Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (87)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Papanash, parca tu m-ai intrebat de ce nu m-am dus si eu la Constanta. Pt ca de obicei bate vantul in perioada asta, pt ca sotul e pana seara tarziu la treaba, pt ca ni s-au stricat acumulatorii la alarma si trebuie schimbati, pt ca e cazat la un hotel care nu e cine stie ce.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Mad, multumim de melodia La Vaca Lola, Cristi urla de la dintisor, iar cand a auzit-o a inceput sa rada si sa dea din maini si picioare,m deja am ascultat-o de 3 ori.Uite un de la (noi avem 2 dintisoti)

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Betty noi avem deja 2 dintisori, sper sa treaca mai repede, ca prea il doare rau si plange.Va doresc sa iasa dintisorul(am retinut ca va pregatiti) fara sa va dati seama.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

cecilia adevarat... Stiam de la mamicile de iulie august ca prinde melodia asta la bebei... bine ca functioneaza si atunci cand sunt suparati.



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Mad, Doamne ajuta sa fie ok cu sotul. Sunt convinsa ca nu va fi nimica prea rau acolo, aia ataca doar Mac shiturile

Magda, le scot din putul gandirii si din experienta cu Sofia, care e un copil hipersensibil, desi nu are chiar asa acuitate senzoriala precum Cristisoru
Plus ca pana si Culcer mi-a zis ceva asemanator, dar cu referire la trezirile nocturne, ale Sofiei, in numar de 10 pe noapte incepand cu 6 luni si ceva....era din cauza ca plecam mult mai mult de-acasa, si vroia sa recupereze. Am extins din experienta si la mancare treaba asta.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Sabina eu am incredere ca va fi bine... dar pana maine tot stau cu inima mica, mica si cu ochii pe tv sa vad care mai e situatia pe acolo. Multumesc de incurajare



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Dragi prietene,
Multumim pentru urarile de La multi ani!!! A special thank you to Luy!

Spunem si noi La multi ani Alexandrei Mihaela de mami Cristina Florea.

Nu imi vine sa cred ca Daria are deja 5 luni! Timpul zboara incredibil de repede!

Ieri am fost cu tati acasa si am facut citeva poze.
http://www.flickr.com/photos/23256333@N02/2274946906/in/set-72157603850304089/

Daria e bine, simbata a facut prima intoarcere de pe spate pe fata
http://www.flickr.com/photos/23256333@N02/2270386347/in/set-72157603850304089/
si de atunci tot experimenteaza. De cele mai multe ori o minuta ramine sub ea si protesteaza pina o ajuta cineva. La primele rostogoliri sta citeva minute pe burtica dar apoi oboseste si incepe sa plinga.
http://www.onetruemedia.com/shared?p=50e304d4d0bdd944b247fc&skin_id=801&utm_source=otm&utm_medium=text_url
In rest continuam cu sucul de mere si morcov. De mine incepem si cu supa chioara de legume. Pina la 6 luni sper sa invete sa inghita bine din lingurita.

Miine mergem sa facem hemoleucograma iar joi mergem la pediatru. Sunt curioasa cit a crescut de la ultima vizita. Dupa aprecierile mele destul de mult. In ultimul timp nu o mai cintaresc cu mine pe cintarul electronic pentru ca determina si procentul de grasime si imi este teama ca acel curent de impedanta sa nu ii faca rau.

E aproape de 8 jumatate, ora nostra de baie. Fugim!!!

Multumiri si pupici roz tuturor. Va urmarim cu mare drag!!! Pe curind!!!

Later edit: sper sa mearga filmuletul de data asta.


Poze Daria
http://www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/
Poze ianuarie-februarie
http://www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

salut...intru sa ma descarc...ca nu mai pot...simt ca explodez...de cateva zile plang si am sentimente de vinovatie cate n-am avut in ultimii 10 ani...saptamana trecuta am luat un aparat foto, v-am zis eu, si sunt tare suparata, credeam ca daca are un nume bun si 7 Mp fac o afacere buna, dar n-a fost asa...e super nashpa...face niste poze de tot k----u,la magazin nu vor sa mi-l schimbe ca deh , au completat garantia, sotu imi reproseaza asta, ca el castiga banii, si eu ii stric aiurea, imi vine sa-mi las copilul la mami sa merg sa lucru...ca m-am saturat sa aud asta... nu am mai aavut momente cand sa-mi reproseze ca chelui "banii lui" si sunt tare suparata...

ce ziceti? am sanse sa-l vand pe net? la protectia consumatorului rezolv ceva?, tinand cont ca nu corespunde calitatea pozei cu cei 7 Mb...sau nu are rost?

Offf...sper sa trec si peste asta...

scuze ca m-am descarcat la voi...





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

quote:
Originally posted by rodicamaries

salut...intru sa ma descarc...ca nu mai pot...simt ca explodez...de cateva zile plang si am sentimente de vinovatie cate n-am avut in ultimii 10 ani...saptamana trecuta am luat un aparat foto, v-am zis eu, si sunt tare suparata, credeam ca daca are un nume bun si 7 Mb fac o afacere buna, dar n-a fost asa...e super nashpa...face niste poze de tot k----u,la magazin nu vor sa mi-l schimbe ca deh , au completat garantia, sotu imi reproseaza asta, ca el castiga banii, si eu ii stric aiurea, imi vine sa-mi las copilul la mami sa merg sa lucru...ca m-am saturat sa aud asta... nu am mai aavut momente cand sa-mi reproseze ca chelui "banii lui" si sunt tare suparata...

ce ziceti? am sanse sa-l vand pe net? la protectia consumatorului rezolv ceva?, tinand cont ca nu corespunde calitatea pozei cu cei 7 Mb...sau nu are rost?

Offf...sper sa trec si peste asta...

scuze ca m-am descarcat la voi...





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007




Rodica si eu am avut ceva discutii week-endul acesta cu hubby fix de la bani, to "banii lui". Incearca sa nu te necajesti, iti faci rau tie si ii transmiti starea ta lui Darius.

Nu te lasa pina nu ti-l schimba cei de la magazin. Vezi daca au site oficial. Trimite o sesizare la centrul din Bucuresti. Daca nu au fa sesizare la OPC. Gasesti adresa tot pe net. Sa le dea o amenda usturatoare sa se invete minte.
Daca sotul te invinuieste incearca sa rezolvi problema asta acum dar data viitoare lasa-l pe el sa cumpere el gadget-urile.

Te imbratisez. Va fi bine, poate e si el stresat de la job...

Poze Daria
http://www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/
Poze ianuarie-februarie
http://www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

N-am dezertat, dar iar mi-au taiat astia curentul toata ziua. Asa ca acum am trei capitole de citit.

Rodica, incearca la ANPC. Cine stie, poate ai noroc. Cat despre husband, transmite-i niste tigai din partea mea. Da' sa cresti un copil nu-i slujba la foc continuu? Zi-i ca ai luat aparatul din indemnizatie. Nah, ca mai castigi si tu bani in casa, nu numai el. Pfiu ce m-am enervat!

Sim, Miruna e bine, dar Vlad e suuuper marait. Azi mi-a urlat vreo doua ore fara intrerupere. Ca sa nu mai spun ca azi noapte s-a trezit din ora in ora.

Gabitz, eu sunt pe acasa. Daca ai drum prin zona si vrei sa ne vedem, ai numarul meu in lista de telefoane.

Alehiam, sigur o sa fie bine

Restul citesc maine. Ma duc sa demarez operatiunea imbaiat copiii. Si sa continui operatiunea maraiala de noapte.


Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput