Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Sabina, tare dulce dolofanelul tau

Fetele, am citit la strumfi despre un site babypoint.ro, uitati-va si voi. Ce parere aveti? Cum vi se par preturile? Eu habar nu am daca pan acum nu am cumparat papa la borcane si cereale.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Magda, cred ca acum am procedat corect pentru raspuns......

Fetelor eu ma credeam mai tare si incurajam pe toata lumea dar am constatat ca sunt de mamaliga, am o stare de spirit ffffff proasta, nu pot manca si daca nu ar fi bebe cred ca as boci toata ziua.
Multumesc lui Dumnezeu pentru ingerasul meu care ma face sa uit pentru cateva clipe de toate relele.

Va multumesc si voua pentru cuvinte frumoase si incurajari, nu m-am inselat cand am simtit ca aici pot gasi consolare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Gema, da, Bodgan e fiul lui Mocanu cel batran. Eu la el am fost, si mai avem cunostinte care au mers la el, pentru chestii serioase chiar. Ideea era ca poti merge la cabinet, dc nu vreti la spital. Acolo au si aparatura. Cred ca si Bogdan are consultatii acolo.

Andries, sa nu te superi, dar cand am citit povestirea ta am ras cu hohote. Nu ca ar fi amuzant, dar m-a pocnit asemanarea si pe mine si imi si imaginez. Mai mult haz de necaz a fost. Da, ce sa zic, ma intelegi perfect.

Magda, ai idee daca la noi exista vaccin pentru rotavirus? Daca da, stii ceva de el?

Ramonaiani, sa stii ca doctorita mea nu prea da medicamente, nici la bronsiolita nu s-a aruncat sa ii dea nimic lui Andrei. Insa la febra 40 care nu ceda si la otita medie, a fost cazul de antibiotic.

Legat de scosul afara, mama mai nebuna ca mine care mi-am dus copiii la munte cu febra nu cred ca mai exista pe lumea asta. Recunosc insa ca nu am facut bine. De altfel pentru noi a fost un lung sir de decizii proaste ale mele. Asta nu inseamna ca nu trebuie scosi copiii, ba dimpotriva. Pupici, revin la treburi casnice.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by Yaia

Rox, sa o strig pe Carpatina sa te binedispuna? Ca eu nu ma pricep...



Stai ca o lucrez la privat!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)




Multumesc.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G
Urmy, imi cer scuze daca am ratat mesajul. Eu zic ca e mai bine sa facem prevenar in afara vaccinurilor obligatorii, am citit ca da reactii si febra mare, si cand se fac impreuna reactiile sunt si mai puternice.



Nu DA, ci POATE DA (!) reactii si febra mare. Tocmai m-am chinuit sa traduc la capitolul trecut ce scrie pe foaia mea informativa cu vaccinul de pneumococ. Eu AM FACUT vaccinul de pneumococ impreuna cu Infanrix hexa, si ce mi-a dat a fost temperatura de 37.8 la primul vaccin. La al doilea a fost totul OK si joi il facem pe al treilea ...


Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ramonaiani, am citit ce ai scris. Asa e, poate da. In materialul acela de la Magda arata ca studiile au demonstrat ca reactiile constand in febra mare au aparut mai frecvent atunci cand vaccinurile s-au facut impreuna. Al meu vad ca face febra si la astea obligatorii, ma gandesc ca la o combinatie ar fi si mai rau. Oricum faptul e consumat la noi, nu pricep de ce, or se face Prevenar impreuna cu cele obligatorii, or dupa aceea, nu merge sa le intercalezi.

Gema, ai de ce sa iti faci griji si te inteleg perfect. Dar ne rugam la DD sa fie bine cu operatia si in special dupa aceea.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Happy birthday to you , Happy birthday to youuuuuuuuu :
cei trei musche.... aaaa, scuzati, papanashi :
pletosul "grasomeg" cu gropitze in obrajiori Andrei de Rox
frumosul David de Andreeaiosif - mami, vezi ca ai absenta, nu ai mai semnat condica pe aici
ursuletzul George Ionut de RGE - te asteptam cu vesti noi, mami, nu ne-ai mai scris demult
Si, la loc de cinste azi, pentru ca e singura dulceatza sarbatorita ( ei, ce v-am zis eu ieri sa nu disperati , mamici de fete, iata, balanta s-a inclinat invers azi si avem mai multi baieti )
printzesa cu ochi migdalati Erika Ilaria de devylla

Sa cresteti mari si sanatosi, sa va fie viata plina de bucurie, succes si iubire !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Chiar asa

sarbatoritilor de azi inclusiv al meu.

Luy, , chiar ca tu ai mereu mesaje personalizate.

Eu am terminat pe aici, mai am sa asez cateva haine de ale copiilor prin dulapuri si gata, cica relaxare.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Gagici, faceti-va putin timp sa aruncati un ochi pe www.babypoint.ro. E un site cu produse nemtesti pt bebelusi. Eram curioasa daca preturile sunt OK sau ba. Au papa, produse pt igiena, jucarii, etc. Pe mine ma interesau borcanelele cu papa. Am vazut ca au niste borcanele bio de la Milasan, oare cum or fi?

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miaunici spune:

Buna ziua dragi bebici si dragi mamici,
nici nu va inchipuiti cat de multa placere ne-a facut ca ne-ati laudat pentru filmuletul cu botezul. Este de fapt si prima data cand imi fac curaj si pun si eu imagini cu bitza coditza al nostru. Nu stiu de ce nu am facut-o mai devreme. Asa ca bucuria noastra a fost dubla cand am primit numai aprecieri si cuvinte de lauda. Intr-adevar sa stiti ca am fost tare cuminti la botez, ne-am trezit de dimineata, am stat in brate la toata lumea (nu conta ca erau persoane care poate le vedeam pentru prima data), am zambit la toti si in plus am participat la tot botezul nostru pana seara la 8 juma nu am vrut sa inchidem nici macar un ochi. Deh trebuia sa ne socializam. O floare si un pupic pentru fiecare din partea noastra.

La muuuulte multe luni pentru toti sarbatoritii zilei. Sa creasca mari, frumosi si destepti, sa-si iubeasca parintii si sa le bucure fiecare zi din viata lor.

Noi ne pregatim sa iesim in dupa-amiaza asta la plimbare, pana la tanti pediatra pentru un consult rapid asa ca speram sa avem mai mult timp de povesti maine.
Pupam pe toata lumea si va dorim sa profitati din plin de soarele de afara.
Iulia si bebe Andrei

Mergi la inceput