Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (68)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Am pus si eu poze noi cu Maria incepand de aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Salutare fete si bebei!

Lilidana spor la mutat si te asteptam sa ne scrii impresiile de casa noua!

Martutza sunt socata. Eu daca mai aud despre copilasi si tineri bolnavi o iau pe ulei. E groaznic pentru biata fata si pentru parintii ei sa treaca prin asa ceva. Ne rugam ca Dumnezeu sa o aiba in paza pe Adelina si operatia sa fie o reusita iar recuperarea sa fie usoara si sa nu ramana cu sechele. Doamne ajuta!

Ioanaradu felicitari mamei tale pentru perseverenta cu Matei. Ce inseamna dragostea de bunica si rabdarea... Despre operatia de cataracta nu stiu ce sa iti spun acum. Eu am stat langa bunicul meu in urma cu vreo 15 ani cand a fost operat de cataracta. Atunci trebuisa sa stea cineva langa el primele 24 de ore pentru ca avea ochii bandajati si nu putea sa se descurce singur si nici nu era voie sa se miste. Probabil ca de atunci s-au schimbat multe si ca lucrurile decurg altfel. Durerile erau mai mari in primele 24 de ore dar apoi recuperarea e ok, nimic stresant. Va tinem pumnii sa treaca tatal tau cu bine de operatie. Doamne ajuta!

MICKYN felicitari pentru ca nu ai cedat plansetelor. E foarte greu, stiu dar bravo tie. Eu, intr-o seara nu am reusit sa adorm copilul ptr ca sotul l-a lasat sa atipeasca maaxim 30 min intre 8 si 9 seara. Pana la 12 noaptea am avut "dans" pentru ca doar il duceam spre camera lui si era jale. Pana cand intr-un final cu urlete si frecat pe spate a adormit. Eu il adormeam mai repede dar sotul nu a rezistat tipetelor.


quote:
Originally posted by mikiymihaela

Buna fetelor
Eee e greu cu servici si cu copil dar asta o stiti si voi. Noi avem 4 dintisori al 4-lea a spart zilele astea dar nu asta e prob , problema este ca nu mai papa fructe si nu mai vrea lapte absolut deloc, seara la culcare doar titi si eu ma indoiesc ca are de unde sa traga ea 180 ml de lapte de la mine, nu stiu ce sa ma mai fac cu ea. Voi ati avut astfel de probleme cu bb-ii vostrii?Cum ati dres-o? Am incercat sa-i schimb si laptele degeabaAstept sfaturi
Felicitam albinutele si bondarasii pt noile achizitii(dintisorii)

Mihaela mamica fericita de Ruxy(4 martie 2007)
Ruxy o minune de fetita
www.onetruemedia.com/my_shared?z=23f0a0d6c5bbb3996a078e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Botezul unui inger de fetita



mikiymihaela si eu am observat ca de cateva zile Vlad bea foarte putin lapte. Daca i-as da ceva de papa cu lingurita ar fi ok dar din sticla seara bea maaaaaaxim 120 ml in zilele bune. Dimineatza la 6 bem mai mult, cam 180-200 ml. Cand merg la controlul de 10 luni o sa intreb daca pot sa il trec pe lapte de vaca pentru ca probabil asta nu ii mai place.

Va pupam si va dorim o zi faina.

Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

LORADIN- am vazut filmuletul- e f frumos.

Gata pe azi. Ca iesim afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

tzuna am admirat mariuca , e o frumoasa si cand te uiti l aea zici ca e o mancacioasa , nu pare slabuta de loc , arata superrrr, va rupe multe inimi

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

super mega bestial filmuletul! (nu zic ca am bocit, ca ma fac de rusine...deci NU zic )

si..da...ne primiti si pe noi in clubul dintosilor? DA, avem DINTE!!! Vazusem io un punct alb acolo jos...apoi a aparut toata liniuta in gingia ei...si azi mi s-a parut mie ca punctu ala parca e..nush cum..prea alb. Cand pun mana.....OUCH! m-a zgariat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

TZUNA, mult prea simpatica fiica-ta!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

Tzuna,Tzuna...stai nu pleca!!!!
Sa-ti arat poza care-mi place mult http://good-times.webshots.com/video/3008943500102437486ohzKqo.Ce frumosi sunteti si ce bine va sta impreuna.Cat despre Maria ce sa-ti spun? Se face pe zi ce trece mai frumoasa si are asa un aer....misterios.Parca e mereu pusa pe ghidusii.Ana o pupa dulce pa Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:


Tot eu,

Tzuna am gresit link-ul.Stai ca-l pun iar http://good-times.webshots.com/photo/2119684050096653195elZCsC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Am revenit...

Am vazut niste ochi superbi ai lui Victor. Cred ca va frange mult inimi...

Ce sa mai spun de domnisoare...sunt SUPERBE si Ana si Maria. Le pupam cu drag.

Loradin imi pare bine ca am avut ocazia sa te vad si pe tine in poze pentru ca pana acum te-am descoperit doar prin mesaje si poezii. Esti asa cum iti este si sufletul...frumoasa.


Tzuna, Maria nu imi pare deloc slaba, arata foarte bine...domnisoara in toata regula. Iar peisajele acelea de iarna ca-n povesti unde sunt facute? Maria imi pare ca iti seamana foarte bine la ochi, is foarte expresivi.

Pupici.



Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coolutz spune:

tzuna...poi maria nu e slaba deloc, uite ce bulanase are aici...lasa ca am sa pun eu o poza de picior de copil slab...sa vezi cum ii iasa genunchii.....in schimb tu esti o slabanoaga daca sotul tau poate sa faca asa ceva

,
andrea si andrei(6april2007)

Mergi la inceput