*** LA REDOUTE *** (71)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Multumesc mult, fetelor Suntem foarte fericiti cu micutza noastra comoara si nici acum nu-mi vine a crede ca am norocul sa o tzin in bratze Si acum imi dau lacrimile cand ma gandesc prin cate am trecut pana sa avem minunea langa noi! SI va spun ca-i o cumintica si o scumpa (pe langa ca-i frumusica foc), parol!
Micutza nu a fost prematura, dar ii dau completare cu lapte praf, ptc e puturosica si nu prea trage la san (nici nu am foarte mult lapte). CU seringa cica-i mai bine ca sa nu se dezobisnuiasca de san, dar acum am bagat-o pe bibe, ca-i mai usor pt mine.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Cristiana,tu ce vrei de fapt?Esti rautacioasa a nu stiu cata oara.Ai citit ce am tot scris noi aici,ai luat informatii utile,le-ai folosit dar tot ai ramas cu un ghimpe impotriva noastra si de fiecare data cand ti se pare tie ca e momentul ne mai tragi cate o scatoalca.Incearca sa intelegi ca fetele mai vechi nu sunt aici in slujba voastra,a celor mai noi.Dupa cum ti s-a mai spus,noi n-am avut pe cine sa intrebam.Tu esti convinsa ca orice nelamurire ai e suficient sa trantesti aici o intrebare si cineva TREBUIE sa-ti raspunda URGENT.Ei bine,incearca sa-ti imaginezi ca noi nu existam,ca ai descoperit site-ul LR si pas cu pas inveti cu ce se mananca.E greeeu????Daca e greu afla ca noi asa am ajuns sa stim atat de multe despre LR,fara sa ne pice nici o para malaiata.

Campania ta de azi n-a ramas fara rezultat in ceea ce ma priveste : din cauza atitudinii tale care chiar m-a iritat promit ca incepand de acum nu mai raspund la nici o intrebare pusa de o fata care nu vrea sa citeasca ghidul.Punct.Acum esti multumita?

Ai deja un pic de experienta cu LR,apuca-te tu si raspunde la intrebarile repetitive.Mult succes.Sa nu cumva sa-i spui vreuneia (peste 6-8-10 luni) “te rog citeste ghidul de pe prima pagina,ai acolo raspunsurile”,ar fi foarte urat din partea ta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

quote:
Originally posted by Jasmine

Ai deja un pic de experienta cu LR,apuca-te tu si raspunde la intrebarile repetitive.Mult succes.Sa nu cumva sa-i spui vreuneia (peste 6-8-10 luni) “te rog citeste ghidul de pe prima pagina,ai acolo raspunsurile”,ar fi foarte urat din partea ta .





Jasmine nu fi suparata......mai sunt si persoane care scriu pe forum fara ca sa aiba ceva important si folositor de spus. Scriu pur si simplu pt a atata spiritele.
...oricum daca ne-a numit VIP-uri Lr tre sa ii acordam putina clementa...nu? Eu una ii dau o bere...ca m-a binedispus pe seara asta....

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii
Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violetik spune:

Hai fetelor, nu mai fiti rele! Sa stiti ca pe mine chiar m-ati ajutat mult cu ghidul incepatorului si va multumesc mult. La inceput nici eu nu intelegeam prea multe doar citind ghidul, dar in practica mi-a fost mult mai usor, si vine cu timpul. Acelea care au intrebari sunt nerebdatoare si poate neatente. Nu trebuie ca din cauza unei singure persoane sa sufere alte incepetoare care nu vor vedea ghidul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusha06 spune:

Dar de ce nu pastrati legatura pe messenger daca tot nu vreti sa impartasiti din ,,secretele ,,descoperite de voi de-a lungul timpului?iar pt cea care intreba de o rautare gratuita ei citeste la capitolul anterior cand eu rugam sa mi se traduca ceva iar VIP-urile au inceput sa se simta ofensate ,ei nu toata lumea are timp sa citeasca nspe mii de capitole in care ati scris voi marile descoperiri ale francezilor,ca de am avea timp am merge la shop in magazine nu am face cump online,cat despre descoperirea codurile o data ce esti la primele comenzi nu ai prea multa experienta si din acest motiv intrebam ,dar nu esti obligata sa raspunzi ,o face cel care are omenie si stie ce inseamna sa ai putin timp liber cand nu iti plange copilul si nu tre sa ii dai sa manance si vrei sa cumperi 2 -3 bluzite pt el ,va trebui sa treaca mult timp sa ajungem cunoscatoare in astfel de conditii cum de altfel ne sfatuia o draguta de aici sa facem abstractie de aceste informatii.

Flori mami de Bianca (29.05.2006)si acum 32sapt si 34ecografic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katthy spune:

Cu ceva timp in urma Addya a explicat destul de clar cum sta treaba cu codurile si poate aceste explicatii ar putea fi puse pe prima pagina.


1. De unde iau codurile. Poti primi un cod pe email. Este personalizat, deci nu are rost sa il dai altei persoane, daca consideri ca vrei sa comanzi cu el il folosesti doar tu. NU exista o regula despre cum si cand primesti coduri pe email, apar aleatoriu in functie de promotiile lor. Nu au legatura cu nimic altceva gen numar de comenzi, valoare comanda etc. Mai mult, nu toata lumea primeste aceleasi coduri in acelasi timp. Nu intreba de ce, nici noi nu stim, probabil e o chestiune de marketing la ei.
Mai poti lua coduri de pe cele 2 forumuri prezentate pe prima pagina a subiectului nostru, respectiv ma-reduc si achetergagnant. Pt achetergagnant trebuie sa-ti faci cont.
2. Cum functioneaza.
Codurile cu reducere in procent sau in suma fixa NU MERG pt produse deja reduse. Daca ai in cos produse care sunt deja reduse cu x%, poti fi sigura ca nu vei gasi nici un cod care sa le reduca si mai mult, INDIFERENT de valoarea totala a comenzii. Uneori mai apar coduri care merg pe prix rouge sau prix vert. Poti vedea daca un podus e "rosu" sau "verde" daca te uti unde afiseaza pretul lui. Dar aceste coduri sunt rare, si deobicei personalizate.
Codurile care dau un obiect cadou merg in general pentru orice ai avea in cos.
3. Cand le folosesc.
Cand vrei sa dai comanda si ai deja in cos toate produsele, introduci codul in caseta "mon offre speciale" din stanga paginii. Daca te razgandesti sau vrei sa incerci mai multe coduri, bagi alt cod si validezi, iti va inlocui codul vechi cu cel nou.
4. Numar de utilizari Un cod poate fi folosit o singura data.
5. Pot folosi 2 coduri in cadrul aceleiasi comenzi ca sa primesc 2 cadouri? Scurt: Nu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

oprescuflore eu zic asa:
1. daca nu citesti cu atentie ce se scrie, sau nu ai timp sa citesti, inseamna ca nu poti fi informata corect asupra unei pb.
2. daca nu esti suficient de informata inseamna ca nu te apuci sa faci cumparaturi on line, ca doar sunt banii tai in joc....nu?
3. daca cineva iti da o informatie, pt binele tau, e bine mai intai sa o verifici...nu?

Pai asa mai bine citesti ghidul de pe prima pagina...si afli cam tot...in mare....despre cumparaturile LR ...si devii VIP....simplu nu?
Si daca tot vrei cumparaturi on line de pe siteuri straine...pune mana dom-le si invata o limba straina...franceza- engleza...ia un dictionar si usor - usor inveti sa te descurci.

Cat priveste timpul fiecaruia...il foloseste fiecare cum vrea. Daca eu sunt dispusa sa raspund...bine...daca nu ...iara bine...si asta fara a trata reactia nostra ca fiind rautacioasa. Fiecare avem copii, mai mici sau mai mari, , servici, familie...si ne descurcam cum putem.
Daca e sa vb pe mess....cum mai afla si lume despre LR?
Si in alta ordine de idei acesta e un forum public...si conform regulamentului putem trata civilizat orice subiect.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by katthy

Cu ceva timp in urma Addya a explicat destul de clar cum sta treaba cu codurile si poate aceste explicatii ar putea fi puse pe prima pagina.


1. De unde iau codurile. Poti primi un cod pe email. Este personalizat, deci nu are rost sa il dai altei persoane, daca consideri ca vrei sa comanzi cu el il folosesti doar tu. NU exista o regula despre cum si cand primesti coduri pe email, apar aleatoriu in functie de promotiile lor. Nu au legatura cu nimic altceva gen numar de comenzi, valoare comanda etc. Mai mult, nu toata lumea primeste aceleasi coduri in acelasi timp. Nu intreba de ce, nici noi nu stim, probabil e o chestiune de marketing la ei.
Mai poti lua coduri de pe cele 2 forumuri prezentate pe prima pagina a subiectului nostru, respectiv ma-reduc si achetergagnant. Pt achetergagnant trebuie sa-ti faci cont.
2. Cum functioneaza.
Codurile cu reducere in procent sau in suma fixa NU MERG pt produse deja reduse. Daca ai in cos produse care sunt deja reduse cu x%, poti fi sigura ca nu vei gasi nici un cod care sa le reduca si mai mult, INDIFERENT de valoarea totala a comenzii. Uneori mai apar coduri care merg pe prix rouge sau prix vert. Poti vedea daca un podus e "rosu" sau "verde" daca te uti unde afiseaza pretul lui. Dar aceste coduri sunt rare, si deobicei personalizate.
Codurile care dau un obiect cadou merg in general pentru orice ai avea in cos.
3. Cand le folosesc.
Cand vrei sa dai comanda si ai deja in cos toate produsele, introduci codul in caseta "mon offre speciale" din stanga paginii. Daca te razgandesti sau vrei sa incerci mai multe coduri, bagi alt cod si validezi, iti va inlocui codul vechi cu cel nou.
4. Numar de utilizari Un cod poate fi folosit o singura data.
5. Pot folosi 2 coduri in cadrul aceleiasi comenzi ca sa primesc 2 cadouri? Scurt: Nu.


katthy Bianca Elena (15.05.2007)



si ce daca Addya a explicat atat de clar chestiile astea?Sa le mai explice o data.Si inca o data!!Si inca o data!!!!Ei,fir-ar sa fie!!!Pai ce alta treaba are decat sa explice de 1000 de ori acelasi lucru?E dreptul unora sa intrebe mereu si mereu aceleasi lucruri si e obligatia celorlate sa raspunda mereu la aceleasi intrebari.

Cele care nu vor sa citeasca ghidul ala pt ca prefera sa fie servite prompt cu informatiile de care au nevoie sunt doar "nerabdatoare si neatente" (dragele de ele) iar celelalte sunt "rele".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by oprescuflore

Dar de ce nu pastrati legatura pe messenger daca tot nu vreti sa impartasiti din ,,secretele ,,descoperite de voi de-a lungul timpului?



te rugam mult sa ne dai voie sa pastram legatura pe forum daca asa vrem;speram ca asta nu te deranjeaza prea tare;"secretele" nu sunt deloc secrete,cum le-am descoperit noi le poate descoperi oricine

quote:

iar pt cea care intreba de o rautare gratuita ei citeste la capitolul anterior cand eu rugam sa mi se traduca ceva iar VIP-urile au inceput sa se simta ofensate



pe cuvantul meu daca vad de ce tu n-ai putea sa faci marele efort de a-ti traduce singura cele necesare (cu dictionarul,cu altavista,cu google translate,cu site-ul LR din alte tari unde se vorbeste engleza,etc).

quote:

,ei nu toata lumea are timp sa citeasca nspe mii de capitole in care ati scris voi marile descoperiri ale francezilor,ca de am avea timp am merge la shop in magazine nu am face cump online,cat despre descoperirea codurile o data ce esti la primele comenzi nu ai prea multa experienta si din acest motiv intrebam ,dar nu esti obligata sa raspunzi ,o face cel care are omenie si stie ce inseamna sa ai putin timp liber cand nu iti plange copilul si nu tre sa ii dai sa manance si vrei sa cumperi 2 -3 bluzite pt el ,




pai da,noi habar n-avem ce inseamna sa prinzi un pic de timp liber in care nu plange copilul,nu gatesti,nu speli,nu calci,nu esti la cumparaturi,nu esti la serviciu.De unde sa stim noi toate astea?Tu ceri imperativ sa fii servita prompt cand ai nevoie pt ca stii tu sigur ca noi n-avem copii care plang,n-avem toate treburile pe cap asa cum le ai tu,ca doar avem servitori care fac toate treburile si noi stam tot timpul pe net,in slujba unora ca tine.

quote:

va trebui sa treaca mult timp sa ajungem cunoscatoare in astfel de conditii





aici ai dreptate,trebuie sa recunosc.In astfel de conditii vitrege,cu zeci de capitole in care poti citi despre comenzi,pareri despre produse primite,coduri,culori,masuri,tzepe,ce trebuie facut cand un colet se pierde,link-uri directe catre site-uri cu coduri,ghid explicativ pe prima pagina...o sa treaca muuult timp pana o sa va lamuriti,avand in vedere ca nu sunteti dispuse sa faceti nici cel mai mic efort,vreti totul mura-n gura ACUM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

ella, ziceam doar cum ar fi sa nu fi fost explicatiil de la inceputul fiecarui capitol si nici fetele sa nu raspunda. Aia era rautate.

Cat despre discutiile la care s-a ajuns...no comment.

Mergi la inceput