Fulguleti de nov-dec 2006 (162)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Kikineata-asa imi zice si sotul ca se vindeca
Dianocica-inca mai alege intre pat si patut aseara a dormit cu noi si ne-a masat bine pe toate partile

Antonia doarme sotul la servici si eu pe aici


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La noi cu suzi e pe dos decat la restul lumii. Pina acum vreo saptamana nici nu se uita la ea... si acum de cand au inceput s-o "manance" caninii... e jale ... n-o da si pace.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
am ajuns acasa....
dani cand ne-a vazut nu a avut nici o treaba cu noi, era in aprc, si-a vazut de joaca. mai tarziu nu se mai dezlipea de noi. a fost f cuminte cat a fost cu bunicii, a dormit cate 3h (spre deosebire de max 1h1/2 cu noi), a ascultat, nu a tipat. in seara asta a tipat vreo 1/2h in continuu. nu stiu de ce, nu stiu nici ce sa mai fac. am decis cu florin ca vom merge pe varianta ignor, pt ca de ce ii spunem sa nu mai tipe, de ce tipa mai rau. asa ca vom incerca, pur si simplu, sa nu mai spunem nimic. sa vedem.
la bucuresti a fost ok, am reusit sa mai vb unele lucruri, sper ca ne-am inteles reciproc, acum asteptam rezultatele.
dupa cum stiti ne-am vazut cu d, diana si alex (un pic dezamagita ca alte mamici nu s-au arat interesate.....dar, poate data viitoare). o familie minunata. f calzi. iar d.....e o minunatie. cuminte cat incape, destept foc. un pic cam timid (am ramas, again, marcata......prin comparatie cat e de zburdalnic dani....), dar pana am plecat si-a dat drumul si d, ne zambea, ne arata una alta, florin a furat un pupic de pe obraz, eu m-am limitat la manute. e dulce tareeee. nu degeaba ii vine dianei sa-l manance periodic
dani a primit o galetusa cu lopatica si grebla (super din parc), o minge mareee tare (o nebunie prin casa), o chestie de impins de la ikea (dar care o tragem ca e mai fun....o nebunie afara si in casa) s un cadou special de la diana (fff fain, l-am pus pe jos si l-a studiat vreo 15 min, deci cred ca, momentan, nu il mai agat nicaieri)
dani face nani, cred ca ma bag si eu la somn, ca sunt destul de obosita.
pupici

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

IULIA STEFI e scumpa rau,piticuta,asa face si Dav al meu,se baga in lighean si asteapta sa-l iau in brate(cu tot c lighean)si sa-l plimb.
Vazut si minunatie de Gargarita scumpa rau si Bubamara cea cu ochii ca cerul
DIANARUS multam de recomandare,de la Mustela am sa-l dau la fundulet si sincer la el nu prea face minuni,o sa incerc oricum si cea de fatuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Buna de dimineata, ce frumoasa-i viata! Poftiti la cafea, minunatelor! Pentru cine nu bea cafea avem ceai sau lapte.

Kikineata, garagarita e o minune de fetita! Felicitari pentru renuntatul la suzi! Fata mare, deh! Pupam ochisorii frumosi!
Iulia-Stefy, e scumpa foc Stefy!

O zi frumoasa tuturor!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

neata fetele,

back to work.
dupa o lipsa motivata de altfel de 2 saptamani, de boala adinei si de mutatul care ne-a lasat pentru moment fara net, astazi ne-am intors pe baricade, eu la munca ea la cresa.
asa greu a fost de dimineata... asa bine e cu ea acasa...
adina e bine acum, vineri am facut si a doua doza de prevenar, la plamani nu se mai aude nimic de martea trecuta. a fost destul de greu sa o stiu bolnava dar bine ca a trecut. adina nici o clipa nu ai fi zis ca e bolnava si la 39 temperatura, ea se juca alerga, chiuia de parca nu ar fi avut nimic.
de mutat ne-am mutat weekendul trecut, acum deja sunt cam toate la loculrile lor, doar perdele nu am reusit sa le punem dar se rezolva si asta, noroc cu jaluzelele.
imi pare tare rau ca nu am reusit sa ma vad cu nimeni zilele astea, mai ales ca am ratat intalnirea de ieri din herastrau.
de citit nu am citit nimic nimic pana acum dar sper ca la noapte sa reusesc sa recuperez.
uitasem sa va spun ca peste toate am ramas si singurele de azi ca tati e plecat o saptamana din tara.

acum va pup si trec la sutele de e-mailuri ce ma asteapta.

Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

azi facem cinste cu , amara, cu zahar, cu sau fara lapte...cum vretzi voi!

multumim tuturor pentru complimente!

Donia, avem la bloc un motan...frumos si gras candva...dar acum un vecin l-a prins in scara blocului si l-a batut cu piciorul pana i-a rupt mandibula. Nu poate manca saracul, fost-a dus la dr si acu i se administreaza antibiotic ca facu infectie. Dimineata cand bubamara se trezeste sotul se duce cu ea in bucatarie sa faca cafeaua. Deschidem geamul si motanul vine sub geam sa ceara papa...Gonzi o pune pe bubamara la geam sa-i arunce papa pisicii. Intotdeauna o tin de mijloc, atunci ma indepartasem sa-i fac poza. E placere pentru ea sa stea la geam. Nu mi-e frica ca niciodata nu o las singura, n-am dc ma teme.

Dianarus pup ginerica si pe mamica lui! avem in gand sa mai facem 2 pui de om, sper ca anul viitor sa mai vina pe lume un pui...Sa fim sanatosi!

o saptamana buna sa avetzi!

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Citit cat am apucat in mare diagonala....
Marani, este pur si simplu superba... trebuie sa ajung sa va cunosc live.. mai ales ca suna tentanta oferta de barbati bine in Piatra Neamt
Admirat si Kikineata... iarasi m-au terminat ochii ei...
Luca doarme mai bine de cand ii dau un pic de debridat seara.... acum m-a pus pe ganduri Dianocica cu giardia....
As mai scrie.... dar chiar este ca la nebuni la mine... am citit dar am uitat ce aveam se zis... va rog frumos sa nu va suparati ca apar si dispar fara sa zic nimic inteligent.. dar chiar ma gandesc la voi...
Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Buna dimineata!

Marani, profit de cafea. Multumesc :)

Inainte de a apuca sa citesc ce-ati mai scris si de a admira poze de fulguleti, am reusit sa pun cateva imagini de la ziua Ioanei .

Bursucii mei sunt tot raciti. Cei mici tusesc si mucesc, dar Maria face febra si acuza dureri de gat. Astept si astazi si daca nu trece, o sa trebuiasca sa ajungem iar la doctor :(.

Revin dupa lectura,


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Paste fericit tuturor celor care sarbatoresc acum!

Am vazut poze cu: Stefy in Copou, Gargarita pictorita si Bubamara de martie. Superbe fulguletele!

Kikineata, felicitari pentru renuntarea la suzeta!

Dianarus, si Victorila la fel ca Marc cu adormitul. De fapt putin mai rau, in sensul ca si seara adoarme in carucior, dar de cele mai multe ori fara leganare, caci e prea obosit. As vrea sa-l obisnuiesc sa adoarma in pat, dar seara nu am timp. Ritualul nostru zilnic suna cam asa: pregatit cereale cu lapte, lasat fete la desene si spalat bursuc, coborat bursuc si lasat in carucior cu biberonul, spalat fete si culcat fete, mutat bursuc adormit in pat (la el sau direct la mine uneori, caci tot acolo ajunge :( ). Acum, in perioada racelilor, mai adaugam cateva actiuni gen: luat siropele, facut aerosoli, masurat temperaturi... Chiar nu stiu cum sa procedez. Daca incearca mama sa-l puna ziua in pat, atunci cand ii e somn, piere somnul asta ca prin farmec, si se mai lasa si cu tipete. Sunt deschisa la orice sugestie, nu de alta, dar ce-o sa ne facem in concedii?!?

Dandusa, Desiree ce n-as da si eu, macar o ora - doua, seara sau dimineata, oricand, sa vrea bursucii sa stea cu tati! Ii mai ia Stef uneori cu el la plimbare sau la bunici, dar foarte rar pleaca fara protest (de multe ori nu-mi vine mie sa ma despart de ei - nu stiu nici eu ce vreau, nu?). Imi place ca ma cauta toti, dar as mai vrea sa respir o clipa (cand sunt franta de oboseala). Sunt mereu calare pe mine! Cand sunt raciti sau suparati e si mai rau: nici la baie nu mai am scapare. Si se lasa cu scandal ca n-am 10 maini si 10 guri (da, sa le vorbesc si sa-i pup). Eu ii spal, hranesc, culc, plimb... Trebuie sa-l mai educ pe Stef la capitolul rabdare, caci banuiesc eu ca asta e cauza: e nervos si tipa :(. Dar daca in atatia ani n-am avut succes...

Danutz, eu am povestit cand a avut Victor giardia. Nu a luat de la fete, asa cum m-as fi asteptat (gradinita...). Dar la cati pantofi a lins, nu ma mir ca a avut, ci ca nu mai are. A scapat dupa o "cura" de medicamente.


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput