut si de mare si de munte ( strictul necesar ) si am ajuns in gara de nord la casa de bilete si am intrebat unde pleaca primul tren,spre mare sau spre munte. Fatza interzisa ca a casierei n-am mai vazut.... primul tren pleca la mare...

m-am gandit la voi cand am vazut floricele-n padure, am vazut pozele cu printzesa care culege flori.
ma bucur ca v-ati relaxat aseara, m-am amuzat si la poza aia cu tatici si bebici.



Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Multam mult pt raspunsuri. Deci, sparg capsula de Karvol intr-un vas cu apa de pe calorifer.
Rodica Cris se intoarce singurel si uneori nu vrea decat pe burta, deci nu cred ca as putea face ceva sa-l opresc. Am incercat de cateva ori sa-l intorc pe spate cand dormea noaptea (obsedata de sindromul motii subite) si pe langa ca se trezea plangand, f nemultumit, dupa 4-5 sec era la loc pe burta. In concluzie cred ca nu pot sa-l pun sa doarma pe spate.


andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Paste fericit celor care-l sarbatoresc azi!
Celorlalte.. o duminica placuta!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Betty, deci a comis-o si Mario...ne surprind in fiecare zi, trebuie sa fim ochii in 5, Darius are patutul chiar langa al nostru, si intr-o zi in timp ce dormea m-am pus si eu un pic in pat, s-a trezit, l-am auzit, dar nu m-am ridicat sa ma vada, ca daca nu ma vede mai sta si joaca in patut, deodata, vad o perche de ochisori, care se uita peste marginea patutului la mine...imi venea sa-l mananc, se prinsese si cu o mana de margine sa se ridice, dar asta n-am surprins.





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Annisia, cum ii mai merge lui bebe Y? Acum ia in greutate?
Unde sunteti in pozele in care tom d si fratele tau(?) se lupata cu sabiile? Poza cu mastile e taaaaarrreeeee haioasa..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

I-am pus lui Cris fiertura de legume pe foc - broccoli, morcov, ardei gras, cartof, dovlecel, telina, pastarnac si albitura +piept de pui. Ieri i-am facut pilaf la cuptor cu legume si piept, credeam ca-l dau pe spate. Zic, gata cu fiertura, sa manace si el ceva mai gustos. De unde nu i-a placut si pt ca am insistat a si dat afara nitel. ,,Na, mami ce bucatareasa proasta esti". In schimb a mancat borcanasul de la Hipp, cel incriminat ca ar avea sare, desi dadea sa vomite de la cel de spanac cu cartof. Asta a avut succes. Am observat ca numai pe cel cu carne scrie de sare. Dar nu cred ca poate fi extrasa din carne din cate stiu eu, deci at e adaugata. Insa mi se pare iar ciudat ca scrie sare 0,06 si apoi nu contine sare.

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Andreea, lasa-l daca vrea pe burtica...al meu pe vremea aceea, dormea cum il puneam, puteam alege, dar daca prefera asa, lasa-l. Nu toti copii sunt la fel.acuma am citit ca la uni copii si-a facut efectul Karwolul...incearca.





Rodica mamica de Darius (19 sept 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by devylla
Pe jos am parchet si cred ca aluneca si nu a reusit.
Insa la unul din bunici,pe jos fiind tatami(machete facute din orez)
si a cam inaintat in patru labe,foarte putin,pentru 1-2 secunde.Am ramas perplexa.Habar n-aveam ca poate.



Clar... tre' sa pui orez pe jos

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Erina... io's curioasa... cum de ai trait tu o vreme in Japonia? Si daca ti-a fost asa bine.. de ce nu te intorci?
Ma bucur ca te-ai linistit cu Daria...


Ce e ala bento cu Kittycand?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna ziua si de la noi,

Betty, dupa ce s-au facut legumele am pus peste(iaurt cremoso de la danone-2-3lingurite,o lingurita de branza facuta in casa si 1/4 galbenus ou fiert) si apoi le-am mai lasat max 5 min la cuptor( cat sa prinda dovlecelul si cartoful putin gust de la branza si iaurt, erau tare bune, pana la urma le-am papat eu....teroristul nu a deschis gurita nici sa guste, asa ca nu stiu daca i-ar fi placut, ii mai fac peste cateva zile.


Anisia supararea mea era nu de la faptul ca nu a papat Cris, ci de la comentariul lui tati, daca il fortam nu ma suparam, dar asa papa el cand nu-i convine ceva, daca ii bagam in gura inghitea fara probleme si radea, mai statea ce statea si deschidea singur gurita, ideea era ca il vedea pe tasu' si nu mai era atent la ce faceam eu si maraia dupa el........eu aveam oricum nitei nervi ca de''' ca omul muncesti toata ziua si nu vede..........sau macar sa spuna e bun sau nu e bun......uffffff ce nervi mi-a facut, recunosc ca nu mi-au trecut inca, asta e o poveste veche.....

dimineata a papt ceva mai bine Cristi, e marait si nu-mi dau seama de ce, a si vomat putin la o ora de la masa, febra nu are, kk este ok... nu-mi dau seama ce poate sa fie.Acum i-am trimis la plimbare, sa presteze si tasu sa pot dormi si eu, iar eu in loc sa dorm...sunt pe net....acum vin ca le este foame......


Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

punct ochit punct lovit

Mergi la inceput