***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Am revenit si noi pe plantatie dupa un timp de absenta.Am luat o pauza mica, pe principiul ca "mai rarut e mai dragut" si e mult mai bine asa.In primul rand multumiri pt urarile de ziua mea(chiar dc vin cu intarziere) si pt ziua lui Andrei(nu nominalizam ca sa nu omitem pe nimeni).
Tot in primul rand uram drum bun Soniutei si sa se intoarca acasa repede si sanatoasa!

Chiar daca nu am mai scris, cu cititul stau ceva mai bine, e adevarat ca in diagonala, dar incerc sa nu raman in urma.Pozici nu am vazut inca, dar cu siguranta o sa recuperez si asta(oricum stiu ca toti bbii sunt tare dragalasi).Din pacate timpul e prea scurt, mai am nevoie de cateva ore pe zi ca sa fac tot ceea ce am nevoie.La serviciu tb sa fiu fresh in fiecare zi, cand ajungb acasa trebuie sa fiu de doua ori mai fresh fiindca Andrei are o energie ceva de speriat.Pt el nu prea exista notiunea de jucarii si stat locului 5 minute.Tot timpul alearga prin casa(de-a busilea, dar are o viteza...), incearca sa se catere pe mobila, scaune, linge incaltamintea si rotile de la carut, ii plac prizele si cablurile si orice e periculos si nu are voie.Mi-a jumulit florile cu nonsalanta in timp ce ma privea gales in ochi..Am mutat totul cu un etaj mai sus, dar deja le-a ochit si incearca din tot sufletul sa ajunga la ele.
La 8 luni am atins si noi pragrul de 8 kile, mai exact 8.040 g, e tare lung, ultima data avea vreo 72(acum o luna, intre timp nu l-am mai masurat).Avem 5 dintisori, acum o saptamana au iesit 3 de sus, dupa 2 luni infernale in care se trezea de n-spe ori pe noapte.Ajunsesem ca vai de noi, bine ca ne-am mobilizat si facem cu randul, o saptamana eu, una taica-su, ca altfel ajungeam la nebuni amandoi.Acum e mai bine, dar presimt ca mai urmeaza vreunul fiindca se scarpina la gingii de mama focului.
Intre timp bona a bagat divort de noi dupa o luna ca sa plece in Italia sa se faca menajera.Si m-a anuntat pe 30 ian ca 31 e ultima zi cand mai vine.Dupa ce ca eram rupti amandoi, a mai urmat si stresul cu o noua cautare.Am gasit o doamna care ne place, speram sa avem mai mult noroc decat prima data.In week asta, dupa multe luni, am dormit prima noapte fara sa ne pese de nimic, am fost la parinti, le-am inmanat copilu si am dormit pana la 10 a doua zi.A fost minunat!(nu m-as fi gandit cu ceva timp in urma ca o noapte de somn imi va aduce atata bucurie).
In rest suntem bine, Andrei e vesel tot timpul, rade la toata lumea, chiuie, zice mama, tata, apa, baba(bine, fara adresa exacta, dar ma bucur tare mult cand il aud), tot nu vrea in fund, dar se ridica singur in picioare si merge pe langa patut.

Am vazut ca puneti de o intalnire intre capsuni,speram sa venim si noi, ne-ar fi convenit mai tare luna iunie, dar vad ca voi sunteti tare grabite.Daca nu se poate altfel, ramanem si noi la 11 mai, si speram sa nu se suprapuna cu vacanta pe care o tot asteptam(ne-am propus sa plecam prin Belgia si Olanda, si va fi cam in aceeasi perioada cu intalnirea).

Gata, e suficient pt azi, ca m-am intins ca o placinta si nu vreau sa plictisesc pe nimeni.Sa aveti o seara buna si o saptamana usoara!

Lavinia si Andrei (11 iunie 2007)
http://picasaweb.google.com/Radu.Dobrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

lavini eu m-am gandit ca in iunie o sa plece lumea in concediu. Noi in iunie o sa plecam vreo 10 zile in concediu. Sa imi spui daca te trec in listuta.
Cum arata insula aia din Herastrau?

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sa o ajutam pe Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Ce ziceti de astia http://www.kiddyland.ro/index.html ??? Au si in aer liber si in interior. SI in week-end costa 30 lei.

SI sa ma laut si eu. Maya s-a ridicat azi pwnreu prima data in picioare in patut . Singurica . Am reusit si am filmat-o si fotografiat-o dar nu stiu de ce nu merge webshotul sa le incarc. Le pun maine.
Somn usor.

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sa o ajutam pe Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

mica,scuze daca a sunat militareste, spiritul asta organizatoric e deformatie profesionala

felicitari pentru Maya, de acum sa te tii, o sa se ridice din ce in ce mai repede, iar cand se va trezi, asta va fi prima miscare

De acord ca in iunie lumea pleaca in concediu, noi vrem 14 zile(suntem in mari cautari), incepand cu a 2-a saptamana din iunie.

, mamica de David (24.04.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Va rog eu frumos sa nu organizam intalnirea pe 6-7 iunie, suntem plecati la Bran la o nunta atunci si eu sunt f. suparata ca am reusit sa ratez toate intalnirile de pana acum!

Teodoral - La Multi Ani!

Kay - astept vesti bune!

Lavini - bine ai revenit!

Monytza - nu te mai supara tu pt toate mamele inconstiente, lasa-le in pace!

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Atunci daca toata lumea prefera tricourile albe ma supun si io majoritatii!Data mi se pare ok ba mai mult si taty de capsulel STEFAN vine sa vada toti capsuneii!
Tricourile le inscriptionam pe toate odata sau fiecare pentru el?Ca ma gandesc sa fie acelasi desen la totate mamicile de capsunici.
Abia astept sa ne intalnim!!!!!!!!!!!!!!!!

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">botezul unui inger
minunea noastra Stefan 13.06.2007
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">STEFAN rade cu taty
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">Stef cel papacios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

KAY & SONIA

Mi-ar fi placut mai mult intalnirea in a doua jumatate a lunii iunie!!!! Asa toti capshuneii ar avea deja un anisor si toate mamicile le-ar fi taiat deja motul si ar fi fost scapate de griji ...

Nu-i nimic ... ramanem cu tricoul!!! Alb cu imprimeul rosu! Si cu inscriptia "Capshunica de mai" ... fiecare dupa caz ....

Pepsi, multumesc pentru informatia despre banana!!

Vali5, Chiquitita, Elteka, multumim ca ai vazut pozele Teodorei!

Alyna24, cate stie David! E un scump!

Felicitari tuturor bebeilor pentru progrese!!!

LA MULTI ANI, NOROC SI BANI TUTUROR SARBATORITILOR!!!!!

Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Asa creste minunea noastra ticker

Motannel si Teodora Elena (07.05.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE MAINE!
Multumesc mult fetelor care mi-au raspuns la intrebarea cu branzica!

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">botezul unui inger
minunea noastra Stefan 13.06.2007
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">STEFAN rade cu taty
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">Stef cel papacios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoral spune:

Ma fetelor, noi la petrecere nu ne abonam inca, sa vedem dupa Paste, ca sotul meu lucra cam mult, uneori si dumineca. Dar neaparat vrem tricou.La multi ani:
ANTONIO, sa cresti mare si sanatos.
Multumim tuturor de urari, mai astept si maine cand ma trezesc.

Teodora mami deAriana Elena21 mai 2007
nasterea unui inger
www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=5204164" target="_blank">ONETRUEMEDIASHOW

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timur spune:

Ne abonam si noi la petrecere si la tricou!

Fetelor, voi le dati apa?

Aveam mai multe de intrebat dar de... batranetilii taica!

Pupam sarbatoritii!

Laura, mami de Alexandru (16.06.2007)

Mergi la inceput