Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MICKYN spune:

Buna noapte, fetelor.Am aparut si eu intr-un tirziu , caci cu serviciu si teroristu", nu mai apuc sa mai intru pe site.
Noi ne laudam cu 2 dintisori noi,deci nu mai facem parte din grupul soriceilor.Aparitia acestor 2 dinti s-a facut cu muuuuulta agitatie si plinset.Au fost 2 nopti ( si zile) de cosmar.Dar sper sa treaca.Si in urma acestora a ramas cu un prost obicei: Tudor al meu nu mai vrea deloc in patutul lui.Cum il apropiam de el, incepea scandalul, de ziceai ca-l pun pe jeratic si nu intr-un patut de copil. Asa ca ,, am declarat razboi la ambasade".L-am pus sa doarma si l-am lasat sa plinga! Intr-un final a adormit in patutul lui (dar cu mine in camera ).Am dat bunica, tata , sora afara din camera si nu i-am lasat sa-l ia in brate. Nu va povestesc ca ni se rupea inima de plinsul lui, dar a trebuit sa rezistam eroic, si ....AM INVINS!

Petrecerea de 1 an o vom face acasa, cu rudele apropiate.
La vizita la doctor stam asa:
74 cm si 10.800 kg.Am intrebat-o pe pediatra dak la un an sa-l trec pe lapte de vaca si mi-a zis ca ea ar recomanda formula de lapte JUNIOR.Dar am vazut ca nu prea se gaseste, cel putin HUMANA JUNIOR , nu prea am vazut in supermarket.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Lilidana multa sanatate piciului... Si spor la mutari. Asteptam cu interes sa ne spui cum e in casa noua.

Martutza Cum se poate asa ceva la 17 ani??? Offffff... nici nu pot sa-mi imaginez ce poate fi in sufletul ei, si al vostru. O sa ne rugam pentru Adelina sa-si revina cat mai usor si mai repede.

Numai vesti de-asta am auzit/citi in ultimul timp... ce naiba se intampla???



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna dimineata,

MICKYN felicitari pt razboiul castigat si la cat mai multa rabdare!

marta imi pare rau pt nepoata ta!

lilidana spor la mutat!

acum despre noi:
in urma perseverentei mamei, care il punea pe olita cand vedea ea ca e semn de kk, matei anunta cand face kk si nu face decat pe olita. ba mai mult o striga pe mama: ga!! ga!! ... pe mama o cheama gabi! in rest, este un pupacios si foarte sociabil, ii plac f mult copiii. din pacate avem o vecinica la 1 an si 7 luni, cam salbaticuta si nu prea il baga in seama, dar matei persevereaza si se baga in sufletul ei, poate o dam si pe ea pe brazda pana la urma. cam atat despre matei.

acum sa va intreb si eu in pb de oameni mari:
tata trebuie sa se opereze de cataracta la ochiul stang. stie cineva cat dureaza refacerea? ca am inteles ca operatia dureaza maxim 10 min.
aveti idee ce ar insemna staza la plaman?. din ce am citit pare un efect al insuficientei cardiace si ar insemna ca nu circula sangele cum trebuie. totusi, nu sunt chiar lamurita.

va pup!

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - luna 9
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

'neata

Ellyanne si eu m-am intrebat...ni sa spus ca avea un hematom din nastere sau ca urmare a unei lovituri puternice in copilarie care ...odata cu adolescenta si datorita cresterii vitezei sangelui sa spart...deocamdata atata stim...are un tremur necontrolat al intregului corp dar e constienta...sper sa decurga bine operatia.

Alexia nu ai PM activat.Eu vb cu dr ep al pranz...spitalul nu e TH.Burghele cel de la strada ci e putin bagat in spatele unui bloc...multio nici nu stiu ca exista .Da-mi nr tau de tel pe privat sa te sun pe seara.OK?

Felicitari lui Matei pentru evolutie.
Mickyn si tie felicitari.Cat a plans pustiu?Al meu urla si 40 min si tot nu adoarme...asta noaptea...ca ziua adoarme la mine in brate rapus de joaca si il pun in patut unde doarme cate 2 ore...Eu cred ca al meu de fapt se teme sa nu ramana singur sau io fi teama de intuneric...o sa experimentez pana il repun in patul lui.Ca si noi tot la eruptie a 2 dointi am "stricat"copilul care dormea pana atunci numai al el in pat.

azi sunt singura acasa cu el (ieri am fost la munca full day) asa ca nu mai pot intra...acum e pauza de aerisit dormitorul ...poate reusesc sa mai intru zilele astea.

Multa sanatate.
O zi frumoasa in casa

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiymihaela spune:

Buna fetelor
Eee e greu cu servici si cu copil dar asta o stiti si voi. Noi avem 4 dintisori al 4-lea a spart zilele astea dar nu asta e prob , problema este ca nu mai papa fructe si nu mai vrea lapte absolut deloc, seara la culcare doar titi si eu ma indoiesc ca are de unde sa traga ea 180 ml de lapte de la mine, nu stiu ce sa ma mai fac cu ea. Voi ati avut astfel de probleme cu bb-ii vostrii?Cum ati dres-o? Am incercat sa-i schimb si laptele degeabaAstept sfaturi
Felicitam albinutele si bondarasii pt noile achizitii(dintisorii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coolutz spune:

salutare,
val_-aceeasi intrebare o am si eu ca si roxanici...in momentul de fata eu am in contul de paypal 1,5 euro...adica aia pe care i-au folosit pt validare...acum eu va trebui sa imi alimentez contul acesta cu suma pe care urmeaza sa o platesc pt cereale de ex, sau ei stiu sa imi ia direct de pe card?...

,
andrea si andrei(6april2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiymihaela spune:

ioanaradu feliucitari pt ouiutu tau care face la olita, si multa sanatate pt tatal tau
Fetelor care dintre voi primiti indemnizatia pe card pt cresterea copilului? Luna asta v-au intrat banii? Eu am inteles ca tb reinnoit un contract nu stiu ce contract cu banca sau cu cei care ne vireaza banii. Voi ce stiti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Am vazut pozele cu Victor. E adorabil. Mi se pare ca s-a schimbat f mult. Si am vazut ca are strungareata ca Maria. Oare le ramane asa? Eu nu as vrea.

MARTUTZA- imi pare tare rau pentru ADELINA. Sper sa se faca bine si sa nu mai aiba nici o problema pe viitor. Acum vreo 4 ani o vecina de-a mea (tot de 17 ani) a patit la fel. Ea saraca a fost si in coma. Au operat-o la Iasi apoi era f slabita dar sa stii ca intr-un an si-a revenit complet. A terminat liceul, a luat nota mare la Bac si acum e in ultimul an la facultate. Sper ca si Adelina sa aiba noroc si sa se refaca total cat mai repede. Trebuie sa aiba rabdare si incredere ca va fi bine.

MARIA e o dulce. Azi insa e in greva foamei. Probabil s-a gandit ca cele 160 g luate in ultima saptamana o indeparteaza de clubul fotomodelellor si azi refuza orice-i dau. Deci s-a termina cu programul meu de masa si era asa bine... Era programul care si l-a facut singura la un moment dat si eu m-am straduit sa i-l respect asa ca de aproape 2 saptamani avea program. De azi gata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:



Am reusit si eu dupa mult timp cu ajutorul Paxelei sa-mi pun la semnatura filmuletul cu Ana .Ceea ce-mi pare foarte rau este ca acum vizionarea acestui filmulet imi face mult rau.Multe dintre voi l-au mai vazut insa am simtzit nevoia sa-l port dupa mine la fiecare mesaj ce-l voi scrie.(de aceea la-m pus la semnatura).Sper sa va placa. Eu il iubesc.A fost cadoul sotzului meu pentru mine.A fost pe departe cel mai frumos cadou pe care l-am primit.
Va pup si va doresc o zi buna.

Multumesc Paxela!.Mare bucurie mi-ai facut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

tot eu,
inca ceva.Este mare si se incarca mai greu.Dar daca aveti rabdare merge bine dupa aceea.

Mergi la inceput