LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (77)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor!


STEFANIA
MIRIAM
GEORGE
BRYAN

Am fost si noi la doctor si avem 9800 gr.Din ianuarie si pana acum nu a luat decat 300 gr.Vaccin ne-a spus sa facem pentaxim deoarece avem probleme cu burtica.Suntem tot la regim si lapte fara lactoza.
Sanatate MARIEI!
ANDRA merci de raspuns

Raluca & Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

STEFANIA
MIRIAM
GEORGE
BRYAN


Sa cresteti mari, sanatosi si norocosi.

bolnaviorii si pe mamicile lor.



Crina si Maya Georgia

Luna a 11-a


varsta Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Cred ca-mi fac abonament - eu doar la ora asta apuc sa intru pe forum. Asa ca....

Maya . Sa cresti mare, sanatoasa si sa-ti bucuri parintii in fiecare clipa!

George, Miriam Rianna, Stefania si Bryan Sa va dea Dumnezeu sanatate si un strop de noroc.

Caterina - felicitari pentru primul dintisor.



Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Elena, felicitari pt cele 8 zile, de-acum 10, fara suzi. Nu i-a fost greu cand adormea fara? sau voi adormeati altfel?

Hehe, Stefania, tb sa mai dorm si io...am ajuns la o limita...si acu tot visez frumos ca il pun pe rares in patul lui (ceea ce se intampla si acum) dar ca se trezeste dimineata tot la el in pat, nu ca acum cand il transbordez peste noapte la noi...ehee, vise....

Florin-a, am vazut un motz frumos taiat si pus la pastrare, dar nu e prea mic?! adica asa cu vo luna mai mic decat trebuia?

Am vazut si poze cu Mousa cel frumos....

Kitty, tin pumnii sa dati de cap afectiunii care o chinuie pe Giulia si pe tine si ma rog sa fie ceva usor. VSH-ul asa marit tb corelat cu ceva...el singur doar zice ca ceva nu e in regula. Incearca sa stai cat poti de calma pana vin si restul rezultatelor. multi multi

aici rares, a absolvit si el grupa mica... nu stie prea multe dar ne distram de minune

Magdutah, voi ce mai faceti?

Val?!

Iunio, hai mai treci p-aici si mai scrie un mesaj din ala sa ma faci sa ma rad putin


roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Buna seara!

In primul rand vreau sa urez la multi ani fericiti pentru Miriam, Bryan, George, sa fiti sanatatosi si sa aduceti numai bucurii parintilor vostri!

La multi ani si pentru cuconitza mea cea scumpa, pe care o iubesc ca pe ochii din cap, de-mi vine sa plang uneori de atata iubire si care imi lumineaza viata!

Dupa ce duminica i-am taiat motul, astazi am avut petrecerea copiilor, am avut 3 fetite invitate si mamicile lor. A fost tare frumos dar si solicitant ca nu stateau o clipa locului si m-au alergat ca pe mine. Stefania s-a comportat exemplar, e un copil tare cuminte...se joaca frumos, vrea sa imbratiseze si sa pupe copiii, e disperata dupa copii.

Am pus cateva poze de la mot si de la party de astazi.

poze de la taiatul motului

abia trezita din somn

in asteptarea invitatilor

am si eu masina noua, ca Matei (de ioanaradu)

cu mami si tortul

roxanici, eu n-am reusit sa ma descurc prin albumul tau, mi se deschideau pozele din luna 12 si 11...pe-acolo trebuia sa ma uit?

Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by Mihael@
roxanici, eu n-am reusit sa ma descurc prin albumul tau, mi se deschideau pozele din luna 12 si 11...pe-acolo trebuia sa ma uit?

Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei




gata, am corectat, tb sa te duca la un filmulet de absolvire a grupei mici

vazut pozici cu Stefania care seamana f bine cu tine si admirat tortuletul vesel. Tu l-ai facut?

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Gata, l-am vazut pe Rares...pai ce grupa mica, auzi la ea, pai stie o gramada de lucruri si ce bine mergeee...Stefi nici dusa de manute nu merge ca lumea, face cativa pasi si se lasa in fund, lenesa.

Tortul, da, e facut de mine...un tort de mere "soft", care merge si pentru pici. De fapt am facut unul pentru duminica si inca unul azi, asemanatoare, cu buburuze si stelute, atata cat m-a dus imaginatia

Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

La multi ani, Maria Bianca!
La multi ani, Gabriela!
La multi ani, Miruna Maria!
"People who say they sleep like a baby generally don't have one."
Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:


La multi ani, Dragos!
As vrea sa impartasesc cu voi darul meu pentru Dragos, un dar pe care il va primi si intelege peste multi ani. E cam lung si cam personal, dar .. cine stie... poate ca mai multi pitici si mamici se vor regasi in ce am scris eu.

Uimire. In ochii tai de inceput de lume, intr-ai mei, ca reflexie a ta, la infinit, in oglinda. O uimire de culoare neagra, stralucitoare, taioasa, curata, pura. Daca gheata ar fi neagra, asa ar arata, ca o uimire care te patrunde pana in cele mai indepartate parti ale corpului, parti de care nici nu stiam ca exista, pana in suflet, de exemplu. Pe care il simt infiorat, iremediabil atins, iremediabil viu. Datorita acestei uimiri de inceput care prelungeste, ca un alt cordon ombilical, corpul meu cu o alta bucata de suflet. Care lipsea fara sa-mi dau seama. Si care, printr-un straniu proces de inversiune, a inceput s#259; pompeze invers, inspre mine : viata, cu miros de uimire proaspata.
Asta, la început, ca uvertura a spectacolului in care mi-ai transformat viata. Ca o conditie imperioasa a fiecarui inceput, ca o carte de vizita a ta. Pe urma, uimirea se metamorfozeaza in descoperiri, cu fiecare noua etapa. Fiecare zi, fiecare noua cucerire, fiecare baricada doborata sunt tot atatea taramuri ale fagaduintei pe care ti le însusesti firesc, consecinta a unei promisiuni vechi de cand lumea.
Ca în basmul de demult, promisiunea era cu tinerete fara batranete. Dar tu, cu uimirea ta cea patrunzatoare ai transformat povestea in cea mai concreta, fireasca #351;i umana realitate. TU mi-ai daruit mie acest dar, tu ai îndeplinit promisiunea mea. TU e#351;ti cea mai palpabila dovada a faptului ca povestile sunt reale, ca ele se indeplinesc daca crezi suficient in ele, ca tineretea vesnica si viata fara de moarte sunt realizabile fara sa fii nevoit sa treci pe celalalt taram: ele se afla doar la departare de o bataie de inim#259;. A ta.
Stii, uneori mi-e teama de timp, de trecerea lui prea rapida, de momentele cand nu voi mai putea, atat de firesc ca acum, sa fac lucrurile care acum ma umplu inca de acea uimire de inceput: sa te iau in brate si tu sa te incolacesti de gatul meu ca un ultim refugiu. Sa iti sarut ochii, cu patima, intr-o dorinta nestapanita de a saruta universul tau tot si de a ma imbata de atata puritate. Sa te strang la piept si tu sa te cuibaresti cu capsorul in pliul cotului meu, cu cea mai nevinovata, sfanta incredere ca nimic rau nu se poate intampla atat timp cat eu iti mangai parul si visele. Sa ma trezesc cu fata ta lipita de fata mea, ca si cum si tie ti s-ar parea ciudat ca suntem doi, si nu acelasi suflet. Sa plangi cu disperare ca lumea pare de neinteles si e plina de ciudatenii infricosatoare, si sa adormi apoi suspinand, impacat, cald, langa inima mea. Sa iti descopar a saptea minune a lumii ascunsa intr-o cutie cu creioane colorate si sa vad toate culorile inflorind apoi pe chipul tau intr-un zambet de invingator. Sa pot sa te ridic deasupra capului, ca pe un trofeu, asa cum imparatii isi aratau mostenitorii poporului lor, si sa strig: “Priviti minunea lumii!”
Da, mi-e teama de timp, si de momentul in care uimirea se va transforma în cunoastere. Mi-e teama de momentul in care nu vei mai avea aceeasi nevoie de mine ca si acum. De ziua in care nu ma vei mai lasa sa-mi invart degetele prin carliontii t#259;i. De cea in care nu vei mai mirosi a lapte si a copilarie, ci a after shave si experienta.
Poate ma insel. Poate, ca in toate povestile, nu vei uita. Asa cum promit solemn toti copiii, pentru ca promisiunea sa se risipeasca instantaneu atunci cand sufla un numar de lumanari de tort din doua cifre. Cred ca asta e scopul foii asteia, s#259; aduca aminte. Mie, tie... #350;i sa stii ca, indiferent de noile uimiri ce vor aparea in viata ta, tu vei mirosi mereu a iubire. Si sa mai stii ca iubirea asta se afla doar la departare de o bataie de inima. A mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

Maria Bianca
Dragos
Gabriela
Miruna Maria
sa crestei mari si sanatosi sa fiti fericiti si norocosi


noi suntem bine , avem dintisorul 5 fara fite, iese si 6 cred ca astazi dupa ceva maraieli, in rest cred ca suntem invingatoare la alint, si fite, deja avem texte, ne tavalim, urlam pe strada daca vreau sa pun mana pe ea, urla daca nu e ca ea, urla daca exista nu, urla daca... , se da de jos cu fundu cu capul , am mai trecut prin ceva asemantor cu fratisu dar pe la 2 ani cand isi testa limitele, dar lui ia trecut repede si lui ii puteai explica , puteai vorbi cu el si pricepea, sau il ignoram si vedea ca nu ma afecteaza si uita, dar ea? nimic nu merge
e se face ea mare si speram sa scapam, cat mai repede cred, ca imi cam incearca nervii

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput