Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (87)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Rodica, ce aparat? poate nu e setat bine. multe poze proaste sunt user error. nu au legatura megapixelii cu imaginea! dar absolut niciuna!!!!!
hai ca poate te rezolvam!

Ana, te pup tare!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Rodica, uite multi ca sa nu mai fi suparata.Poate sabina are dreptate cu setarile, daca nu, de ce sa nu faci reclamatie la OPC?macar pt linistea ta.


Eu intru la nani nani, am un bebe care plange si eu sunt obosita,sper sa adoarma cat mai repede, asa ca noapte buna.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

salutare! Abia acum am reusit si eu sa intru 2 minute. Nu ma inteleg deloc cu printesa mea. Plange in continuu si vrea numai in brtae. off tare greu e cu dintisorii astia...
Rox multumim de aprecieri. Betty si noi am incepout diversificarea de 2 sapt. Pot sa-ti spun ce-i dau eu fetitei mele si pana acum n-am avut pb. Dimineata ii dau mar ras, astazi mi-a papat un mar, la pranz supica cu o lingurita de faina de orez(eu am facut-o de la inceput din mai mult legume; i-am dat doar 2 zile supica de morcov, apoi am inceput sa-i introduc treptat, pastarnac, patrunjel , telina si de 2 zile cateva cubulete de cartof), apoi ii dau cateva lingurite de piureut si ii mai dau completare laptic, ca cere intotdeauna. De maine as vrea sa renuntam la laptic si sa-i dau mai mult piureut sa vedem daca merge. A si seara papam laptic cu cereale de la milupa, dar in seara asta nu prea a mai vrut , nu stiu daca din cauza dintisorilor sau nu-i mai place. Sper ca te-am putut ajuta cu cateva sfaturi.Acum fug ca iar a inceput o criza de isterie
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Fetelor va salutam insanatositi!
Dupa 5 zile de GROAZA, revenim in forta, vb vine in forta ca sunt extenuata! Cris a avut diaree, cate 9 scaune pe zi, 2 zile de voma continua, cate 6-7 varsturi pe zi. Am chemat salvarea de la 112 si a venit o babornita gen Cruela, care nu avea nici macar un stetoscop...doar suntem in Romania, nu?! In fine important e ca ne-am revenit usor-usor, trebuia sa ne internam insa exact cand am zis ca ma duc in spital Cris si-a revenit.
acum cautam premergator si nu stiu pentru care sa optez, am gasit unul la Chicco- premergator DJ, si unul la Primii Pasi- centru de joaca-premergator. Cel de la chicco are 5 kg, celalalt 8. Ma gandesc ca are importanta si greutatea. Aveam unul insa era de proasta calitate si l-am facut cadou azi. Deci ce ma sfatuiti, cele care stiti despre ce premergatoare vorbesc sau ce premergatoare aveti voi.Cris vrea numai in picioare..
rodica barbatii astia nu stiu ce implica un copil stres si nervi care te solicita mai mult decat un job zilnic. Vorba Roxanei meseria de mama e non-stop fara pauza de masa si concediu de odihna...deci, lasa-l sa vorbeasca ca meriti nu unu ci 100000000000000aparate foto.

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Rodica, ce aparat ai luat? Inclin si eu sa cred ca Sabina are dreptate, nu e setat bine. Eu am un jaf de Samsung Digimax si tot scot poze acceptabile cu el. Cat despre sot, un set de tigai si de la mine. Poti sa consideri ca l-ai luat din indemnizatia ta. Ehehehe, asta ar merita sa il lasi un we cu Darius singurel, sa vada si el cum e sa stai toata ziua cu bb mic, sa faci curat, mancare si ce mai e de facut prin casa. tare sa treaca supararea.

Andreea11, eu nu vreau sa ii iau lui Stefan premergator de ala, de altfel ortopezii pediatri spun un nu hotarat premergatorului. Cel mult o sa ii iau ceva www.crazytoys.ro/jucarii/Jucarii-interactive-24/Little-Tikes-1017/3173/Premergator-multifunctional-Geanta-postasului.html" target="_blank">asa dupa ce o sa se ridice in picioare singurel. Si Stefan vrea sa se ridice in picioare, dar il las in pace, sa mai aiba rabdare. Cand va fi pregatit se va ridica singur.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

buna seara fetelor,
m-am gandit sa va arat ceva ca sa va mai veseliti:
<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/wjkdw5rhtHQ&rel=1"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/wjkdw5rhtHQ&rel=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>




pozici
Ebonee(02/10/`07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Buna seara la toata lumea

Am facut o lunga pauza din motive de stres-am vazut ca nu sunt singura , de interviuri un nspe bone , de certuri cu barbatul si gripa la baietelul mai mare -adica tot tacamul .

N-am chef sa detaliez ca nu se difera cu nimic fata de ce am citit si la voi asa ca nu va mai incarc degeaba

rezultatele vorbeste -adica am in proba o bona recomandata de cinebva de la Tulcea -are 40 de ani , alucrat in Italia ca ingrijitoare la niste batrani are un baiat mare pe care l-a crescut singura

E politicoasa, curata dar cam inceata , nu prea ,,simte copiii , nu stiu ce sa mai zic .
Daca ati vedea ce specimene am vazut , n-as lasa nici cateii pe mana lor

Cred ca mai toate femeile de bun simt au plecat sa lucreze\afara , altfel nu-mi explic
Am dat tone de anunturi-si in provincie si peste tot

Colac la toate menajera vrea 75 de lei pe zi adica 950 lei pe luna -vine de 3 ori pe saptamana -cred ca si aici au luat-o razna .

In rest , ajutati-ma sa pun si eu poze , ca nu reusesc , le-am descarcat , am vazut deja copiii asa de mari incat nici nu i-a mai recunoscut -va mai aduceti aminte de ,,burtici ?

Azi am facut ordine in dulapiorul celui mic si cand am vazut cate hainute am dat afara mi-a venit sa plang -e ultimul meu pui mic si creste prea repede

Roxana , nu stiu ce sa zic de solutia cu bona si menajera ,,2 in 1 , eu zic ca nu e bine sa le amesteci-nu cred ca are timp si de una si de alta , tu ai avea ?
Sigur va face rabat la ceva si aceia vor fi copiii -curatenia ,,se vede si e mai usor de facutdar va negkija copiii

M-am bucurat de vestile de la Nana -e un inceput , au un diagnostic , m-am intristat de problemele cu soacrele si parintii -

Azi am inceput si eu diversificarea-saptamana asta sunt la suc de mere -chiar ma gandeam ca e cam naspa cu lingurita , in cat timp ajungi la 30 ml ? si in cat timp inlocuiesti o masa?

Ma duc la culcare ca sunt franta , -bona doarme de la 10 , imediat dupa ce le-a facut baie copiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna seara la schimbul 3 ! Sunt cu printesa in brate, trag sperante sa adoarma de data asta ( am mai avut o tentativa de a o culca pe la ora 21 )
Cred ca am si eu un ! Azi am vazut clar locul primului dintisor ( de fapt am amintit asta intr-un mesaj mai devreme ), iar pe seara am dat cu degetul acolo, pe gingie, si am simtit dintisorul ! Simt ca a iesit din gingie O sa-mi confirme maine dimineata tati, daca ne trezim pana pleaca el ( in seara asta lucreaza pana tarziu, inca nu a sosit ). Sa stiu daca imi notez ziua asta ! De fapt... cred ca oricum trebuie s-o insemnez, pt ca s-a mai intamplat un lucru important: pt prima oara s-a ridicat singura in fundulet si a stat asa ! Era in scoica si i-a alunecat jucaria la picioare. Cand m-am uitat la ea, se intinsese dupa jucarie si ramasese in fundic, se sprijinea cu mana dreapta de marginea scoicii, dar clar statea in fundulet !
A crescut printesa mea...

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

LUY felicitari MARIEI atat pentru dintisor cat si pentru statul in fundulet ,iar tie felicitari pentru ca ai o asa domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am reusit sa adorm tare greu baiatul , de fapt am adormit amandoi, el la tati, daca nu mai tragea cate o gurita nici ca ma trezeam, iar acum nu mai am somn.

Aici vad ca e tare slaba activitatea, asa ca ma apuc sa scriu reteta promisa.




Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput