Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (87)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisjo spune:

Buna seara, ne poate ajuta si pe noi cineva cu parola contului comun?
Multumim anticipat.

Crisjo si Stefania (7.10.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Myral, totul se compenseaza, nu ai soacra..dar ai sot intelegator. La ce povestesti tu nici nu-mi vine sa-mi imaginez. Nici soacra mea nu stia cum e cu pampersul dar a invatat numaidecit, ca si noi de altfel. Iar santaje din astea cu " ma doare inima" nici parintii mei, nici socrii mei nu8 au facut vreodata.

Diwana, acum e rindul meu sa te plagiez.

ahaaa, cuscra Kriss (cum te prind, nu te iert) m-a lamurit si pe mine cine era fantele care ii facea ochi dulci Raisei lui Si bv. Da plimbaret Yannis asta...

Roxana, oi fi deja in avion, ba nu ca ai zis sa iti amintim sa repui bitdefender'....m-ai facut sa rid cu sedinta ta de fitness de azi.


Veorboroda
...bun venit la dintzosi.

Betty, eu as relua de miine cu morcovul, sa mai uite de suparare. si cred ca merge amestecat cu ceva care deja a tolerat. renunta insa la uleiul ala de masline, cel putin pentru moment. Vezi ca se mai da si ulei de porumb la bebelusi ( insa e o controversa cu cel obtinut prin presare la rece, ca nu e prelucrat termic). Cica aduce acizi garsi polinestaurati ca si cel de masline, si are si un gust mai bun si e si nitzel mai "light".

Greyeras, humana 2 se da de la 4 luni. scheme de diversificare gasesti pe mailul comun.

Luy, degeaba zici tu ca matematica, alea alea...e poezie la greu.
acu m-am impresionat si eu, si asta e chiar greu. Foarte frumoase urari faci.

Sabina, vreau sa stiu de unde le scotzi . acu sa spui tot. Chestiile aste ca refuza " emotzional" mincarea si restu". precizez ca sunt 99% de acord cu tine, intuitiv, dar vreau sa stiu de unde vin, le-ai citit, asa le simti tu, ti-a zis cineva...E interesant.

Melaniatud, eu nu inteleg chestia asta cu suc 1-2-3-4--..n lingurite, intre mese...trece o vesnicie pina la piure de fructe.
Iti zic cum am facut eu:ziua 1:pulpa diluata de banana 30 ml, ziua 2:
acelasi lucru 60 ml, ziua 3 90ml, ziua 4 la liber, piure banana. in completare, imediat dupa, lapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

sim, nici o problema. Bine ca am reusit. Cred ca nu vreau sa o las pe betty sa invete cum se face capitol nou, ca tot timpul i-o iau inainte.

mandarinutzamultumim. si eu sper sa nu se chinuie prea mult si sa sparga gingiuta la fel de repede ca celalalt. Ma bucur ca si Antoniei ii place.



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Felicitari pentru dintisorii no 2! Iuiii ce de iepurasi!

Al meu a fost mai bine azi cu maraiala! Cred ca l-a iertat dintisorul azi. A si papat bine!!! Dar si daca ne-am propune nu avem cum sa-l ajungem pe Andreiutzul tau Rox...

Papanash multumim de dedicatie!!!! Imi place tare melodia!

Am ascultat acum si "La vaca Lola"...nu auzisem de vaca asta...am bifat-o.

Vazut frumusica de mami Cristina! Mai, mai! Si pe domnu` Andrei ce reclamatia!!!

Luy ce sa mai zic...mi-au dat lacrimile!

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Aaaaa si Luy, Magda m-a ajutat sa-mi aduc aminte ce vroiam sa-ti zic de fapt. Cica la scoala am invatat de un poet matematician Ion Barbu......asa ca nu tine cu bagatul integralelor la interval...hihihi

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Sim, sa-ti traiasca sotziorul.
am intrat si la retete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Multumesc, Magda.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Celia, nu a picat motivul, tot BitDefender am primit si acum negociem.
Eu particip mai greu la negocieri, situatia stomacala nu s-a imbunatatit. Bag ceai de menta acusica. Maine nu imi permit sa pierd minute pretioase la buda in loc sa devastez magazinele.

Magda, sunt aici si nu ma dau dusa, ca se misuna pe langa calculatorul meu cu diverse cd-uri.

Isabeluta, stai sa ne dea si noua un dintisor si probabil intra si Andrei al meu in greva. Alex nu manca de felul ei, dar cand ieseau dintii era in greva aproape totala vreo 3 zie.

Sim, eu l-am trimis dupa NOD, a venit tot cu BitDefender.

Greyeras, de ce zic ei ca lacrimeaza ochisorii? Stii ca nasul care curge cu muci transparenti si lacrimare puternica sunt semne de rinita alergica.

Of, va las. Cica mi se reinstaleaza XP-ul ca l-a dat naiba de tot antivirusul ala. Trebuie sa stau aici sa verific, ca risc sa mi se puna Vista.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Carpatina asa mi-a spus pediatra....doar nu ma trezeam eu sa ii dau atata, mai ales ca sunt super inraita cu alaptatul. Am intrebat daca este ok si mi-a spus ca mai ales ca nu am avut deloc probleme digestive cu el pana acum, scaun normal, etc....am unda verde la 2 mese pe zi....nu stiu ce sa mai zic

Sabina o sa vad...cred ca mai incerc maine sa vad cum accepta si daca nu raman la o masa pe zi...deja azi avem 3 zile

Cecilia inca un iepuras?

Mandarinuta


Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by alehiam

sim, nici o problema. Bine ca am reusit. Cred ca nu vreau sa o las pe betty sa invete cum se face capitol nou, ca tot timpul i-o iau inainte.

mandarinutzamultumim. si eu sper sa nu se chinuie prea mult si sa sparga gingiuta la fel de repede ca celalalt. Ma bucur ca si Antoniei ii place.



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)







Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput