Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (60)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

PRISI BINE AI REVENIT !
SIMnu am indulcit ceaiul ,in schimb i-am facut mar cu biscuiti ,si am folosit biscuite normal cu gluten si zahar ,nu dati cu rosii! pur si simplu am cautat in toata TARGOVISTEA si se uitau farmacistele ca la masini straine la bietul meu sot (m-a sunat bietul om sa ma intrebe daca chiar exista ce l-am pus eu sa caute )asa ca ...TEO papa zahar din biscuite in ceai nu o sa-i pun nici in ruptul capului ,cred ca o sa-i dau cate o lingurita de apa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Noi cumparam o apa plata de masa fara minerale.Sim eu am incercat sa-i dau lapte de la mine cu lingurita si sa vezi ce se stramba, parca nu-l recunosteaMyral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Prisiiiiiiiiiiiiiiiiiii! Am vazut pozicile cu Miru, e asa de scumpica! Stefan serveste codita girafei.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Maria dar de ce nu-i dai cereale cu mar in loc de biscuiti? Noua asa ne-a spus pediatra.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

mai fetelor, pai sa nu cedati doar ca se stramba ,Teo cand i-am dat prima lingurita de mar se stramba ,de fapt la toate gusturile noi s-a strambat ,dar cand simte gustul sa te tii ,chiar nu ma asteptam sa fie asa de cooperanta ,bine nu zic hop pana...caci maine o sa-i dau supa...direct crema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

quote:
Originally posted by myral

Maria dar de ce nu-i dai cereale cu mar in loc de biscuiti? Noua asa ne-a spus pediatra.





Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)


ce fel de cereale? eu am de la milupa o cutie si ii pun in lapticul de la penultima masa ,de fapt pun 4 masuri cereale +3 masuri lapte in 210 ml lapte deci inlocuiesc 4 masuri de lapte cu 4 masuri cereale care au si ele lapte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

deea, bine ai venit!

de Alexandra- Nicoleta (27.02.2004) si Andrei - Gabriel (12.10.2007)

http://community.webshots.com/user/vale_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_tamas spune:

Multumim tuturor mamicilor de primire si eu si Alexandra

Cecilia te asteptam in vizita la satu mare daca vrei, la petit.

Rodica ,e un proverb: la omul sarac nici boii nu trag.asa am patit si noi.dupa revelion s-a stricat calculatorul, s-a ars hard diskul si placa video si am pierdut toate pozele cu alexandra ca nu am fost destul de desteapta sa salvez pozele.si ca sa fie si maifain s-a stricatsi camera foto.nu stiu si acolo cati bani va trebui sa dam sa o reparam. sa nu uit:la multi ani lui Darius.
mie imi cade parul ceva de groaza,toata casa e plina de par,mai rau e ca am gasit intr-o zi in mana la Alexanda un fir si tocmai se pregatea sa se infrupte din gegetul mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Eu recunosc cinstit, azi i-am strecurat in gurita o lingurita cu suc de mere sa vad cum reactioneaza. A halit-o rapit si plescaia buzele, se uita sa vada daca ii mai dau. Sa nu dati cu rosii.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

noi suntem bine, Miru avea la 4 luni 7250g si 67,5 cm si am ramas tot pe san la cerere, vigantol si calciu, dar de vreo 3 zile se trezeste de mai des sa manance si nu stiu ce are , o fi o perioada de crestere sau nu se mai satura fata mea ca in ultimele 10 zile a luat 150g, mai stam cateva zile si daca nu-si revina la o masa pe noapte mergem la dr sa vedem daca nu intram pe ceva papica

are o noua pasiune si se pregateste si de o cariera in moda , a inceput sa se intoarca de pe spate pe burta, dar invers inca nu, iar majoritatea timpului si-o petrece in fundulet, daca nu ma execut , stie sa protesteze in stil mare

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput