Albinute&bondari de martie-aprilie '07 (72) LMA!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia3 spune:

Lumi...merci fain...eu astept din 26 si sunt in pana...ca maine e yiua sotului..si aveam cadoul acolo...si...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Au facut pneumonie interstitiala... adica de la un virus..
S-a agravat viroza inceputa acu vreo 2 sapt., care n-a raspuns la tratament... si de aici a ajuns si la plamani.
Dupa aproape 10 zile de cand a inceput viroza, cu tuse si muci la greu... au facut si febra... ei nu facea febra... Si vomau incontinuare din cauza gatului.
Am ajuns iar la dr. si bine ca am ajuns in timp util.


Zadi ce zic tu acolo poate fi de la dinti... nu e prea mare temperatura. Luata rectal? ca se mai scad 4-5 puncte...
Ai mei cand au altceva decat dinti, vaccin, fac febra peste 38,5
Dar nu strica sa mergi sa usa vina dr. sa-l vada. Asa e cel mai sigur.


Aveti grija fetele ca e tare pacatos virusul asta... soacra-mea este si ea terminata... din ce in ce mai rau.
Elena se prezinta bine... adica dupa viroza, in urma tratamentului aferent (acelasi ca la bb-ei, numai ca alte cantitati) a ramas coar cu tuse... care oricum trece in timp. Deci la ea a avut rezultat tratamentul.
Eu si soata suntem bine... ne mai incearca uneori gatul, dar ne dregem cu miere si lamaie...


Prea mare coincidenta... si noi si Mada... ne luptam cu acelasi lucru... si nu ne-am intalnit... E un virus suparat rau...
O sa vb cu dr. despre vaccinul prevenar care este impotriva pneumoniilor si otitelor... unor tulpini, nu toate... dar poate e un lucru bun sa-l faca... Sper sa fie si el deacord.



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

LA MULTI ANI! Alexandru de Misha_tp.
Misha_tp bine ai venit si daca iti face placere mai scrie si pe la noi.
Ma speriasem ca am intrat pe forum si am uitat sa felicit albinutele si bondareii sarbatoriti azi, desi ma uitasem in lista si nu aveam sarbatoriti astazi, dar am crezut ca neuronul meu stingher iar imi joaca feste.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cheburashka spune:

Fetelor, heeeeeeeeeeeeeeelp....
M-am hotarat sa-mi intarc puiul de vreo 2 zile si nici prin cap nu mi-a trecut ca o sa doara asa tare. Dar sa lasam starea mea emotionala la o parte si sa va zic ca ma dor foarte rau sanii... Mi-am cumparat Doxtinex, dar nu prea sunt sigura ca vreau sa le iau, caci am auzit ca ar avea o gramada de reactii adverse. Stii voi vreo metoda mai simpla de a stopa lactatia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Buna
Sanatate baietilor Andrei,Mihai si Mark.
Am fost ieri la dr si ne a zis ca e bine ca a raspuns la tratament...10 zile cu augmentin dar numai e nimic pulmonar...deci tot nenorocitul ala de virus a fost ...noi mai tusim putin dar suntem spre vindecare adica eu,tata si sotul...la Victor numai e tuse de ieri si terminam azi si tratamentul.Elyanne noua ne-a recomandat la adulti Propolis cate 10 pic dim si seara si sa ne stergem cu spirt pe maini si la nas cand intram incasa.Ne-a recomandat sa facem vaccinul pt imunizare lui Victor.
Arissa o zi mai buna iti doresc.
Misha_tp ma bucur ca ai mai scris...ne bucuram de vestile bune oricat de rare ar fi.
Iunia ce mai faceti voi dragelor?
Sanatate tuturor.
O zi plina de iubire.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

buna fetelor

am intrat repede pana nu pica netu` iar ca si ieri ca umblam ca turbata prin casa si ma rugam pt AMMA si nu stiam nimic!!!!

am reusit sa citesc repede ca operatia a decurs cu bine si ma bucur tare mult si insanatosire grabnica si DD e sus te iubeste si te ocroteste AMMA!!!!

NU AM TIMP SA FAC NIMIK, Edy e dupa mine mai rau ca un scai!! fac mancare cu el in bucatarie, sa nu ma vada ca plec ca urla din toti plamanii...

legat de DECALOTARE...am mai zis si atunci mai zic si acum pe la 3 luni jumate chiar 4 cred EU l-am decalotat pe edy pt ca asa a zis DR.!!! el nu a reusit dar am reusit EU!!! imediat ce am ajuns acasa.a fost totul ok ii puneam pansament cu rivanol pe "pasaroi" si il schimbam foarte des..asa timp de 2-3 zile apoi nu a mai dost nevoie nu mai se stramba cand facea pipi, iar acum cand il spal rade si se lasa pe spate de zici ca e BOSS!mai lipseste sa isi puna mainile sub cap si sa stea asa /....nici nu stiti cata albeatza avea sub pielicica aia ...ufffff si aia daca nu e curatata se tot inmulteste si la un moment data poate sa blocheze caalul prin care face pipi.mie mi-a zis DR atunci ca daca nu resusesc o sa ma trimita la spital pe la 8 luni sa ii faca aia!!! am zis ca eu la spital nu ma duc sa il chiunuie si fiind si mai mare va realiza durerea si nu as putea sa stau sa ma uit la el in ochii si sa il tin pana chirurgu ii face ce ii face acolo!!! NU AS REZISTA!!! parerea mea e ca am facut bine ce am facut atunci si acum nu avem nici o probleme....e chiar o "problema" placuta din punctul lui de vedere!

fug ca URLAAAAAAAAAAAAA dupa mine...

revin cand mai pot....am si virusi cu carutza pe PC

Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Ian nu a mai facut febra de aseara. I-am dat aseara Nurofen si dupa aceea Paracetamol sirop la 4 ore. Azi noapte ma duceam la el din ora in ora sa vad ce face. De vreo trei ori l-am trezit sa ii dau sa suga pt. ca imi era teama sa nu se deshidrateze. A dormit foarte bine pana la ora 10 dimineata (s-a culcat la 20.40).
Asa ca era de la dinti sau e posibil sa inceapa maselutele sa creasca in gingii.

Elyanne- temperatura i-o masor axial pt. ca rectal nu sta locului nici macar cand il schimb si imi e tare frica sa nu se zmuceasca sa facem vreo boacana cu termometrul in poponet.

Mickyn- gradi de maicute este de la piata Moghioros spre Dr. Taberei 34, dar mai aproape de piata. E o biserica catolica.

Cheburashka- eu nu ti-as recomanda sa iei nici un preparat. Sunt grele primele trei zile. Daca nu mai rezisti apasa putin pe sani sa iasa laptele astfel incat sanii sa se detensioneze. Nu te mulge pt. ca stimulezi lactatia. In maxim o saptamana te vei simti bine. Lapte in sani mai poti avea inca trei luni dupa aceea.
Doar in caz de mastita trebuie sa intervi medicamentos. Nici bandajarea sanilor nu e o solutie buna.
Cat despre starea ta psihica sa stii ca hormonii isi vor face de cap si te vei simti vinovata. E o satre absolut fireasca si va trece.



Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

AMA ma bucur ca a iesit bine .....tinem pumnii sa fie ok in continuare

Mai Sherbi vreau sa zic ca poza astam-a innebunit....doamn ce mutrita are...cat e de dulce.....
Revin ca s-a trez......

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 12


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

Cheburashka pune frunze de varza racite in frigider pe sani!
Sper sa aiba efectul dorit de tine.
eu inca nu l-am intarcat, dar mi-a folosit cand aveam mastita... si prea mult lapte ...


Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

Amma insanatosire grabnica ! Felicitari si doctorilor ca au reusit sa faca totul repede si bine !
Multi pupici de la noi!

Pupici si pentru copilasii cu virusi ! Sa treaca cat mai repede ... Ufff, de ar veni odata primavara sa nu mai auzim de bondarii raciti !

Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput