Piticlontzi de iulie-august 2004 (246)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Olivia, ai liber maine ... noi nu mai avem nici o sarbatoare pana la pastele catolic... ce tare e Luca cum vorbeste!.. si a mea are o limbarnita mai nou...

Andreea, sa stii ca ma gandeam si io la creioanele inimoase si radiere.. vazusem la dolar store ieri.. cred ca merg sa iau astazi.

Fetili di la ieshi.. va inzapezira-ti?.. adica ma refer la d-na pasarike ca nu am mai vazut-o de mult p-acilea..:))).. sper ca sunteti bine!



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Anca si miine si lunea viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

quote:
Originally posted by kim222

Anca si miine si lunea viitoare



nici nu vreau sa mai aud!



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Sa-mi fie rusine...mare ..am uitat..La multi ani Ioana!! Sa fi fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
Oliva iar zile libereee?? aaah vb Ancai, nici nu vreau sa aud. pupici lui Uka, bine ca a trecut starea aia de voma. vazut gradinita, super placut. de fapt scoala, pardon . cum a cazut in cap???
Anca sper sa ii treaca Biancai cosmarurile.... poate intr-adevar o deranjeaza ceva de la gradi.... sau mai stii ce, ei tin minet si brodeaza tot felul de inventii la varsta asta.
Adema sa va simtiti bine in nordul salbatic . cum e vremea? ce zice Codrut, ii place acolo?
Felicia pupici lui Liviu, sa treaca cucuiul. tu cum esti?
o zi super frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata,

Pe noi ne-au napadit mucii aia rai si urati asa ca bebe e fonfanita tare. Maria e miloasa, cum l-a vazut pe doctor i-a raportat ca bebe e racita!...:)))
Apoi seara s-au jucat de-a v-ati ascunselea, Maria si John pe o parte a canapelei faceau cucu-bau iar Oana cu caciulita pe-o ureche si cu mucii pan; la brau se ridica si ea in picioare pe partea cealalata si striga la ei "baaa!"...

Ne-a dat doctorul multe picaturi de pus in nas, albastru de metil in gat, chestii din astea care nu se pot da pen' ca urla si face mai multi muci decat avea....
In rest, ce-i dadeam si eu...viroza respiratorie, mama ei de viroza...Azi noapte m-a trezit la juma' de ora ca nu putea respira, mi-era mila de mine dar de ea mi se rupea sufletul.
Evident ca nici nu-i mai dau de mancare, lapte, suc, supa (pe care o refuza cu indarjire si cu care eu insist in fiecare zi...:))))...si cam atat mananca...In consecinta face kk zeama, ca doar zeama baga in ea (cereale in lapte nu-i pun ca mi-e frica sa nu-l refuze si pe ala).

Olivia, nici eu nu vreau sa ma gandesc...:)...Sanatate lui Uka.
Anca, complicat cu cosmarurile, va urez sa treaca repede!
Daria, v-ati cam distrat cu inundatia...bat in lemn si zic "Doamne Fereste!"
La dentist mi-a zis si nenea doctorul (de familie) sa ma duc, ca e nasoala treaba. Eu sper ca pana plec la Bristol sa am niste dinti, ca sa nu mananc numa' iaurt si paine inmuiata in lapte p'acolo...:))))
Adema, sedere placuta in Norvegia! Te asteptam mai des...:)
Felicia, pupam cucuiul lui Liviu si pe Andreea ca poate incepe sa manance mai bine. Si noi ne laudam cu un cucui mare si urat in capsorul Oanei. Oricum ea e plina de semne non stop pen' ca se baga prin toate colturile, insa asta proaspat arata extrem de urat, mare, mare si violet!
AndreeaPhilip, eu am inceput cu cate 5 din fiecare exercitiu, la ala de care zici credeam ca mi se deschide operatia. Acum fac cam 40 fara sa mai am vreo senzatie. Si de burta tot nu am scapat...
Drept e ca daca imi incordez muschii acum poti sa bagi mana printre ei, asa sunt de cracanati...

Alice, pe unde umbli?!
Doamna Pasarike...sa nu-mi zici ca ai plecat in tarile calde...:))

Ma doare in gat, mi-au facut fetele cadou de valentine's day...:)))
O zi frumoasa sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buon giorno a un nuovo giornooo :-)
Salutam fetili asa de dimineata :-) La Oradea e friggg.
AndreeaP, mailu` e mamagiuliei@yahoo.com. Astept pozele. Si povesteste detailat cu SfValentine pls, ca`st curioasa ce vor face copiii la gradi.
Anca, ce cadouri, poveste ne si tu plsss, sunt f curioasa. Si mai pune poze cu bubulina.
Kim, sa nu auzim de zile libere, da ? :-) Vazut pozele, suuuper faine. Pupam Luca cel bolnavior.
Btw, de cand pediatra i a zis Giuliei ca acum e domnisoara si nu mai are voie sa vomite, sa stiti k a impresionat o si nu o mai apuca ... o fi si efectul rucsacului primit cadou pt vaccin de la pediatra ?! :-)

Sunt prin zona ... haideti toate la semnat condicaaa !!!



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza...mei madame Pasariq era in zona vinerea trecuta ca ne-am ciocnit la Carrefourda de atunci nu stiu pe unde-i lucesc ochisorii
Vivia ,maaamaa ce gradi faina,si io as vrea sa ma duc daca as fi in locul lui Uka...bine ca ati scapat rapid schimbat asternuturi..si io moor de invidie pe zilele libere...abia astept sa inceapa semestru sa-mi iau si io cateva zile de vacanta
Cristalina insanatosire grabnica Oanei,las ca sa apuca ea de mancat cand va scapa de mucisori!!
Adema sa ne mai scrii din Norvegia si sa ne pui poze cu peisajele de acolo!!
AndreeaP hai ma nu fi asa secretoasa cu nuanza parului..io m-am vopsit cu henna....am iesit cam inchisa de data asta...mamaaa si pana am scos-o din par
Anca si a mea viseaza in fiecare noapte ..si mai si vorbeste..azi noapte striga"pantaloooni mei"..iar dimineatza are obligatoriu un vis cu "maaamiii,haii odata,unde esti!"
hai pupicei sa avem o zi buna

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna ziua la toata lumea...azi mai tirziu ca de dimineata ma sedintesc...
Diseara am sedinta cu parintii la gradi - au avut evaluarile dupa primul semestru - sunt tare curioasa ce imi va spune de Stefan...

Apropos - am o intrebare pentru cele din Rom (ca americancele sunt pregatite de valentine's day) - voi trimiteti copilul la gradi cu ceva - bomboane, flori, etc? Mai ales ca anul asta 1 si 8 martie pica simbata...Astept pareri!

Gabriela 25+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

De Dragobete o sa o trimit sa ceara cadou ...la "printul ei" care e un baietel pe care nu am aflat cum il cheama ...sau la Iosif, pe care zilele trecute il chema in veceu "Iooosiiif, hai sa vezi ce fac eu...!"
Trebe sa-si ia John pusca, e clar!

Eu pe Maria o trimit vineri (si inainte de 1 si inainte de 8 martie) cu martisor si flori la "doana"...
Oricum se organizeaza serbare de inceput de martie (ca mi-a zis sa-i fac fustita verde...:))) asa ca am cand sa le dau la educatoare si cadouri si martisoare...:)

Ma duc la dentista noua pentru prima data, sper sa mai raman cu ceva dinti in gura...:)

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput