Fulguleti de nov-dec 2006 (162)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Kikineata, si restul minunatelor care aveti azi Pastele:


Sarbatori fericite


Hristos a inviat!"










Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Vazut Bubamara...e mortala! Marani, sa nu o mai tii ascunsa!
Citesc cu mare interes ce ziceti voi de giardia. Eu am avut cand am fost mica, multa vreme, si combinat cu tenie. Tin minte ca nu luam deloc in greutate, eram foarte slaba si nu mancam mai nimik, a trebuit sa ma duca la doctor si asa au descoperit. Nu mai tin minte ce tratament am facut, dar tin minte ca bunica-mea m-a indopat cu usturoi. Probabil ca de acolo se trage faptul ca acum nu mai suport usturoiul (din pacate) Din cate inteleg eu, giardia se ia nu neaparat din colectivitate, si pot sa ai si sa habar nu ai...nasol!Dianocica, mai are d febra?
Asiza, eu chiar nu stiu ce sa raspund la intrebarea cu jucariile/activitatile. Mie mi se pare ca Maria-sa nu se mai joaca cu nici o jucarie, sau daca o face isi pierde foarte repede interesul pt ele. El are ce are cu oalele, perdelele (si mor de frica sa nu-i cada in cap galeria) si cu cartile din biblioteca. Afara se duce numai la copii mai mari si se enerveaza daca nu-l baga in seama...
Dianarus, sanatate multa!
Stiam de obiceiul cu udatul. Ex-ul meu, e ardelean get beget din Bistrita si stiu ca acolo se 'practica' la greu. Prima data cand m-am nimerit acolo am fost cam neplacut surprinsa tocmai fiindca la sfarsitul unei zile puteam a toate alea!!! Dupa care m-am obisnuit si chiar era distractie mare!
Si bafta multa daca te hotarasti pt noul job! Daca nu, fii sigura ca or sa mai fie ocazii!
Si nu mai stiu ce voiam sa mai zic...
Pup u all!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Iaca poze cu gargarita http://picasaweb.google.com/kikineata/1AnSi4Luni

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

KIKINEATA,.PASTE FERICIT!....gargarita e o scumpa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

MARANI,e superba Bubamara!frumoasa foc!
KIKINEATA,nici Garga nu i mai prejos,e dulce foc,cum desenati voi cuminti acolo!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

quote:
,plange,maraie,tipa,arunca,ma trage de par,ma loveste,ma cearta,nu mananca,nu vrea sa doarma,nu vrea joaca,absolut nimic nu o multumeste...,de cum se trezeste Claudiu este toata un zambet,o floare,mananca,doarme,se joaca,este cea mai dulce/cuminte,scumpa...
se pare ca-i lipseste f mult...si prezenta mea sau orice alta ocupatie nu poate sa-i umple golul...,in zilele lucratoare mai mult de 2-3 ore nu poate sta cu ea...,asta-i programul...,dupa ce pleaca il cauta peste tot,il striga si plange dupa el...


Dandusa: si darius are comportament asemanator, dar doar daca il vede pe taica-su plecand. daca nu l-a vazut nu e nicio problema....Asa k evitam pe cat de mult putem sa plece in prezenta lui...

Madalina31
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Danutz, sar'mana de cafea...delicioasa si numa' buna sa ma trezeasca!!!

Savurat poze cu Bubamara si Gargarita, amandoua dulci foc

Citeam ce povestesc Dandusa si Desiree si am realizat ca la noi e taman invers...adik nu ca nu se bucura cand il vede pe tat-su, dar nu e mega-super-extra incantat...il pupa, se joaca impreuna, dar obligatoriu sa fiu si eu prin preajma...daca lipsesc striga cat il tine gura: "Maamaaaa, maaamaaaaa!"...Poate s-or schimba lucrurile si la noi intre timp si sa va spun sincer, eu m-as astepta la asta...

Mersi celor care mi-ati raspuns la tema legata de activitatile cu copiii...deci mare lucru nici ai vostri nu presteaza...noi tocmai desenam...adik tati deseneaza si Denis mazgaleste ca io nu ma bag la creatii ca am doua maini stangi ...insa tocmai am descoperit ca sotul meu are talent la desen (si suntem impreuna de 14 ani, iar eu habar nu aveam )...i-a desenat lui Denis un catel, o vaca, un avion,o masina de pompieri, un urs, un pinguin, o rata ...si toate la mare arta...Denis e incantat!!!

Ieri i-am taiat bretonul ca ii intra in ochi deja...l-am pieptanat, i-am explicat ce vom face si a fost de acord (eu cred ca era mai mult curios sa vada ce si cum ca sigur a doua oara nu ma mai lasa)...am taiat rapid...cam inegal, dar sa zicem ca e "in tendinte" ...

Mai vin...



Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Frumoase foc fulguletele. Am vazut poze cu Bubamara si Gargarita. Sunt frumoae foc.

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Buna mamici!
Mai intru si eu cand am timp,de ex sunt in vizita la matusica si ma rasfat!
DONIA un pupic pt.Cristinel ,bine ca se simte mai bine si pt.tine inca un brat mare de frezii!!!(iti mai oferise unul MARANI)
DIANA V eu te intrebai de parculet,stiu si eu ce primar avem,in fiecare locsor gasesti cate un parculet.
Am si eu o rugaminte,recomandati-mi si mie o crema sa-l dau pe Dav. pe fata si pe manute,sunt atat de uscate!
Gata cu rasfatul,va pooopic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:


Aici poze din Copou astazi
Iar aici poze din ultima luna

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput