Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (70)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Gabitz, tot nu merge linkul ala. Ma duce pe o pagina pt log in. Poate tu esti logata deja si de aia iti merge. Poate nu e public filmuletzul?

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Gabitz, ca sa ne trimiti link catre filmul tau, trebuie sa folosesti optiunea "Share and post Online", apoi "Grab Links and Codes", o sa vezi in dreapta un buton "Continue" si in sfarsit iti apare o pagina de unde poti copia url-ul pe care sa ni-l postezi aici.
Tu probabil ai intrat in contul tau, pe pagina cu montajul respectiv si ai copiat adresa de sus, din bara de navigare. Da' nu merge asa, ca sa-l vedem si noi ar trebui sa fim logate pe contul tau.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Pinacolada: 37.5 masurat rectal la BB NU e febra. Rectal si adultzii ar avea mai mult (cam un grad) iar la BB vorbesti de sub-febril de la 38 - 38.2 si de febra de la 38.5. Asa m-a instruit pediatrul. In continuare, cea mai recomadata metoda de termometrizare la BBi, aici, e rectala - era o intreaga explicatzie pro&cons la restul, nu mai stiu.


Rox, bine ca Alex e mai bine! Si da, l-am vaccinat pe Michael anti-pneumococ si nu a avut absolut nici o reactzie secundara! Se face la 2, 4, si 12 luni SAU intre 18-24 luni. Pediatrul are 3 copii si a spus ca daca la vremea lor era vaccinul asta, 100% le-ar fi facut. In plus, e medic de spital si a vazut o gamada de viroze supra-infectate si incusiv decese la sugari; el recomanda acest vaccin super-convins. Asta mi-a confirmat intentzia mea initziala - asta e optzional aici.
(Magdaz - nu am uitat - vineeee...)


EDIT: Asta se numeste ca i-am facut
- Pentavac: DTPa (Difterie, Tetanus, Pertusis), IPV (Polio) si HIB (Meningita) si
- Prevenar: pneumococ

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Vorbeati mai devreme de bebei care dorm cu voi in pat.Si pe mine ma atrage ideea mai ales acum ca am ramas singurei dar mi-e asa de frica.Am niste priteni care dorm cu el in pat si acum cand are 3 ani
si nu vrea sub nici o forma in camera la elin patutul lui.Asa ca incerc sa rezist tentatiei si sa il las in patut la el,desi ma trezesc noaptea sa-l hranesc de fiecare data cand cere.

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

Fetele, am puse poze si cu Miruna mea.
Daca doriti sa ne vedeti: http://www.flickr.com/photos/septoct2007/2232069149/

Andreea, de Miruna Ioana(25.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Hi,hi,hi, matrozul e tare mamos

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

quote:
Originally posted by moldoveanca

Vorbeati mai devreme de bebei care dorm cu voi in pat.Si pe mine ma atrage ideea mai ales acum ca am ramas singurei dar mi-e asa de frica.Am niste priteni care dorm cu el in pat si acum cand are 3 ani
si nu vrea sub nici o forma in camera la elin patutul lui.Asa ca incerc sa rezist tentatiei si sa il las in patut la el,desi ma trezesc noaptea sa-l hranesc de fiecare data cand cere.

teo



Da, Teo, eu dorm cu ea in pat, insa nu vrea sa adoarma decat la san. Daca ma vedeti ce ma chinui cand vad ca a adormit, sa-i scot usor din gurita sanul si sa alunec cu capul pe perna. Cum fac zgomot un pic mai tare, cum se trezeste, dar sa o iau sa o pun in patut....
Insa cu siguranta, cand nu va mai manca san, o voi obisnui in patutul ei. Nici eu nu vreau sa dorm cu ea pana la 3 ani....

Andreea, de Miruna Ioana(25.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Gabitz, eu beau suc de portocale in fiecare dimineata, uneori combinat cu suc de lamaie. Asta ca sa nu mai iau vitamine, care ingrasa. Picea mea n-a avut nimic de la el. A fost o perioada destul de lunga in care a avut colici, dar am testat si nu era de la ce mancam eu (cateva zile am mancat doar gratar, paine prajita, samd si tot a avut). Acum am scapat de colici si am auzit ca de la varsta asta a bb-lului poti manca aproape orice. Iii dau in continuare Bonnisan, caci asa m-a sfatuit pediatra sa fac, atat cat alaptez exclusiv.

Urmy, stiam ca e saracie mare si mizerie in Egipt, dar am fi mers intr-un complex all inclusive, de cinci stele, nu altfel... In fine, m-am cam descurajat dupa tot ce am auzit, nu cred sa mai mergem... Cred ca pana la urma vom merge in Austria, la cumparaturi. Acolo am putea merge cu masina si ar fi deja mult mai simplu. Despre iesitul afara, au cam zis fetele tot ce era de spus. Recunosc ca nici eu n-o scot pe Raisa zilnic, din comoditate... Stau la et. IV si, desi las caruciorul jos in masina, mi-e destul de greu sa ma descurc. Mai ies cu port-bb, chiar daca-mi rupe spatele.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Parca s-a mai discutat despre dormitul in pat si hotarasem ca e ok pana pe la 6 luni...eu una recunosc la cate treziri am pe noapte o comit fara regrete. Si nu e fitos...seara adoarme singurel in patutul lui.

Oricum va veni o varsta cand va stii sa coboare singur din patutul lui si sa vina peste noi in pat. Asta asa de incurajare...

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Alinush,am vazut pe bebe tau scump la ce biserica l-ati botezat?Am botezat pe 12 ianuarie o fetita din Barlad si a fost cumplit de frig la biserica.Sper ca Teutzu nu a indurat si frig Pupici multi

teo

Mergi la inceput