Piticlontzi de iulie-august 2004 (246)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pako spune:

noi suntem prin casa...cu mic cu mare...dar nu prea am timp de citit.Pana acum juma de ora au fost urlete in casa...a inceput bb primu' cand a dat cu capul in muchia peretelui de si-a facut un cucui tare frumos....apoi Andrea, ca vrea nu stiu ce desene pe care nu le intelegeam, nu intelegeam ce fel de desene...a urlat pana a cazut la datorie...doarme.

Ieri Andreea mi-a mancat f. bine mancarica de fasole verde...azi i-am pus in castron si vine tati(tati care ne-a vizitat ca sa manance)si trage un firicel de la fasolea din castron(firul de pe mariginea tecii)...a vazut Andreea si a zis ca ea nu mai mananca, ca fasolea mea are SCHERPI......a adormit nemancata

Daria, vai ce ghinion cu inundatul...si acum pe timpul asta...
Monica, ce scumpa Maria cu "fi-r-ar"...bravo cu gradi...imi dai elan si mie...ca urmam si noi...

www.nede.netfirms.com/scrupi.bin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Prezenta si eu la semnatul condicii.

Noi am reinceput gradi cu un Matei chior de somn, aseara am avut musafiri (parinti+ o fetita de aproape 3 ani care e hippppeeeeer activa) si au stat oamenii la noi pana aproape de miezul noptii Nici nu le puteam zice nik ca tipul mi-a reparat PC-ul de acasa dar copilul meu a dormit doar vreo 6 ore si l-am dus zombiiii azi.
Dar partea buna e ca am din nou calculator acasa si o sa incep catinel sa refac albumele cu poze, dar mai dureaza nitel pentru ca trebuie sa le duc pe un stick de la birou acasa.

Faza nashpa cu musafirii e ca sambata am bagat timp de 6 ore curatenie si acum cred ca am biscuiti si in ghivecele cu flori iar covoarele plutesc in suc de portocale...

Vad ca pe aici e treaba cam slabuta (nu ca as fi eu mai activa dar oricum am lesinat de ras la relatarile cu sunatul la Sprite sau "De ce nu mi-ai pus numele Zarzarica?"

Sa ma si laud un pic- am fost vineri la o petrecere cu colegii (ca ne apuca o data pe luna fara nici o ocazie sa mergem toti-24 cu tot cu jumatatile) la cate o crashma, Matei a stat in premiera de vineri dimineata pana sambata la pranz la parintii mei si s-a comportat impecabil, abia astept sa pun pozeee...
Ieri am bagat gimnastica si masaj in mine de ma dor toate oasele dar tura asta chiar sunt hotarata sa mai scap din balastul care ma impiedica sa incap in orice haina purtata pana in 2006.

cam atat, nu prea ma concentrez eu azi grozav, mai revin at home daca pot!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

multam inca o data pt complimentele cu casa si ale pletosului. eh, da' mai avem mult de facut, pai n-ati vazut cum arata gardu'?
gabi, eu mereu am pozele in programul ala, de cand n-am mai putut pune pe yahoo :)
ieri am iesit iar in oras ca sa sarbatorim valentine's day, tinand cont ca sotul lucreaza joi seara iar we viitor va fis uper aglomerat peste tot, apoi sala si fotbal eu si philip, baita, carti, nanita.
dimineata insa s-a trezit pe la 6 juma ca sa nu ma rateze asa ca l-am dus eu la gradi du[pa ce am mai pierdut vreo juma de ora cu plimbatul dintr-o camera in alta la gradi (ca erau prea multi copii in clasa lui si doar o educatoare), apoi am prisn trenu' in drum spre serviciu. hehehe, si eu care ziceam ca ajung la 7 si plec si eu mai devreme ca-i sotul liber azi...
mey daria da ce cascada aveai tu acolo, imi pare rau, sper sa se rezolve. pai daca eu as avea asa inundatie s-a darama casa cum is ele din carton presat sau ce-o mai fi el :)
rob, bafta la masaje
cristal, am inceput sa fac la sala cateva din ex recomandate de tine, da' cand fac ala de ridici picioarele in sus parca mi se rupe semnul de la cezariana, e normal? fac numai zece si tot nu-i ok....
nu ma vopsisem din decembrie si-am comis-o ieri numai ca mi-a iesit prea inchis :(
gata, va pup o saptamana exceptionala

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Salutari....din Norvegia!
Noi am plecat ieri din tara si am sosit in Stavanger azi-noapte. Am ajuns cu bine si vom sta pe meleagurile astea pana la jumatatea lunii martie!
Am aruncat un ochi pe ultimele mesaje si am citit de masina de facut paine. Eu am una in tara de cateva luni si de atunci chiar nu am mai cumparat paine. Este excelenta! Leeloo, vezi ca se gaseste si faina ungureasca ecologica integrala. Mult mai sanatoasa, evident...
Va pup pe toate si va urez o saptamana buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Adema, asa departe sunteti ??? Uau, sper k semnezi condica zilnic si pui poze !
AndreeaP, baga poze cu frizura !
Roberta, spor la masaj si la alea-alea de infrumusetare !
Pako, pupam buba lui Liviu. Imi place de Andreea :-) A cazut la datorie :-))) Te ai bucurat, nu ? :-))) K io tare ma bucur la asa chestii :-)

Fetili, io mai am oleak si merg home, imbarc cupila si merem in vizita. Asa k va pup pe toate. O seara frumoasa tuturor, o zi frumoasa la schimbul 3.
Puneti poze, k am un fix azi, de fapt, slogan:-)))



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Salut fetili!
Noi am avut un week-end tare linistit, a si plouat non-stop, asa ca am stat mai mult prin casa, ceva shopping si ieri un picut la biserica (sa nu credeti ca sunt prea religioasa, noi mergem la biserica destul de des dar pentru socializare cu alti romani)

Andreea, ce ai pus in pungulitele pentru valentine's day la gradi? Vreau si eu sa fac in premiera anul asta si ma gandesc ca numai 2-3 bombonele si un card, nu e prea putin?

Liliana, super bancu, i l-am spus si sotului... dar voi ce mai faceti, ce mai face Adeluta? Am vazut ca mergeti la mutle activitati... super!

Olivia, cum a fost la open house? Multumita? Chestia cu play-based este peste tot zic eu..

Bianca are cosmaruri in fiecare noapte de vreo saptamana... se trezeste pe la 12-1 si urla si pana nu e luata din pat nu se potoleste... dupa aia vrea la loc in acelasi pat.. eu si cu taica-su facem treispe-paispe ca nu stim de unde vin.. taica-su ca de obicei zice ca de la gradinita i se trage.



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Felicia, pupici lui Liviu sa treaca buba , credeam ca numai eu nu inteleg ce zice fii-mea..tu cum mai esti.. cred ca e mai bine de cand v-ati mutat langa rude.. ai mai mult ajutor, asa e?



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Neata la...12 :)
Am lipsit pt ca vineri am avut un training toata ziua (ocazie cu care am aflat ca americanii consuma 47% din venit , pe mesele de la restaurat..comparativ cu 15 % cit consumau in anii '50).

Vineri noaptea pe la 4 a inceput distractia cu vomele :)La primul schimbat de cearsaf..pijamale..mi-a amintit brusc de Cristalina..de Daria..si v-am compatimit...nu ati sughitat? Noroc ca am avut ideea cu un container..si asa ne-am rezolvat...Dimineata am fost la noua gradi ..era super activ ..super ok...Ne-am linistit ...mai erau doi copii cu aceleasi simptome (noua ne era frica sa nu aibe legatura cu cazatura in cap ..de joi de la gradi cind a cazut de la inaltime..). Niste poze de acolo:

http://good-times.webshots.com/photo/2800851050100032467TUvAnp?vhost=good-times

De ale lui LUca'

Bolnav fiind isi tot cerea scuze: Sorry mama, I am so sick..rau..rau..I need medicint (medicamente)!

Apoi cu noua gradi..Ne-a timpit! Spre deosebire de alti copii..el vrea sa inceapa cit mai curind..Ii intreba pe toti: Do you like MY school? Ieri vroia la gradi..i-am spus ca este duminica este inchis..etc...Si a inceput bombaneala: I am aparat (suparat)..'cause I will not know letters..numbers..I will be stupid...in the whole world ! (vroia sa zia ca o sa fie cel mai prost din toata lumea:)))..si asa ne-a tocat toata ziulica..

revin

edit Anca voi duceti la gradi pungulite? Eu am cumparat doar pt educatoare , nu si pt copii...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

anca, eu am cumparat niste inimioare de plastic cu maini si picioare si pe care scrie i love, friends forever etc, cate un creion "inimos" si radiere si mai inimoase, am mai pus cate 3 stickere de-alea din foam si valentine's cardul tot cu cate un sticker atasat si cu personaje de la cartoon network. toate au fost fff ieftine, nu te gandi ca am luat cine stie ce. si cate un card pt fiecare educatoare. philip e incantat, abia asteapta sa le dea copiilor.

daria, nu m-am pozat in mod special, da' trimite-mi emailu' tau pe pm si-ti trimit o poza de pe telefon

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Roxana .iar a venit iarna? Brr..la noi sint 22 de grade la prinz..
Ioana bestiala Maria!!!
Monicule distractie placuta :)
Andries..vreau si eu poza cu parul (macar de la spate:)))..Ma bate gindul de un permanent slab...nu am mai avut permanent din anii..89..dar atunci se faceau permanete din alea de te intrebi acum..oare cum am putut iesi asa pe strada?
Daria naspa inundatia...Super Juliette!

Miine sa nu ma dati disparuta...este alta sarbatoarea si sintem liberi..

Mergi la inceput