Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biky spune:

Referitor la jucarii....

Ieri am facut cumparaturi:
http://www.toyz.ro/jocuri-copii/juno/bebito-joc-pentru-copii/
http://www.toyz.ro/jocuri-copii/juno/cuburi-cu-cifre-joc-didactic/

dintr-o librarie, dar la preturi mai mici decat cele scrise acolo....
a fost incantata de stelutele alea de la Bebito...pe care prima data le-a supt, apoi le-a aruncat, dupa aia ma-sa le-a cules si ansamblat iar Caterina dezansambla cate una si le arunca!Eu faceam "bravo"..ea radea....
Asta a fost prima lectie.....din sesiunea "sa dezvoltam inteligenta la copii"

O mamicutza cu 2 fetizte cu fitze : Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Byki sigur gasesti in metro sau dak nu uite si aici http://www.jucarii-online.com/produse_tmp.php?nume_categorie=playground&11&start=1




Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Buna dimineata!

Va multumesc tuturor pentru felicitarile de ieri, m-ati impresionat!
Prajitura mea "inteligenta" nu s-a dovedit a avea un IQ foarte ridicat, din moment ce a horatat sa-si lipeasca dosul de fundul tavii. Dar si asa, a fost ok. Intr-adevar, Iunita, este aproape identica cu crema de zahar ars. E prima data cand o fac, sper ca nu si ultima.

Si ca sa nu uitati de tot cum aratam, iata ultimele noastre poze aici

"People who say they sleep like a baby generally don't have one."
Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

ddana ce fetisoara expresiva are si ce te mai iubeste! super pozele! sa fiti sanatosi!!

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - luna 9
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

La multi ani Ddana!!!

Stiam ieri ca trebuie sa mai scriu ceva dar nu mai stiam ce.
Am vazut pe Dragos cat este de iubaret

Diana_Jors ma bucur ca ii trece pustiului raceala

Aseara m-am dat pe sani cu kanamicina si vad ca s-au prins ranile dar nu i-am dat sa suga decat din cel care ma durea mai putin.

La multi ani bondarilor si albinutelor care mai implinesc azi o luna!!!



Luminita, mami de ingerasul mult iubit George Catalin
Povestea minunii noastre in imagini,
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0" target="_blank">19.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

la multi ani Ddana, sa te uite necazurile, sa fii sanatoasa si sa ai multe bucurii alaturi de cei dragi
cu scuze pt intarziere dar azi am deschis compu dupa multe zile
uitam
LA multi ani celor care poarta numele sf Anton

sange la dinte...a aparut si la noi la cei de sus....acum vin altii doi si ma dispera
fructe din compot date intr-un clocot cu apa si 1 felie de lamaie si amestecate cu cereale sau iaurt.

se trezeste noaptea sa suga la 3 ca la 7 suge cat mai gaseste si completam cu biberon, seara biberon...in curand il intarc ...cand so termiana laptele.Isi acreste singur ciorbele ..adica a prins o jumate de lamaie de pe masa si sugea din ea..apoi deschidea gura sa bag ciorba, iar sugea si tot asa...in final a aruncat-o in ciorba .la 10 luni are 75cm si 9700g.Mucii sunt mai aposi si mai putini, numai tuseste si are un tonus bun.Sta cateva secunde in picioare nesprijinit, merge bine tinut de maini, daca il tin de o mana merge ca pe oua.Ii place sa danseze, are un magarus care canta o melodie soul si il trage langa el il apasa pe labuta si incepe sa dea din maini..bineinteles ca nu nimereste sa-l faca sa cante dar asa imi atrage el atentia.Ii place sa mearga si sa urmareasca cum se invartesc rufele in masina de spalat..in rest e normal pt varsta lui si sper sa fie totul ok in continuare...Apropo..are doi ganglioni pe ceafa simetrici pe tendoanele care delimiteaza parietalele...stiti ceva despre asta...oricum vom merge la dr dar eram curioasa daca mai are careva...

Lumi nu mai alapta cu rani pe sani e rau pt amandoi.si fimiu a facut la fel la inceput cu bibele..acum il trage si singur cand vrea sa bea ceva...succes cu Georgica

Sherbi multumesc mult.Paxela si Loradin si voua va multumesc pentru comisionul facut.
despre desene pt camera copilului vorbim pe mess daca am timp zilele astea Alexa,.
Amma sanatate multa si fii optimista ..nu e nimic grav.
Mirell@ bine ai venit in stupul asta in care fiecare albina vrea sa fie matca ...si fiecare are ceva bun de spus atunci cand se vrea.Sa-ti traiasca baiatul si sa fie sanatos.

Stefanyia tare dulce e puiul tau ...dar trebe dus totusi la un alergolog sau un dermatolog...e pacat de fata lui sa aibe asa probleme
Mady...pupi..sunt franta...muncesc de la 09-21 cate 2 zile /sapt , zile in care isi ia sotul liber sa stea cu fisu...in rest recuperez treburile casnice nefacute, ma lupt cu Victor si dorinta lui de a merge non-stop si seara mai ies la cate o intalnire cu potentiali clienti.

gata ca sa plictisit...fugim la nani..apropo..daca il pun adormit in patutul lui doarme bine pana la prima trezire adica 3-4 dimi..apoi maraie si nu am chef sa-mi stric somnul asa ca il iau cu noi in pat...deci se poate dresa din nou manzu sa doarma in patul lui...trebuie doar rabdare...iar eu acum nu prea am

aa..frumosi copii..am vazut toate pozele si filmele...dragii de ei....as vrea sa ramana mereu asa inocenti si iubitori ...cer cam mult....

va pup si mai intru peste cateva zile...pt urgente dati mess...

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirell@ spune:

Buna fetelor!

Ce sa zic... Lumi_Nag, stiu ca e dureros...incearca sa te dai cu seu de oaie. nu am incercat, ca printul meu nu roade tzitzi ci suge...dar am auzit ca e foarte bun. Mama mea a folosit. A crescut 7 copii(eu sunt prima). Sa stii ca si eu ma gandesc ce o sa-i dau noaptea si cum...dupa ce o sa-l intarc...dar poate aflam...
Toata noaptea ma toncane. Ii dau sa manance inainte de somn cu o ora lapte cu gris cu lingurita dar tot flamand e! nu stiu ce sa =i mai dau! Poate imi da cineva o solutie! Din biberon bea doar ceai, apa, compot.
Elena, ma bucur ca ai un bebe energic! Al meu la 10 luni are 11kg si jumatate(e barbat...nu gluma)! Multe persoane care l-au vazut i-au dat 1an. Noi avem 6 dintisori, 2 jos si 4 sus. Cei de sus au iesit toti o data la 8 luni. Da, sunt copii mai sensibili la gingie. Al meu a sangerat cand i-au pocnit primii dinti jos. Nu trebuie sa te sperii! In rest numai pozne...cand vede sifonierul descis, se duce...da jos ce prinde si intra el. Face galagie de bucurie(vorbeste in limba lui acolo )si bate cu manutele.De papat ce sa zic...nu avem probleme. Ma ingrijorez cate-o data ca mananca prea mult...oare mai incape??? Mananca de toate: portocale, mere, banane, danonino, fulgi de cereale de la Nestlee, ciorbita, pufuleti"Gusto"nici nu mai zic papa de la 5 luni. Se joaca, e vioi, merge singur doar dak stau in fata lui dak nu se lasa de-a busilea si isi continua drumul.
E jmecher tare!!!

Mirell@ mammy de Teoo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

martutza bucur sa aud ca suntti bine si ca te ajuta si sotul..sa mai intri sa ne mai povestesti despre voi!!!multi pupici...

Sa va zic...sa nu va zic...bine hai va zis...Razvan a facut azi 2 pasi singurelll ....cred ca nu o sa ma credeti dar sper sa apuc sa il filmez...


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Amma, sanatate, sa dea domnu sa fie bine si ultima analiza

Mirell@ bine ai venit in club. Esti sigura ca vrei sa faci parte din cuibul asta de viespi?!



roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_lia spune:

Buna!
Martutza si Bianca a avut un nodul la ceafa. A vazut-o dr. si cica la varsta asta sunt normali si ca nu tb facut nimic. Dispar de la sine. Eu am asociat ganglionul resp. cu eruptia dentara. Ea l-a avut cam o luna. Acum nu-l mai are.
Felicitari Razvan pt. pasi!! fff precoce A mea e ff fricoasa. Daca o pun in mijlocul camerii sta in picioare si 5 min... dar...sa puna vreun pas... nuuu... doar in pat ca e moale si sigur... deocamdata imi convine
Multumim Diana_jors si Raisafudulu pt. aprecieri. Pupam si noi pe Alex si Raisa, si mamicile lor.
Lumi_nag si eu am avut de ff multe ori cam aceleasi probleme pe care le-ai spus tu pe forum (unghii incarnate, bb "iubaret" tare de tzatzi, rani la sani, pete albe la bb...) Acum pe mine Bianca ma musca ff rar (si e constienta ca imi face rau, radee). Cand imi face rani eu imi dau cu o crema, galbenele cu propolis, si in ziua aia nu-i dau sa suga din sanul ranit. Pana a doua zi imi trece.
In ultima sapt. Bianca doarme ff bine ziua. Cate 3 ore. Nu se intampla asta nici cand era de o luna. Asa ca imi fac de cap pe net si am vazut multe poze. Sa vad daca-mi aduc aminte...
Ddana, foarte iubaret puiul tau. Sunteti o familie frumoasa. Mi-au placut pozele.
L-am vazut si pe Matei de Ioanaradu, la bunici. Pare sa-i prinda ff bine.
Amma si mie imi place mult de Lucas. E un scump...
La Diana_jors am vazut numai jucarii frumoase. Cred ca o sa ma inspir de acolo.
Am vazut-o si pe Iarina, buburuza frumusica foc. Poate o invata si pe Bianca cate ceva...
Cam atat imi aduc aminte, dar sigur am vazut multee poze si toti bb sunt ff frumosi.
Acum ma duc sa fac nani langa pui, ca azi noapte a fost iar ff agitata.




Mergi la inceput