LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (77)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

BIANCA, MIRUNA, GABRIELA SI DRAGOS!!! LA MULTI ANI SA CRESTETI SANATOSI SI FRUMOSI!!

eu am avut azi o maraita de copchila care nu a vrut decat in brate sau la pamantul de la flori unde mi-am plantat si eu niste ghiocei ca sa mi scoata ea sau in baie la wc; s-a trezit mai repede azi la 7 si jumatate iar in doua ori era deja super nervoasa si s-a trezit si azi noapte si am luat-o cu noi in pat iar dupa ce a adormit am mutat-o la ea ( Roxi tu de ce nu-l muti pe Rares dupa ce adoarme? simte si se trezeste?)

la 12 a venit bunicu' si a scos-o pe afara de aceea pot acum sa citesc si sa scriu

Am vazut frumoase poze cu frumosi copii; Mihaela frumos tort ai facut cand ai timp sa pui reteta , pe vremuri faceam si eu si imi placea si le bibileam dar acum nu mai pot, Timi nu e asa cuminte ca Stefi, cum a stat ea si s-a jucat singura sa-i poti pregati totul de ziua ei, bravo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Elena - nu te speria referitor la vaccinuri. medicul tau e cel in masura sa iti spuna daca e o.k. sau nu. Eu le-am facut schema clasica la care adaug optionalele dar facute fiecare separat.
Vaccinurile penta sunt impotriva mai multor boli posibile avand avantajul unei singure intepaturi. Unii medici spun ca nu s-au testat suficient pt. a stii care sunt toate efectele negative. Deci parerile sunt impartite, nu stiu ce sa zic mai mult.

Acum m-am lamurit si eu in legatura cu vaccinul de la 1,5 ani care are ca efect posibil la unii copii autismul. E vorba de o substanta pe care o contin vaccinurile existente in SUA, GB impotriva rujeolei, rubeolei si urlian (oreion). La noi se face PRIORIX facut de Institutul Pasteur si care nu are acea substanta. Dumnezeu stie cat de bun o fii si asta.

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

La multi ani
Maria Bianca
Gabriela

Dragos
Miruna Maria
Sa fiti sanatosi si cu o viata frumoasa si lunga!

Roxanici - eu te inteleg,pt ca eu am cedat imediat.Eu de la bun inceput l-am leganat pt ca nu suportam sa-l aud plangand.Cu toate ca stiam ca voi regreta si ca ai lui Klaus ma vor vedea ca o ciudata Ei,acum regret dar asta e,mergem mai departe.
Si Rares e la grupa mare mare,pai se antreneaza de-acum? Deci fetelor,pe el!!!

Stefimic - frumusel baietelul tau.Cred ca sunt primele poze pe forum de cand te-ai atasat noua.Cel putin sunt primele care le vad. Si ce tort frumos!

Mady - am descarcat pozele dar nu mi le deschide.Trebuie sa vad care e problema si sper sa reusesc.

Lilidana - va pregatiti de Pasti? Voi sarbatoriti si cel catolic sau doar cel orthdox? Ciocnim un ou duminica?

O zi buna!

CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

revin si eu, ca am o datorie morala.

pentru toti copiii sarbatoriti si parintii fericiti! si pentru alesii de azi,
Maria Bianca, Gabriela, Miruna Maria si Dragos un tort maaaaare, maaaare!
da' va citesc din urma, .mi e ciuda ca n apuc sa scriu la zi. am vazut poze frumoase, copii si parinti mandri, torturi care tortureaza papila gustativa in lipsa de ceva bun pe aproape...
am inceput munca, asa, cam din 2 in 2. reintegrarea in viata socio-profesionala este perrrrfecta ptr sanatatea mea mintala. am renascut odata cu primavara asta. viata de cuplu s a intors unde o lasasem acu' cinspe mii de luni, sintem iar ca doi pisor amorezati...zana mica s a acomodat la buni si sintem multumiti, desi mai scurg cate o lacrima in timpul zilei, de dorul ei.
i am facut bilantul de un an si 3 saptamani. si, citindu va, vad ca fata mea nu vorbeste. sintem la stadiul mult prea incipient de:
- mama
- nana
- baba
- chith
- teti
daca o intrebi unde i mama, arata invariabil spre usa. ca asa a invatat ea, ca mama e cineva care tre' sa vina pe usa, 'tu-i mama lui de tati care cine stie ce i o fi zis pe blat.

si, tot cu mintea la primavara: au inflorit magnoliile in curte, pana si piticul si ariciul de lut, care stau la baza lor, rad cu gura pan' la urechi...


de Loli mic
Asa creste o fetita
LMA 1 an
Varsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Priorix-ul e facut de SmithKline nu de Pasteur cum am scris anterior.

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

mami-2007: imi place tabelu' ala de la albinute si bondarei adunate. si vreau si eu sa mi bag acu' pe acolo.ma lasi?




de Loli mic
Asa creste o fetita
LMA 1 an
Varsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns B_Zara spune:

Bilant Ilinca la 1 an: 9,3 kg si 77 cm.Vaccin Infanrix simplu + picaturi antipolio pe gura, ROR la 1,3 ani si Hiberix la 1,5 ani parca.Avind in vedere cit se prost maninca, nush cum naiba a luat 1,1 kg in 3 luni, adica asa cam cum scrie la carte.Vocabular cam saracut: mama, nene, nghe, apapaFace pa din minuta, stie unde e nasul pe iepuras, e inebunita dupa apa, plimbare, leagane, copii, catei si pisici. (cind intram in parc face "iiiiiiii" si incepe sa dea din picioare De vreo spatamina face figuri si la lapte, strimba din nas. Noi sintem acum pe Milumil 3, dimineata si seara, cite un biberon de 250 ml, de regula cu 2 lgt de cereale. Parca nici pe lapte de vaca nu as trece-o ca cica e ssarac in Fe. Ma bate gindul sa incerc un Nestle junior..oi vedea.Apropo de apa, ma bate gindul sa ne riscam un we pina in Brasov, aici: www.paradisulacvatic.ro...cica e bestial, mai ales pentru copii.Poate ne dau o parere fetele din Brasov sau cele care au fost.Mami de Ilinca 15.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Hello albinute, bondarei si mamici.

Spun si eu LA MULTI ANI albinutelor si bondareilor care au implinit un anisor. De necrezut ce repede trece timpul.

Eu nu mai am timp de nimic, de asta nu am mai intrat pe forum.

Maria este bine, merge tinuta de manuta dar destul de putin, este vioaie tare, a trecut la mami si tati si are 6 dintisori.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

La Multi Aaani, Dragoselu!!! moaaama ce cadou fain ai primit de ziua ta!!!

La Multi Aaani, Miruna!!!
La Multi Aaani, Gabriela!!!
La Multi Aaani, Maria!!!


Pisikuta, poti sa iti scrii acolo memoriile in tabelase, iti tb parola, instructiunile is p e prima pagina daca nu stii cum sa editezi.

Kmi, in principiu nu il duc la loc pe rares pt ca se trezeste si o luam de la capat...si ori fac ture sa il linistesc ori fac ture sa il pun la loc mi-e cam acelasi lucru, dar nici nu m-am gandit pana acum, tb sa recunosc.

B_Zara, n-am fost la paradisul acvatic, da, nu am fost chiar de is din bv insa bazinele pt copii is din alea cu apa pana la glezna...nu stiu ce poate fi asa fantastic la ele. E f fain pt adulti, asta mi-au povestit colegii...apa calda, atmosfera ok, jacuzii, bulbuci, un cockteil ceva insa pt bebei am indoieli ca e super. Pt mine un bazin super pt bebei e unul cu apa mai adanca si cu multe chestii plutitoare prin el, cum e bazinul unde il duce Riloasa pe Mihaita, asa ceva ma gandesc io. Acu... gusturile is diferite deci nu zic ca nu o fi fain deloc pt copii.


Stefimic, ce de piticuti pe tortuleeeet!!!

Eliano, reao, bine, e la grupa mica de la cresa rares ca inca nu stie formele si culorile si mai stiu io ce stie Elena. Si sa stii ca mai stie chestii, da nu era in the mood.

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

La multi ani Maria Bianca, Gabriela, Miruna Maria
Pe Dragos l-am lasat deoparte pentru ca il cunosc personal si pentru ca vreau sa spun cateva cuvinte despre el si mama lui. Pe Ddana am "cunoscut-o" la odisee. Nu ma interesa in mod deosebit, nu eram prea activa pe forum, la inceput nu-mi inchipuiam ca o sa o cunosc. Nici macar nu urma sa nasca la acelasi spital ca mine. Apoi incet incet m-a cucerit. Prima data cu motto-urile ei deosebite, cu mesajele pline de bun simt si de caldura. Si am cunoscut-o...prin toamna, la socializare. Si e chiar asa o persoana calda, modesta, desi ar avea cu ce sa fie mandra. Daca nu ma credeti cititi mesajul ei pentru Dragos! Nu o laud numai pentru ca e mureseanca de-a mea! Am cu ce ma lauda....
Iar Dragos e un copil istet, activ, zambaret... Dar o trage pe Giulia de motz.
Dragos, sa cresti mare, sanatos, inteligent si frumos! Sa nu incetezi sa fii minunea mamei tale! Si sa te bucuri de cadourile speciale.

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput