Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (158)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


si ca veni vorba de poze... ma duc sa vad cum iese prajitura mea cu mere (si faina integrala ) si daca ramane pana maine... 'oi pune si poze sa mai baliti si voi ca am balit io destul saptamana trecuta (parca...) la muffins-urile voastre care mai de care



Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

apropo de gelozia copiilor....stiu k intre frati exista asa ceva..dar sa existe si fatza de parinti?
darius, dc ne vede k stam imbratisati in pat e calare pe noi si nu se lasa pana nu reuseste sa intre la mijoc...
Dc ne imbratisam cand suntem la vericala si uitam cateva secunde sa ne desprindem se baga intre picioarele noastre si intra si el acolo...
O face razand..da nu stiu dc o ia ca pe o joaca sau k pe o manifestare a geloziei...
Am incercat sa vedem dc in orice moment si orice activitate captivanta ar avea face la fel..si da, oricat de neatent ni s-ar parea noua, sau artas de vreun joc sau reclama..dc ne imbratisam, invariabil e intre noi...


Madalina29
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


porumbita, sa vezi ce fain e cand sunt un pic mai mari (cam asa cum sunt ai mei acum) si tu stai pe jos si vin amandoi in alergare si se arunca gramada pe tine de nu mai sti cum sa-i prinzi, si te sufoca si te smotocesc si te pupacesc deodata pana nu mai ai aer!!!

doamne-ajuta, numai sanatosi sa fie...





Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Dia,
de unde ai tu suzeta prin care dai medicamente?tare de folos mi-ar fi fost perioada asta....
Laura,
De jucarii.. aseara i-am luat o masinuta micuta cu telecomanda in forma de volan micut si foarte incantat a fost..Dar cel mai mult stam cu cartile..daca ii povestesc despre ce vedem acolo sta si o ora linistit si rasfoim..Au fost salvarea mea in spital ca preferam sa stea in patut decat sa atinga tot de pe acolo...
Baga nurofen raceala si gripa sau Humex..nu astepta sa te ia...


Aseara in cartea cu teddy a recunoscut un calut micut siamarat din decor...nu a asteptam..semana tare putin cu un cal si eu credeam ca daca nu e in mod explicit un cal nu il va recunoaste ..l-am subestimat...shame on me

Mai am o intrebare:
Stie shineva sheva de mopul/aspiratorul cu aburi? E bun pt mokete?Chiar curata cum arata la teleshopping?Ca mie aburii aia imi suna interesant...

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

quote:
Originally posted by dianarus78


porumbita, sa vezi ce fain e cand sunt un pic mai mari (cam asa cum sunt ai mei acum) si tu stai pe jos si vin amandoi in alergare si se arunca gramada pe tine de nu mai sti cum sa-i prinzi, si te sufoca si te smotocesc si te pupacesc deodata pana nu mai ai aer!!!

doamne-ajuta, numai sanatosi sa fie...





Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc




vai abia astept sa ne jucam in 4, in fiecare seara multumesc lui dumnezeu pentru minune. Mario e singur si ne face de ne distram in fiecare seara cu el.Imi inchipui voi ce va distrati ca sunteti mai multi

Stela 26s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


madaluta, e posibil sa scoti manerele sertarelor? sa nu mai aiba de ce prinde?

cat despre gelozia fata de parinti... eu n-as numi-o chiar gelozie. el vrea sa se simta parte 'din voi' secunda de secunda. pt el nu exista notiunea de cuplu, momentul in care va vede in tandreturi e ciudat pt el. cu timpul va mai 'rata' unele apropieri ale voastre, dar frecvent se va lipi de voi, ca si cum ar avea nevoie de inca o confirmare a afectiunii voastre. noi patim acum chestia asta cu ambii deodata, mai ales de cand marc alearga f.liber prin casa si ne urmareste, pe noi sau ianis. dar nu o simt ca gelozie din partea niciunuia dintre ei. ne pupam in doi, dup-aia ne iubim in patru


Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraco spune:

quote:
Originally posted by dianarus78


si ca veni vorba de poze... ma duc sa vad cum iese prajitura mea cu mere (si faina integrala ) si daca ramane pana maine... 'oi pune si poze sa mai baliti si voi ca am balit io destul saptamana trecuta (parca...) la muffins-urile voastre care mai de care



Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc



Ei lasa ca au mai balit si altii la muffins-urile alea...Am batut tot Tg-Jiul in cautare de tavi de muffins.Chiar asa...nu pot face in tavi de chec?Cand le intrebam pe vanzatoare parca intrebam de OZN-uri, asa se uitau, nici in interexul lu'peste n-am gasit, nici in kauflandu' lui adeju...( ieftine si bune mami sucurile alea si borcanelele)
Auzi duamna...ca ma luai cu muffinsurile...pai cand pusei eu poze cu fata..ca sa ti-o dau, ca daca nu-i data...ca figuri...cum disparui putin gata...alta nora...Pai asa se cladeste bre o relatie frumoasa...?Of. As pune poze dar nu mai stiu cum si nici unde Aelitaaaaaaaa mami tu erai aia care ne explicai de fiecare data cu rabdare cand eram noi cu burta la gura si cu neuronu in deriva...
Ma roade si pe mine intrebarea intrebatoare...ca v-am zis ca am mai sarit 2,3 pagini...Asizule eu sigur am scapat ceva...ma..am stat si am cugetat..stiam ca ai o sora sau cumnata(care este tot sora cuiva,ma rog)pe la "engleji"..bai dar vine omul in vizita sta o zi,2,3 o saptamana,2,3...bai dar voi nu mai veniti acasa? Emigrarati? Vino repede cu explicatiunea..care este scopul si durata vizitei la London...ca m-ai zapacit cu verdele ala din pajistile plouatilor.
Laura hai sa te vedem roscata...
Laviniap cum mai sunteti?
Adinazot...noi cu cine sa mai tinem ...ca eu tot fac galerie VasluiuluiAdmirat pitica si mamica sexy(misto bluzaaaaaaaaa la botez)
Donia...manie sa faceti poze la sezatoare sa va vedem si noi. Bai si nu ti-am zis niciodata...te simt asa..un fel de mamica mamicilor.Ai 2 copii minunati.
Si pup in mod special pe mamicile cu 3 bebei
Acs admirat poze la munte..insa in top e una cu ei 3 in spate in masina(ai pus mai de multicel)



Miracocu Alessia-Elena(10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Laura,
Nu stiu daca e vb de calitatea laptelui.. e vb de solicitarea organsiului care hraneste un pui nou si tb sa intretina si lactatia si de alaptatul dupa nastere...
Eu sincera sa fiu sa alaptez din 2 in 2 ore e cel nou si inca de vreo 3 ori pe cel mare...in cateva saptamani nu ai mai avea ce vorbi cu mine..ma simt si asa obosita..asta e organismul meu..
dar,intr-adevar maele cu gemeni asa fac...imi aduc aminte de kokorina ca uneori dormea o ora pe noapte la inceput...

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

quote:
Originally posted by Yagmur


Canada, sariti cu o cafea neagra si tare ca am nevoie...

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)


varsta Luca





a ajuns? e suficient de tare si de neagra??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraco spune:

quote:
Originally posted by mamaana

quote:
Originally posted by Yagmur


Canada, sariti cu o cafea neagra si tare ca am nevoie...

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)


varsta Luca





a ajuns? e suficient de tare si de neagra??



...lunga sau scurta?...cred ca scurta daca-i tare

Miracocu Alessia-Elena(10.12.2006)

Mergi la inceput