LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (77)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Foaaaarte frumoase domnisoarele Teodora si Delia. Si ce tortulet a avut Delia ... .

Ane, dar nu i-ai dat si lui Raul sa ciocneasca un pahar, ca se uita dupa paharele voastre
aici si aici . Si tortuletul lui a fost foarte frumos si banuiesc gustos.

Eu intentionam sa-i pregatesc eu tortuletul, dar cand vad cat de faine-s torturile voastre .... mie cine stie ce mi-o iesi. Oricum mai am ceva timp la dispozitie si o sa fac ceva teste. Iunia cum stai cu martipanul??? Iese??

Roxana - ce martosorrrrrrrrrrr ai primit!!! Super baiat ai Raresu dragutel.




Crina si Maya Georgia

Luna a 11-a


varsta Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Petrecerea de ieri a iesit foarte bine.
De pe tavita a luat: after-shave-ul, apoi a pus mana pe carte si apoi pe calculator insa nu le-a ridicat, apoi a ridicat seringa si dupa aceea icoana. Dupa aceea nu am mai vrut nimic. Asa ca nu stim ce va fii medic sau preot? Nasul nostru a spus ca va fii preot misionar, nu m-ar mira la cat e de bland.
Si ca o " coincidenta " dupa ce a ridicat obiectele de pe tavita a venit preotul cu festania. O fii vreun semn?

Madmat m-a intrebat daca e bine ca l-am serbat pe Ian cu zi mai devreme- nasul nostru e nascut pe 14 si prietenul lui cel mai bun, tipul cu torturile, e nascut pe 16 in aceeasi zi cu Ian. Nasul nostru si cu prietenul lui se sarbatoresc mereu impreuna si de aceea am facut petrecerea pe 15 pt. ca azi nasii nostri se sarbatoresc cu prietenii lor la restaurant - sunt gasca mare.
Nu stiam sa existe o superstitie legata de sarbatorirea zilei de nastere mai devreme.

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Cria Vladut bolnavior sa-i treaca repede si pe tine ca sa rezisti langa el.



Crina si Maya Georgia

Luna a 11-a


varsta Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

LA MULTI ANI!
TIMEEA si IAN

SA CRESTETI MARI SI SANATOSI, SI SA ADUCETI NUMAI BUCURII SI ZAMBETE PE CHIPUL PARINTILOR VOSTRI!

LA MULTI ANI!
ELYANNE
CLAUDIA
LAURAMAR
SA FITI SANATOASE, SA AVETI PARTE NUMAI DE FERICIRE, IUBIRE SI SA VA BUCURATI DE CLIPELE MINUNATE ALATURI DE PUIUTII VOSTRI!

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:



LA MULTI ANI




Timeea si Ian



Claudi@


Lauramar

Eliana





din lipsa de timp si copil obosit ma opresc aici...restul zilele astea..adik poze si povestiri de la motz
noapte buna

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

Gata am scapat de atatea zile de petrecere si am revenit dupa zile intregi de facut curat.
sa va spunem despre noi: am fost foarte cumintei de ziua noastra, ne-am luat motul, am ales cheile de la masina(parca am presimtit ca asta va lua si am pus nasul sa ne dea cheile de la masina lui), pixul si parfumul. deci ce credeti ca inseamna?
la 1 an avem 11 kg, 82 de cm si asteptam sa facem vaccinul.
am inceput sa-i dau albus de ou,urzici, spanac, pandispan si as vrea mai multe dar sa vedem pe paecurs.
am trecut la junior la laptele praf.
in rest e minunea mea mica pe care o iubesc in fiecare zi mai mult si nici acum nu pot sa-mi dau seama cat de repede a trecut un an.
am fost la dr mea si am cazut de acord ca mai tinem un an steriletul si apoi ne apucam de bebe 2.
sunt asa de minunati copii incat nu stiu ce as fi facut daca dumnezeu nu mi-ar fi daruit aceasta minune.
zilele acestea m-ati emotionat la maxim cand v-am citit mesajele si fiecare mamica spunea cat de mult inseamna puiul ei pentru ea.
sunt fericita ca sunt alaturi de voi dragele mele albinute.
alaturi de voi am descoperit foarte multe lucruri frumoase si am trait clipe minunate.
sper sa continuam tot asa si anul viitor de ziua puiutului meu sa va am tot alaturi de mine.
multumim mult pentru urari.
sa ne traiasca puiutii si sa fie sanatosi.


cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:


buna seara,
desi am avut calculatorul demontat(zugravim).m-am rugat de soatza mea sa ma ajute sa trimit acest mesaj.M-a blagoslovit un pic dar nu a zis nu !Asa ca sa-i dau bataie!!!!


LA MULTI ANI IAN!!!!!!
LA MULTI ANI TIMEEA!!!!



Cu mult,mult drag vreau sa le urez celor trei mamici Elyanne,Claudia si Laura "LA MULTI ANI,SANATOSI SI VOIOSI!!!!!"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor!
Va multumim si va pt urari.
Spunem si noi La multi ani! celor care au fost sarbatoriti inaintea noastra si celor sarbatoriti azi
LA MULTI ANI

Timeea si Ian
Claudi@
Lauramar
Elyanne

Despre noi va spun ca suntem mai mult bolnaviori decat sanatosi .Mai tot timpul suntem raciti si avem probleme cu stomacelul facem moale ,suntem la regim .De la Craciun si-a revenit cam 2 sapt si dupa aceea am luat-o de la capat asa ca mancam orez cat cuprinde ,banana cu mar copt si lapte fara lactoza.Problema e ca nu stiu din ce cauza are problema asta de la dintisori? sau e alergic la lactoza ?



Raluca& Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

mamaieeeee in ce gashca m-ai bagat ...
Nu sunteti normaleeeeeeeeeeeeee

Hai ca ma rad singura la monitor... pupam si revin maine cu mai multe vorbe... Acu ma duc sa imi fac o baie adevarata... sa dorm ne-ntoarsa ... ca maine o iau de la capat...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

am pus si noi poze de la turta aici

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput