LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (77)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuulti ani

Maria Bianca

Gabriela

Dragos

Miruna Maria




Gata, azi se incheie cu sarbatoritii pestisori... de maine berbecii la rand

Am avut o zi groaznica ieri, nu intru in detalii... lunga si cu ulete la puterea a treia, au vomat rand pe rand toti... din diverse motive... si ca sa imi puna capac, seara am avut impresia ca Elena are febra... se pare ca a fost doar o impresie... O iau razna... se pare... Sa nu mai aud de febra, muci, pitici bolnaviori



Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Ddana de ce ma faci sa plang asa de dimineata? Pai e frumos?
F. frumos ce ai scris

Mihaela vazut pozele... mai dai iubareata este

Roxana am vazut filmuletul de aseara... da' uitai sa zic... Pai asta-i grupa mica? Pe fii'mea nu asta o invata la gradi ... sper ...

Vazut toate pozele de ieri... nu insir... Frumosi toti si toate mamicile Si torturile... bine ca mai aveam prin frigider tort de la ziua mea, ca daca ramane, doar io ma lupt cu el...



Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Buna dimineata si La multi ani! sarbatoritilor de astazi: Maria Bianca, Dragos, Gabriela si Miruna Maria. Sa fiti sanatosi si fericiti.

Maria e mult mai bine (sper cel putin), azi noapte nu a mai facut febra sa vedem azi ce si cum... In timpul noptii a dormit bine, nu s-a trezit sa manance cum face ea.... Cred ca era f obosita mititica. Am dormit si eu butuc, s-a dus sotul sa-i dea antibioticum si suzeta cand o apucase plansul pe la 12 noaptea... Si cam atat. Azi daca e f bine ma gandeam sa o scot putin afara pe la 14. Dr mi-a zis ca e ok sa o scot daca nu mai face febra.. acum sa vedem. Acum dimineata a si mancat deci zic eu ca e spre bine dar mi-e frica sa ma bucur prea repede.

Am vazut ca nu a scris nimeni nimic de tonotil, probabil nici voi nu stiti.

Am votat cei trei piticuti si i-am votat si pe ursuleti singurei. E bine asa sau trebuia sa votez numai o poza?

Am vazut poze cu Stefi care a avut un tortulet f apetisant si care e scumpica foc si-i statea asa bine cu rochita/sarafanul de blugi... Iar de filuletul cu Rares ce sa mai spun... Maria l-a aplaudat cand a facut ca masina si cand s-a culcat pe pernuta. Bravo lui, acum trebuie sa treaca la grupa mijlocie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

tzuna, Silviu a luat tonotil, in cateva reprize, din acelasi motiv, nu as vrea sa te descurajez, la el nu a avut efect, ca de altfel nimic din ce am testat, el a luat sticlute mici asa,cu ceva roz, probabil la alea le zice dr ta fiole
am auzit ca exista un lapte de la nestle in farmaciile sensiblue , nutren care cica la unii se cunoaste, intreba dr si de el

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

tzuna eu am citit, dar nu stiu nimic de tonotil... ca pt. fotomodelele mele... ar fi o varianta... E prima data cand aud.
Multa sanatate...

Sa vina odata primavara, vara... sa nu mai fie pitici bolnaviori ... cel putin eu nu mai pot, imi dau demisia

Aaaaa... si multumim pt. voturi



Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Multumesc pentru raspunsuri. Paxela ce-i cu laptele ala? E mai deosebit? Ii creste pofta de mancare in general sau se ingrasa asa de la el? Pe mine m-ar interesa sa manance si ea mai diversificat ca asa laptic tot papa dar legume/ carne cam zero si are totusi un an cat o mai tinem cu lapte? Oricum ma mai interesez de tonotil si probabil ii vom da chiar cu riscul de a nu avea efect.

Am pus si eu poze de duminica din parc incepand de aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

BIANCA
GABRIELA
MIRUNA
DRAGOS

Sa cresteti mari si frumosi, sanatosi, norocosi si fericiti !!!

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Roxana- mi-a placut mult Rares. E un baiat istet si tu zici ca e la grupa mica? Pai stie o multime de lucruri.Vad ca si la voi e nebunie mare cu jucariile imprastiate peste tot.
Sa vezi la mine cum e !!! te iei cu mainile de cap.
Ieri pt. ca in Bucuresti a fost cam urat nu i-am scos afara si ne-am jucat in casa. Erau jucarii in camera lor si pe hol, o debandada totala. Vecinul de jos cred ca era cu nervii in batista. Atat am zdupanit-o pe Ingrid incat la ora 19.45 a cazut lata si a dormit neintoarsa pana dimineata.

Dar Ian m-a zapacit azi noapte. S-a trezit de cel putin patru ori ca nici nu mai stiu pt. ca ii dau si maselele de sus. Cele de jos inca nu au spart dar sunt aproape gata.

Mi-a placut de Stefania care e o fetita tare cuminte si dragalasa. Bravo mami pentru tort.

Tzuna- nu cred ca vitaminele cresc pofta de mancare. Am incercat si eu la Ingrid dar fara rezultat. I-am dat polivitat, multivitaminat, vitamina C natural care se zice ca creste pofta de mancare dar nimic. Titi papte a salvat-o.
Daca ii place banana poti sa ii dai mai multa pt. ca e mai bogata caloric. Ii mai poti baga fainoase: taitei, paste scurte sau lungi fierte cu putin cascaval deasupra, sau pt. variatie le bagi la cuptor cu putin unt. Deci incearca sa ii dai mancaruri mai bogate caloric: unt, smantana, paste, cartof, banana. Toate bineinteles daca le tolereaza.

Elyanne- va pupam pe toti si capul sus ca tu esti baza !

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

quote:
Originally posted by roxanici

Elena, felicitari pt cele 8 zile, de-acum 10, fara suzi. Nu i-a fost greu cand adormea fara? sau voi adormeati altfel?



I-a fost greu, mai ales ca si in timpul zilei o mai folosea, dar nu mai rezistam eu.
Se invatase ca sa il bag in seama sa o arunce peste tot, deci o tinea un pic si apoi cu ea pe sub pat sau mai stiu eu pe unde....Pe strada la fel...si smulgea si lantisorul acela de plastic, numai daca o legam cu snur poate nu o arunca...iar cand il puneam la somn ziua, in patut , o arunca ca stia ca vin eu repede si i-o dau...
Asa ca am zis stop, ca se poate si fara ea, dar atunci cand bazaia dupa ea sa stii ca cel mai greu ne-a fost noua, ca eram tentati sa i-o dam ca sa se calmeze

Elena M.&Adrian Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

LA MULTI ANI: Maria Bianca, Gabriela, Dragos, Miruna Maria

SA FITI SANATOSI, VOIOSI SI SA FITI BUCURIA PARINTILOR

Elena M.&Adrian Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput