Fulguleti de nov-dec 2006 (162)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


draga mea draga desiree, get used to it! pana te are pe tine toata ziua... iegsizta o explicatiune. te respinge nu pt ca nu te mai iubeste (brusc...) ci pt ca vrea sa 'recupereze' din timpul lui cu tati. cand te vei intoarce la job se va comporta cu amandoi la fel, in sensul ca seara va va calari pe amandoi sa recupereze fiecare zi...
nu ai TU o problema, asa vede el sa se imparta si sa se bucure de ambii parinti...

marani scumpo, multzam pt poze. stiu ca le-a vazut toata lumea, dar eu iti multumesc pt asa nora faina!!! tot mai faina, pe zi ce trece! mey, neaparat sa mai faci vreo 2-3 copchii, serios, va pricepeti :)))

asiza, nu avem nimic nou in activitati. jucariile proprii, alea mai mari ale lui ianis si sertarele/dulapurile...

deeaA, calduros iti recomand mustela cold cream. merge nemaipomenit la fata uscata, nu e ieftina, dar face toti banii!

a crescut si garga cea ochioasa! maaamaa ce s-a maturizat si ea, dulceata! toata-i tacsu' :)))

despre noi asa: eu am stat cazuta la pat ieri toata ziua, bagat biseptol la greu si atat. azi sunt fresh'n'tasty :)) si-am tras si-o dushca de vin rosu la masa de pranz ca ashe avuram noi chef, io si al meu... nu'sh ce-o fost ieri, dar azi nu mai e.
ktrinel imi amintesc de vreo doua ori ca a palit-o, a tinut-o 1-2 zile si gata si ma intrebam cum puii mei asa rapid, picase si w-end... iaca si io pot, sic :))

marc e mai ok ca ieri, tuseste dar nu asa des, incepe sa se rupa, continuam picaturi de tuse si curatat nasuc. papa si se joaca ok, deci n-am de ce ma plange. cu somnul mai greu, tuseste in somn si e agitat dar... trece...

si apropos de somn, eu eram aia care isi legana copilul in carut la fiecare somn. de vreo 2 luni am inceput operatiunea 'scapam de carut, ne bazam pe mami' treptat il invat sa adoarma langa mine, in patul dublu din camera lui (si asa ne gaseste dimineata, impreuna...) seara, in 5 din 7, ne iese treaba in 10 min de paruiala (eu il mangai in par, el ma trage de par, echitabil, nu? ) ziua totusi adoarme in carut. dar suntem pe drumul cel bun! DAR, adoarme numai cu mine in pat, cu tati NU. si cand ma vrea si ianis si mai trebuie sa-l culc si pe marc... apelam la carut...
de abia astept sa mai creasca un pic sa doarma impreuna...
sau ma rog, macar sa se bata cu pernele


Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

paste fericit tuturor celor sarbatoresc azi!


eu m-am intors cu vesti despre baba: acum un sfert de ora, la usa. eram convinsa ca e ea, pt ca o bagasem pe alex in baie, tocmai facuse treaba mare. ca ii curge la baie; bun, zic eu, vin sa vad, dar in 5 min, sa termin copilul de schimbat, si chemam maine pe cineva sa reparam; ea ca nu, ca ce e aia, sa reparam mereu, si incepe cu vechea placa: ca am scos juma de metru(!) din fostul parchet si de aia nu mai e izolatie fonica, ca se joaca copilul cu mingea, etc. nu am mai stat sa ii explic ca sunt suficient de doamna sa nu ii dau alexandrei jucarii galagioase intre 2 si 5, nu de alta, dar de obicei, in 80% dintre cazuri ea doerme la ora asta, si ca seara la 8 juma-9 maximum pisi face nani, asa ca sa ma scuteasca cu zgomotele pe care le aude la orele normale, ca sa le zic asa.i-am explicat insa ca eu nu platesc nimic pana nu vine cineva sa imi zica clar daca e de la mine sau de la teava comuna,iar ea ii dadea inainte ca de cand ne-am mutat nu mai are liniste, asa ca i-am inchis o data in plus usa in nas. iar maine ii trimit o recomandata in care ii repet ca eu m-am oferit, si ca ea a refuzat, sa nu-mi vina mie cu minciuni dupa aia ca eu nu am vrut,ca o cred in stare.

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Va multumesc mult de urari. A fost un Paste linistit fara mancare extraordinara, bautura nici atat. Doar noi trei frumusei.

Veste mare mare, de o luna am scapat de suzeta total si de vreo 2 -3 luni o tot refuza....a crescut gargarita mea. Oricum n-o foloseam decat la somn, adik la adormire.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Kikineata, cum ati reusit sa scapati de suzi-truzi? Felicitaciones

Admirat si papusica mica Stefy , citit si despre baba lu' Chris ...

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Asiza, nush cum face draga mea fetita dar cand s eintampla cate ceva e cam voia ei. Eu o adorm cumva la geam o tin in brate si ea mereu cerea suzi la culcare, ei de vreo 3 luni o scotea frumos inainte sa adoarma si o punea pe pervaz, eu vroiam sa io dau sa fie copilul linistit...ea nimik, iar o punea pe pervaz...parca mai rau o chinuia suzi si n- lasa sa aadoarma. Inainte adormea mai greu, acum in 10min gata nani. Apoi acum o l;una au fost in vizita niste muci..atunci a dat cu ea de pereti. Acum nici macar nu vrea s-o mai roada...se comporta cu ea ca si cum ar avea o acadea si radeeee ca scoate zgomot. Ma bucur mult de asta dar mai tare...Donia stii?? sa-ti dea Dumnezeu sanatate!!!

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Asizo, stii ce ma bucur ca nu-s in locul tau la Londra....mama ce shopping bun acolo la dvs. Sunt ceva magazine superbe pt. copii, dar si pt. mamici.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by kikineata

Asizo, stii ce ma bucur ca nu-s in locul tau la Londra....mama ce shopping bun acolo la dvs. Sunt ceva magazine superbe pt. copii, dar si pt. mamici.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)



Bucura-te, bucura-te ca ai de ce, ca mie imi vine sa-mi smulg parul din cap...ningeeee si e un friiiig...brrrr...si ne-am duce la shopping, da-i inchis ca-i Easter ...asa ca stam sechestrati in casa....No, da' una peste alta, vad ca Gargarita a renuntat ea de buna voie la suzi...Bravo ei, fata mare, dom'le, ce mai! Denis vad ca se ataseaza din ce in ce mai mult de ea ...Pupici

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Cristos a inviat!!!

eu tin de doua ori pastele am fost la parintii mei si am sarbatorit ,azi a fost o zi superba de primavara cred ca au fost mai mult de 20 de grade am stat la capusorul gol,a fugit prin gradina,a dormit in leagan,acum e obosita sta pe pat cuminte

Lavinia-sa-ti traiasca finuta
Ziggy-sa treaca mucii mai repede
Asiza-sunt de acord cu tine in privinta pastelui sa fie amandoua odata
Dianarus-multa sanatate
Donia-a inceput de azi sa o manance zona care e pansata asta inseamna ca-i trece?sau sa se fi infectat?(am un morcov )
Marani-doamne cu scumpa e ochioasa taare o culoare la ochi deosebita
Desiree-si eu mai patesc asa uneori cred ca sunt satuli copii de noi dar daca am pleca noi toata ziua ar fi invers
Kikineata-ce domnisorica frumoasa e garga
Iulia-Stefy-vazut scumpika de Stefi in copou
Chris-e dusa baba asta




Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Da Bambo se vindeca. Hai fii optimista ce-a fost greu a trecut. Se vindeca...uraa acus scapati de pansat.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

bambo ia un brat de de la mine, ca mai aveau un pic si se ofileau de cand ti le-am luat . felicitarile mele pt modul in care ai tratat-o pe antonia cu somnul. adica ca ai avut incredere in ea si ai lasat-o sa aleaga singura cand va dori sa se mute la ea in pat. inca o data

mai am..da' nu e timp. ooopriti timpuuul/clipa asta minunata...


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput