*** LA REDOUTE *** (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

quote:
Originally posted by aissa

Daniela eu inteleg ca iti ofera 18 euro reducere la colectia P/V 2008 drept multumire pt o comanda recent data.


quote:
cristiana70

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by Dory232002

Cristina, merci mult , acum astept sa se trezeasca Alexaca trebuie sa o ducem la mama, daca mai esti prin zona cand ma intorc, te " bazai" pe ym.
Aaa, ce era mai important uitasem: dacafac comanda din seara asta iar maine dimineata pun banii pe card e ok, sau trebuie sa fie deja bani pe card cand am facut comanda?

Dory & Alexa

--------------------------------------------------------------------------------



DORY, mare noroc ai ca esti cu "pile" si nu te-au trimis urgent sa studiezi ghidul incepatorului ...


Asta e o rautate gratuita. Noi raspundem de regula, in functie de timpul si disponibilitatea fiecareia. Da, ghidul e facut cu un rost (au crezut asa cel putin fetele care au muncit la el) si normal ar fi sa il cititi si daca nu gasiti raspuns acolo sa intrebati pt ca in anul de cand e acest subiect am raspuns de zeci de ori la intrebari similare.
Nu am sa imi cer scuze ca i-am raspuns lui Dory (cu care ma cunosc in real si mi-e vecina) si n-am trimis-o la ghid. S-a intamplat sa fiu pe subiect cand a intrebat ea, altfel azi ar fi fost trimisa de altcineva, care nu o cunoaste, la acel ghid, asta nu tb interpretat ca o rautate din partea noastra ci ca pe o invitare la a va folosi de munca celor ce au facut ghidul. Si asa e pica para malaiata....





AISSA, uita-te in capitolul trecut (nu mai departe) cate rautati gratuite s-au trantit fetelor care au mai intrebat cate ceva. Majoritatea nici n-au mai intrat, ca sa nu tulbure meditatia cumparaturilor voatre. Si eu mi-am luat o sapuneala la inceput, pentru o intrebare similara, poate fiindca nu eram vecina cu niciuna dintre vip-urile LR. Apoi, nu-i bai, m-am descurcat. Cu Dory, normal, n-am nimic, a intrebat si ea, ca toata lumea.

Macar scrieti ca e inchis clubul deja, si membri noi se primesc doar cu recomandari.

cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
Originally posted by danielac

Aissa, multumesc, astia s-au tampit de tot, eu astept coletul din 29 noiembrie si acum...


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311




daniela eu din cate stiu mailul asta l-au mai primit si alte fete...e o strategie de marketing...vezi tu cica iti dau o reducere de 18 euro...dar sigur iti impun o anumita valoare a comenzii...si tot ei castigaasa ca stai linistita...adik daca vrei sa comanzi intr-adevar ceva din colectia noua e bun codul dar daca nu vrei...e apa de ploaie ca sa zic asa

iar in legatura cu ghidul ala de sus...eu zic sa-l stergeti fetelor ca vad ca munca noastra a fost in zadar ba mai rau starneste polemici si rautati pe aici...de parca pe noi acum 1 an cand am descoperit situl ne=or fi invatat careva cum sa ne descurcam cum sunt marimele culorile reducerile, cum se fac platile ce inseamna aia si ailalta
noi am folosit frumos dictionarul online la care s-a tot dat link aici si am luat si o gramada de tepe(cel putin eu)la marimi culori materiale lungimi si tot asa...si acum daca am obosit raspunzand la intrebari tot noi suntem nasoale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

quote:
Originally posted by cristiana70
---------

AISSA, uita-te in capitolul trecut (nu mai departe) cate rautati gratuite s-au trantit fetelor care au mai intrebat cate ceva. Majoritatea nici n-au mai intrat, ca sa nu tulbure meditatia cumparaturilor voatre. Si eu mi-am luat o sapuneala la inceput, pentru o intrebare similara, poate fiindca nu eram vecina cu niciuna dintre vip-urile LR. Apoi, nu-i bai, m-am descurcat. Cu Dory, normal, n-am nimic, a intrebat si ea, ca toata lumea.

Macar scrieti ca e inchis clubul deja, si membri noi se primesc doar cu recomandari.

cristina mamica de David (21.12.2006)




as vrea sa vad si eu o "rautate gratuita", ca nu vad niciuna, parol!

---------------------------------------
common sense is not really so common

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Bai chiar n-am chef de cearta. Nu ma consider VIP al clubului, clubul nu e inchis, sub nici o forma, dar atata vreme cat s-a facut acest ghid chiar mi se pare firesc sa se citeasca intai acolo.

Nu e nimeni obligat sa raspunda, asta e realitatea. Noi stim mai multe pt ca suntem mai vechi cliente, nu avem alte merite (ma rog...eu le multumesc fetelor ce au facut revolutia din vara), iar la anul cand va veti fi plictisit si voi de atatea intrebari repetate veti fi la fel de blazate. Dar anul trecut pe vremea noastra, cand am luat zeci de tepe, cand nu aveam adresele de mail ale lui Sabine &Co, noi nu intrebam pe nimeni, am aflat cate putin la fiecare comanda/problema. Rar vad una din fetele "noi" venind sa puna aici un cod avantajos, tot noi le punem. Insa la intrebari tb sa raspundem pe loc altfel suntem rele.
Asta nu e un subiect de meditatie (ce stil ai sa ataci), dar nici nu suntem aici numai ca sa va consiliem pe fiecare in parte cand descoperiti LR.
Repet, in masura timpului/chefului fiecareia veti afla raspuns...
Nu va convine, auguri, invatati singurele.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:


e rost de cearta? hop si eu.
imi pare rau pentru fetele care nu au mai intrat pt ca li s-a parut ostila atitudinea de pe forum...
dar adevarul e undeva la mijoc, si noi ne-am chinuit la inceput pana am prins "chichitele" LR, apoi am elaborat acel ghid tocmai in ideea de a ajuta "incepatorii".DAR, am obosit sa raspundem de un an la aceleasi intrebari repetate, al caror raspuns e in ghid.
Un exemplu clar, de cand am postat ghidul ala cred ca au fost cel putin 50 de intrebari legate de "ce card pot folosi", "pot da comanda daca nu am bani pe card", "unde bag codul de cadou". 50 din fiecare categorie, si raspunsul e clar scris in ghid.
Stiu ca limba franceza in care este situl este pentru multa lume un handicap, DAR exista atatea modalitati noi de traducere simultana a unui sit in alta limba mai familiara, in speta engleza, incat nu cred ca necunoasterea limbii franceze mai e un handicap.
Daca e o rautate gratuita invitatia de a citi un ghid, fie! Dar faptul ca am deschis un subiect si ne tinem la curent cu ce mai cumparam de ici-colo nu cred k genereaza automat si obligativitatea de a raspunde la posturi la care nu am chef sa raspund.
Si inca ceva, sunt atatea fete noi care ni s-au alaturat, dar nu am remarcat decat la cateva dintre ele dorinta de a impartasi un cod, o informatie etc.
Nu e obligatia noastra, a VIP-urilor cum ne denumea cineva pe aici sa facem training incepatorilor, sa cautam si sa dam coduri etc. Este placerea noastra, si o facem cum si cand consideram in limita timpului pe care il avem.

Daca cineva se simte ofensat ca nu i se raspunde imediat la o intrebare al carui raspuns e in ghid, asta e, ghinion!Nu e prima data si desigur nu va fi ultima data.

Forumul acesta nu este si nu va fi un club inchis. Dar...as fi curioasa cate dintre fetele noi au citit pe situl LR sectiunea de aide et services unde scrie si de carti de credit, si de livrarea in strainatate si de multe altele.



Adina si Razvan

Razvan-Nazdravan
www.dropshots.com/day.php?userid=235207&cdate=20070122&ctime=123718" target="_blank"> Razvan tine o conferinta - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Na...ca sa va treaca supararea...noi astea "VIP", ca tot am auzit una buna pe ziua de azi..... ...va mai dam si cate un cod... asa ca sa va mai linistiti si sa va treca supararea pe VIP-uri.....

Fdp=0 sur les soldes
39195 ( 4 articles mini)
64092
64084 (valable sur les aubaines )
64106



mai fete VIP LR ....voi chiar nu aveti ceva mai bun de facut decat sa va stricati neuronii pe rabufnelile celor care nu vor decat sa isce niscavai scandal in subiect....chiar asa...aratati domle ca sunteti VIP

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Va spun eu mostra de rautate gratuita. Daca mai deschid vreun capitol nou, eu sterg ghidul si rog fetele sa nu mai raspunda la nici o intrebare !

Uite ca se poate si mai rau decat sa fiti trimise la ghid...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

ceva avize ... pt comenzile din 9 ian...?
Sau e prea devreme?...
Eu stau deja cu ochii pe cutia postala.....

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:

si eu pandesc dar cred k e cam devreme....

Adina si Razvan

Razvan-Nazdravan
www.dropshots.com/day.php?userid=235207&cdate=20070122&ctime=123718" target="_blank"> Razvan tine o conferinta - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:


Presupun ca e loc de putina toleranta, asa ca va rog sa nu stergeti ghidul fiindca sunt convinsa ca a fost citit de mult mai multe fete decat cele care au pus intrebari.


, mamica de David (24.04.2007)

Mergi la inceput