Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

sim eu am incercat sa-i dau ceai de sunatoare ,facut mai slab adica 1 plic la 120ml apa si nu vrea nici in ruptul capului ,asta in conditiile in care astazi a papat i mar +2 biscuiti ,cred ca daca ar simti nevoia de ceai ar bea ,eu oricum o sa incerc in fiecare zi ,ma gandeam sa o incerc cu apa ,mai ales ca de maine o sa pape si supica si cred ca ar trebui sa bea ceai sau apa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

In seara asta nu ma doare capulDar nici nu stiu daca sa ma mai stresez s-o adorm pe asta mica ca de obicei numai pe la 12 adoarme orice as face.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

GABRIELA si mie imi este dor de TOMASA si sunt sigura ca nu doar noua ne este dor de ea ,nu-i asa fetelor???????????voua nu va este dor de TOMASA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Maria, nici a mea nu bea ceai deloc, cred ca voi ncerca la un moment dat cu apa! Felicitari pt bebe papacioasa!


Somn usoR!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

TOMASAAAAAAAA ne e dor de tine!Eu ma gandesc ca poate se muta dar nu cred ca nu spunea ea.Mai fetelor dar de ce ceai neaparat si nu apa pt bebici?Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Rita

buna seara in sfarsit....ce mi-ati mai lipsit.....
azi s-a indurat si sotul meu sa faca ceva pe aici sa pot scrie si eu...facea mai demult dar a fost plecat in delegatie si ieri nu a avut timp, dar azi nu a mai scapat de gura mea

vreau in primul rand sa doresc multa sanatate piticilor bolnaviori , iar pentru Nanasi sa vina de la Boston cei mai fericiti parinti

si nu in ultimul rand sa le urez tuturor sarbatoritilor din zilele trecute La multi ani! si bun venit noilor mamici cu bebici


poze
[b]Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Eu am incercat sa ii dau putin ceai intr-o seara cand mi se parea ca il doare burta. Am facut ceai de chimen si anason de care beau eu, dar nu i l-am indulcit. A tras o gura din bibe crezand ca e lapte si nu va pot spune cum s-a stranbat cand a simtit ca e altceva .

Maria, deci tu ceai de sunatoare. L-ai indulcit?

Gabriela, tu de care ai incercat?

Si mie mi-e dor de Tomasa.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

PrisiEu plec la alaptat ca s-a uitat destul in laptop asta mica, din pacate voi lipsi cam o ora cel putin, asta daca mai intru, sper sa adoarma desi in seara asta am vecinii certareti si abia au inceput, din experienta stiu ca sigur dureaza ceva timp pana ytermina.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Myral, de ceai auzisem eu. As incerca mai degraba cu apa plata Izvorul alb.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

mai fetelor am avut noroc ca am putut citi macar dar acum nu mai stiu cui si ce sa scriu ca a-ti fost tare harnicute

am vazut copii dulci foc care mai de care mai grasunel, mai cochet sau mai mancacios niste minunatii de copii

am vazut-o si pe Sim tatuata...

Annisia multumim pentru album, acus pun si eu poze...



poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput