Piticlontzi de iulie-august 2004 (245)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Deci pozili Pako, BlueAngel ... Vrabiutaaa ...
Kro, sanatate muuulta si iubitei tale ! Pupam si junioara !




Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Simona, sa-ti traiasca baieteii...tu ai fost cum am fost eu...daca noi ne doream tot fata, eram convinsi ca fata o sa fie...m-ajm obijnuit greu cu gandul c-o sa avem baietel...hehehe.

Andrea...scrupisorii mei acum ca s-a mai marit si Liviu se intelg mai bine...adica Andreea ii da mai multa atentie...Mai exista un capitol unde nu prea il lasa sa se joace cu jucariile...pe ce pune mana liviu trebuie sa ia andreea...si incep tipetele si plansetele...Astept si eu momentul in care sa creasca suficient sa merg si eu pe langa ei tanandu-se de mana :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Carmen...inca nu am facut petrecerea de mot...am zis s-o facem la un an jumate...ca e cald si bine.Sa vedem ce facem cu freza ca deja ii da parul in ochi...acum e motat :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Salut!!

La Multi Ani Liviu! Sa fii fericit, sanatos si sa ai un car de noroc in viata!

Cand vine si al doilea baiat...iti mai creste o inima-n piept!! si parca-l rasfeti pe primul si mai mult sa nu cumva sa se simta neglijat!!

Am fost la munte si m-am odihnit! Sper ca si voi v-ati simtit bine in week end, ma rog... cu exceptiile de rigoare, pentru ca nu te poti simti bine cat timp ai copiii bolnavi. Sanatate mmulta!!



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

off, puiul meu cel mic are 39.5! a dormit si nu i-am mai luat temperatura, si acum la 8 ore de la ultimul antitermic are 39.5. Si nici nu putem sa-l intepam pentru analize ca este dupa vaccin, asa ca am impresia ca pediatra ne va trece pe antibiotic. Este a treia zi de febra si nu da semne sa scada.

ca sa vedeti ce ascultatoare sunt ... asa e mai bine? Asa ma striga Stefi cand o apuca jalea

Pupici,
Andrea de Stefania (13.08.2004) si Matei (04.09.2007)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Maaami, e mai bine...Of, of,febra de la ce o are? probabil de la gatuletz....trebuie antibiotic...noi am luat augumentin(avea bbLibiu 6 luni)...impachetari cu prosopel dar nu cu apa rece ci calduta(pe corpul lui o sa vina rece)...nurofen la 4 ore...paracetamol supozitor(sau novocalmin-daca vrei poti alterna), sosetute cu otet diluat cu apa.Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Andrea trebuie sa ii mai dai ceva de febra. Eu la spital am primit supozitor cu diclogesic (dar cred ca la farmacie nu-l gasesti ca nu prea se da in afara sectiilor de pediatrie) si mi-au spus ca ii pot da Nevralgin picaturi in caz de febra peste 39. Nevralginul se da ca in prospect si e foarte bun pentru febra, desi picaturile a alea sunt f amare.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Salutare! LA MULTI ANI bbLIBIU!! Sa cresti mare si sanatos!

Offf...eu am intrat ca sa imi mai descretesc fruntea pe aici (ca Matei e racit si azi l-am dus la gradi asa ) si cand colo, bebei bolnavi... sanatate multa la toti! Matei e acum cu tati la medic, daca e sa il tinem acasa nu stiu ce Doamne Doamne facem...
ANDREA, cu supozitor de Novocalmin i-am scazut intotdeauna febra mare lui Matei si cu sosetele cu otet diluat in apa calduta.
Si chiar sa stii ca m-am uitat si eu azi la titulatura ta si chiar mi se parea ca nu e pentru tine, asa ca "maami" e super.
Eu tot la stadiul de casnica am ramas ca n-am inspiratie.

SIMONA, ma bucur mult ca ne-ai scris, poate reusesti sa intri mai des. Si eu cred ca doi baieti inseamna fericire la dublu, nu?
CARMEN, am intrat dimineata doua minute pe forum si mi-a placut asa de mult poza de la "Sa ne cunoastem" - "Ionu' si Ilinca". ai doi copii frumosi, sa iti traiasca!

Nu mai stiu cui si ce voiam sa ii raspund, sa va spun doar ca am fost sambata la petrecerea de botez a nepotelului meu, am o febra musculara de mor...dar asta inseamna ca ne-am distrat frumos. Bebelul a fost foarte cuminte, a dormit si el la restaurant in cosulet, poate reusesc totusi sa gasesc o modalitate de a pune niste poze.

Va pup, plec in 5 minute acasa sa vad ce face strumful meu!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

neata
la mine saptamana incepu cam aiurea asa...vin la serviciu cred ca erau 40 de grade C in birou, nu's ce fac astia cu centralele frate da' am zis ca vor sa ma coaca. dau sa ma loghez la calculator, canci, sun la IT imi spun ca sa astept pana ama contacteaza ei, a trecut o ora si nici o veste, acu is logata intr-un fel de profil temporar asa ca-mi fac de cap pe forum.
la multi ani sanatosi liviu!
simo, felicitari pt bebe doi, las' ca o sa fie minunat, se vor putea juca mai bine impreuna :)
andrea (felicitari ca tia-i schimbat titulatura), ieri am citit subiectul tau despre stef si mofturele, parca citeam de philip, chestia e ca in ultimul timp crizele s-au inmultit asa ca suntem la reeducare. m0a facut sa plang intr-o seara (si cica eu-s parintele). tati lucreaza serile si is numai eu cu el si el profitaaaaa
azi ma duc la biblioteca sa iau ceva materiale de reeducare...
in rest lunmea imi spune ca se inalta, tre sa-l masor ca mie nu-mi prea vine a crede
in we am fost la sala cu el si la piscina de unde a vrut sa plece dupa 20 de minute, cred ca renuntam la lectiile de inot
azi tati e liber asa ca-s acasa amandoi, sper sa fie cuminte, face crize cand il duce tati la gradi, deh, mofturi cat incape
o saptamana frumoasa

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

salutare gagicile mele dragi!

Vad ca multi puiuti au probleme, ii pup sa le treaca repede!

Felicia, La multi Ani pentru feciorasul tau de 1 an, maine poimaine o sa-i vezi plimbandu-se de manuta..

Eu am avut o saptamana agitata, Bianca a fost si ea bolnavioara, a stat tati cu ea 2 zile si eu 1 zi, de vineri a inceput sa mearga la gradi... dar tot tuseste... iar mie parca mi-a revenit raceala, de data asta seamana mai mult a laringita...nu iau nimic inca..

BlueAngel, felicitari pentru baietel!

Amironeanu, sanatate multa lui Matei! ....am inteles de la fete ca ai mai scris la un subiect despre "cumintenia" iedutei.. si noi ne inscriem in gasca asta.. mai nou tzipa la mine daca nu vreau sa fac cum spune ea, de mi se increteste pielea pe spate si imi vine sa o altoiesc.. cateodata chiar da in mine... asa ca ma asteapta zile grele.. de obicei o amenint ca nu mai ma joc cu ea, sau inchid tv-ul.. dar apoi uita si face din nou..

Pupici tuturor!



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput