LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (77)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Tzuna- pregatesc parnzul pentru zana si ma gandeam la voi -cat de greu trebuie sa iti fie tie.
Ma gandeam ca ar trebui probabil, daca se poate si accepta ea, sa o harneste mai des si putin. Adica sa ii faci un program cam de genul: din doua in doua ore sa ii dai sa manance ceva. Un biscuite, o tartina sau 50-70 g de ceva preparat. Apoi daca vezi ca accepta sa ii maresti doza cu cate 10 g nu mai mult si tot asa. Budincile si sufleurile sunt mai gustoase si mai consistente. In general mancare coapta are un gust mai bun. E cam greu dar merita incercat.
Eu ajunsesem sa ma simt ca o fabrica de lapte pt. ca avand lapte in san imi era mai comod sa o pun sa suga decat sa ii dau astfel de mancare...si chinion- se obisnuise asa si accepta greu mancarea. Gateam cate trei feluri in fiecare zi si degeaba. Pe la 1 an si 2 luni mi-a venit mintea la cap si i-am schimbat programul. O dr. m-a invatat sa ii fac mancare la cuptor si a acceptat. Apoi am inceput sa ii dau ciorba pe care a acceptat-o cu mare placere. Si acum la 3 ani tot ciorba e baza si carnita, pastele si plac.
Sper ca nu am indraznit prea mult cu mesajul asta. Va pupam.

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

LA MULTI ANI!
GEORGE CATALIN
MIRIAM RIANA
ANDREEA BEATRICE
SA CRESTETI MARI, SANATOSI SI CU MULTE BUCURII PENTRU PARINTI!

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

LA MULTI ANI!
MARIA BIANCA
GABRIELA
DRAGOS
MIRUNA MARIA
SA CRESTETI MARI, SANATOSI SI CU MULTE BUCURII PENTRU PARINTI!

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coolutz spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi!
Maria, Dragos, Gabi, Miruna


tzuna- eu i-am dat lui andrei tonotil cand avea vreo 5-6 luni ...nu am vazut nici o imbunatatire in urma nici unei vitamine...nu a mancat mai bine, nu a luat in greutate... el de la 3 luni ia constant numai 200-300g /luna indiferent daca i-am dat vitamine sau nu...asa ca nu stiu cesa spun...probabil ca depinde de la copil la copil..poate la voi va ajuta ...andrei la 11 luni jumate are numai 7.7 k si m-am saturat de n lingutite si dozatoare de vitamine inainte, in timpul si dupa masa

dana....

andrei m-a speriat in dimineata asta...pt prima oara de cand e el...a avut febra...39.3..saracutzul ardea de numa..i-am dat nurofen..peste o ora i-am dat paracetamol fiindca mi s-a parut ca nu ii scazuse ff mult febra... a scazut pana la 37.8 dupa aceea a adormit ....sa trezit pe la 10.30 ..si acum e ok..nu mai are febra, nu tuseste, nu starnuta ..e andreiul meu cel atomic....e posibil sa fie de la dintisori temperatura asa de mare?...mergem si la dr de la 2 sa il vada ..pana atunci....raman cu

,
andrea si andrei(6april2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

http://community.webshots.com/album/562839820QcKKLH
puiutul meu

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:


La Multi Ani!
Maria Bianca
Gabriela
Miruna Maria
Dragos


Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

quote:
Originally posted by stefimic

http://community.webshots.com/album/562839820QcKKLH
puiutul meu

cata mami de STEFAN(9.03.2007)


Frumos...si puiul..si tortul

Elena M.&Adrian Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

LA MULTI ANI CU MULTA FERICIRE SI SANATATE!

DRAGOS




MARIA BIANCA



GABRIELA



MIRUNA MARIA


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:



Maria Bianca

Gabriela

Miruna Maria

Dragos

Sanatate, fericire si noroc!


Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Ce de poze cu sarbatoriti care mai de care....mi-a aatras atentia Victor cu ochii lui albastrii, un scump dar mie mi se pare ca seamana tot cu taticul, Marta tu ce spui?.....Lucas care arata bine si fara par...si cred ca e primul care merge la gradi din stup, nu?!...Rares e un scump si stie foarte multe lucruri, asa ca felicitari!!!

Kitty sper sa nu fie pobleme cu Giulia, un de la noi...
raluca22 am vazut ca doctorul v-a recomandat pentaxim ca si vaccin...noi asta l-am facut mereu si nu avem astfel de probleme, care e lagatura intre vaccin si burtica?
Zadi mi-a placut mult tortul vostru, Ian e un scump, sa ai parte numai de bucurii!Spuneai ceva de vaccinurile penta cum ca ar fi controversate...poti sa detaliezi, ca eu nu pricep...noi facem Pentaxim , are vreo legatura??

Mai noi am luat motul, defapt nu prea era ce,cam 1 cm si nu il tundem, ca vrem si noi sa vedem cum e cu pletele in vant

Elena M.&Adrian Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput