Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (118)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by ANDREEA11

Papanash asta mi s-a parut si mie ciudat ca scrie la inceput la ingrediente si sare 0.06% si apoi scrie ca nu contine conservanti, sare si gluten. Eu i-am dat vitel cu legume si cartof pt 4 l.
Karvol cat ai pus?


andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo



de la ce firma ?
Formula sarii este NaCl, vezi sa nu fie vorba numai de sodiu, nu sare.
am luat si eu meniuri cu carne, o sa incerc cu ele dupa 6 luni.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Da stiu formula. Borcanasul e de la Hipp. poate nu am citit bine dar scria sare 0,06%. Apoi ca nu contine gluten, conservanti si sare. Apoi scria ceva si de Na. Dar voi cr5edeti ca nu pun conservanti? eu nu cred. Cum ar putea at rezista atata timp?



andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

La multi Ani, sarbatoritelor de ieri si de azi!!! Sa fiti sanatoase si fericite si sa aveti parte numai de bucurii!
Piccaflor, Mada 28, Amar


La Multi Ani bebicilor sarbatoriti de ieri si de azi!

Olivia Ioana de Alinkav
Cristian Nicolae de Afibebe
Vlad Matei de isabeluta
Eduard Alexandru de Flori si Vmkriss
Sonia de Roxali
Alesia de rnico
Stefan-Mihai de lilianamarcu






Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Annisia feliciri pentru camera! Este de-a dreaptul superba!

Cecilia cum ai preparat exact reteta cu cartof si dovlecel? Ai amestecat pe urma cu branza si iaurt, si le-ai mai pus pe uram la cuptor?


Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

andreea cum rezista si conservele facute in casa:zacusca, dulceata, compotul....numai ca stiintific metodele de conservare se numesc: pasteurizare sau tindelizare

1.pasteurizare: se fierbe si se raceste brusc de mai multe ori, astfel se ucid bacteriile rezistente la temperatura.

2.tindelizare:se fierbe si se raceste treptat, in repetate randuri, astfel se ucid bacteriile cu capsula. bacteriile se incapsuleaza cand fierbi, apoi cand se raceste treptat ies din capsula, iar fierbi si le ucizi. Se repeta de trei ori procesul, ca sa fie sigur ca nu mai ramane nimic.





Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Am in trat si noi in clubul piticilor zburatori....pana acum am fost decat aviator...acum a cazut din pat. L-am lasat in patul meu sa doarma, inconjurat de perne si l-am gasit pe parchet pe spate cu picioarele spre pat. Nu imi imaginez cum a zburat pentru ca el merge in 4 labe doar cu spatele si daca ar fi cazut asa ar fi trebuit sa fie cu capul spre pat. Oricum a tipat putin, cred ca mai mult de frica, vad ca nu are nici o vanataie si ca este ok.
De cateva zile incearca sa se ridice in fund din 4 labe. speram sa reusesca in curand

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Buna dimineata si de-aici de unde se-agata harta-n cui

cu intarziere vrem sa le zicem la multi sarbatoritilor de ieri
Olivia Ioana - de Alinkav

Cristian Nicolae - de Afibebe

Vlad Matei - de Isabeluta

Sonia - de Roxali

si mamicilor:

Piccaflor
si
Mada28


si pentru sarbatoritii de azi

la Multi ani mamicii

Amar

si bebicilor:

papanash smecher Edy de Vmkriss si Flori
Alesia de Rnico
Stefan Mihai de Lilianamarcu

Simona(Si Bv) sau Melania, care-i faza cu coastele proeminente, si al meu le are asa...ajuta plaja?

Carptaina,dulce, dulce, dulce trandafirasul tau,(e promisa?) imi place tare mult cum ii sta in roschita aia rosie, si sta si in picioare
si bine-meritata ca ai tinut un trandafiras asa frumos...

Gabi, ne-a dat gata fotomodelul tau, dulce foc cu bendita ei, dar are si o mamica si un tatic pe masura. apropo, cand facem o intalnire de ardelence ? nu de alta, dar ne tot fac pofta mamicile astea din Bucuresti

Rox ma bucur ca esti multumita de bona, dar bine faci ca o sa mai pui camera si saptamana viitoare...ea stie de camera?

Erina...multa sanatate Dariei, sa treaca odata raceala...

Sabinutz, imi pare rau pentru problemele Gheutzului, sa speram ca trec...superbe pozele, mai ales "Culeg fericire"

Teo...felicitari pentru bucatarealasi ce tatici model

Andreea 11, eu am folosit Karwol, e bun cand are nasucu putin infundat, dar cand are mucii cat sa umple 2 pastile de la batista bebelsului(cum avea D) e apa de ploaie,eu ii puneam Nazomer sau ser fiziologic si ii aspiram bine nasucu, in rest nu stiu ce ai putea sa faci, eu ii puneam ridicam putin salteluta din patut , sa fie mai sus la cap, si nu-l lasam sa doarma pe burtica, i se infunda foarte tare nasu. Multa sanatate



Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Piciulika, chiar ne-a fost dor de tine. Mai povesteste despre ursulet.

Andreea11, eu nici Vibrocil nu ii pun daca e fornait. Numai ser si apa marina. Vibrocil i-am pus cand nu putea respira deloc si numai la culcare.

SabinaY, felicitari pentru primii pasi de-a busilea ai Erikai, asta e doar inceputul.

Papanash, ai venit asa aproape de casa mea si nu ai dat de veste? Ti-as fi zis despre gradina zoologica.





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Rodica, bona nu stie de camera. Dar nu e nici fraiera, ca doar vorbeste cu copiii ei pe mess si ii vede pe webcam.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

vad ca ma tot scoate din on line, mi-am pierdut rabdarea cu postatul degeaba.
deci, Andreea, eu nu puneam karvol asa cum era scris in instructiuni, in camera pe calorifer am un castronel cu apa si acolo spargeam capsula de karvol, care se consuma odata cu apa (se evapora ) , cand se termina ( 2-3 zile) puneam iar apa si karvol. De la asta s-au solidificat mucutii si dupa putin ser in nas ieseau singuri. si de-atunci ( de vreo 3 luni) am incheiat episoadele cu batista bebelusului.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput