Piticlontzi de iulie-august 2004 (245)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Andreea, pupic lui philip! L-ai dat la inot? Super! Poze cu casuta parca n-ai pus..

Mey am uitat sa ma laud si eu (ca numa ma plang in ultima vreme) fuseram la cinematograf cu iada si fuse cuminte.. adevarat ca si filmu fuse cu ceva printese si printi.. da's tare mandra ca-i prima noastra experienta de genu asta..



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

anca, nu, nu l-am dat inca, din mai incep lectiile, dar la cat e de fricos nici nu stiu daca sa-l dau. il dau la fotbal ca acolo n-are de ce-i fi frica :) basca ma bag si eu cu el in teren...si ma mai gandesc ce altceva, as vrea ceva de care este atras el, nu sa-l duc asa de dragul de-al duce.
poze am facut dar nu reusesc sa le descarc pe hutterfly ca am computer nou si tre sa instalez ceva in el. timp n-am, stii si tu cum e.
si voua pupici si cumintenie biancai, eu azi m-am intors cu 5 carti de parenting acasa, deh daca ei nu vin cu manual, mi-am gasit eu :)

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

LA MULTI ANI ADEMA!!!MULTA FERICIRE SANATATE SI IUBIRE!!!!

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

ADEMA

Matei a inceput de aseara antiboticul, pe la 2:30 iar aveam 39, dar dimineata s-a trezit fara febra. A dormit mai mult la mine in brate, cum il puneam la orizontala se inneca cu muci si nici nu am vrut sa scot aspiratorul ca sa nu o trezesc pe Stefi. Acum, dupa demucizare doarme linistit. Cu febra am reusit sa o tin sub control pentru ca am alternat nurofenul cu paracetamol supozitoare, doar ca ieri la 4 dormea de 2 ore si cand s-a trezit avea 39.5, ca nu ii mai dadusem nimic de 8 ore. In schimb de la medicamente, supozitoare si termometru in fundulet are o gramada de scaune. Oare pot sa-i dau Biotics?!

Anca, uite aici subiectul deschis de mine

O zi buna va doresc!

Pupici,
Andrea de Stefania (13.08.2004) si Matei (04.09.2007)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


Adema



Multa sanatate bolnaviorilor !
Eu sunt racita, gripata, virozata si tre` sa vin la munk.



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

la multi ani fericiti Ema, sa fii sanatoasa si fericita si sa ai numai bucurii!!!
Felicia la multi ani fericiti pentru Liviu!!!

is tare ametita si am citit pe jumatate asa ca cer scuze in avans.
Andreea m cum e Matei?
Robi a trecut alergia, totul ok, da?
Anca felicitari ca a stat Bianca cuminte la film! tu cum te simti?
Oliv nu am vazut sa fi dat raportul ieri, aveti zi libera?
Simonel inca o data felicitari pentru bb doi baietoi.... o sa fie super cu 2 baieti, soacro
o zi super tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

LA MULTI ANI ADEMA!!

Multa sanatate bolnaviorilor mari si mici!
ANDREA, cumnata mea a trebuit sa ia antibiotic si pediatra i-a spus sa ii dea si celui mic (la o luna) Biotics, asa ca eu zic ca e OK sa ii dai lui Matei.

ROXI, multumesc de intrebare, i-a trecut alergia lui Matei dar are gatul rosu, este acasa la recomandarea pediatrului dar nu va pot spune cate miscari de trupe a trebuit sa facem ca sa aiba si el cu cine sa stea doua zile acasa. Culmea e ca azi a inceput sa planga ca vrea la gradi
Am sunat educatoarea si mi-a spus ca sunt multi copii bolnavi, ca doi dintre ei au facut pneumonie. Mie imi este foarte frica de gripa care bantuie, deja am avut doua cazuri in familie, sora mea si nepotica cea mare, au fost la un pas de spitalizare, cu febra aproape 40 timp de 4-5 zile, la birou am doi colegi bolnavi iar noi nu ne-am vaccinat...

O zi buna tuturor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata !
Si LA MULTI ANI pentru Adema, , multa sanatate si fericire !!
LA MULTI ANI si pentru bebe Liviu la implinirea primului anisor, sanatate cu carul, voiosenie si cumintenie !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete
"Our lives are made in these small hours,these little wonders,these twists & turns of fate/time falls away, but these small hours still remain". Rob Thomas/Little Wonders

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani cu sanatate, adema!
andrea, da, acu e muult mai bine;;)
roberta, danke, laic muma-sa;))
madam spiil, baga deshtu`n tasta si da raportu`
sanatate celor bolnaviori ca multi mai sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

LA MULTI ANI ADEMA !
Sanatate, impliniri si toate cele bune !

Eu sunt acasa, am chiulit de la job pentru ca azi dimineata s-a trezit si Alessia plangand si acuzand dureri de cap, gat si alte alea ... Din fericire acum, dupa 5 ml de panadol, e bine ... e vioaie si se joaca ... Dar m-am uitat in gatul ei si l-am vazut cam rosu ... Felicia e pe antibiotic, are amigdalita pultacee ... ieri seara avea 39,6 temperatura dupa doza de paracetamol asa ca am apelat si noi la sosetele cu otet diluat ... Acum e bine si ea, sa vedem mai tarziu caum se prezinta ... Sper doar sa nu se agraveze si starea Alessiei ...

Sanatate multa puiutilor bolnavi, dar si mamicilor bolnave

Mergi la inceput