Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (56)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Maria, iti multumim frumos pt. urari. Iti dai seama ca n-a fost o aniversare placuta, deoarece acest ingeras, Maya era nascuta in aceeasi zi cu puiul meu. Cand ma gandesc ca au avut-o atat de mult timp, si totusi atat de putin, ma ineaca lacrimile. Ma tot uit la Rares si o vad pe Maya si pe Rita, si pe taticul ei. Offff. of


Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Luy, , sa stii ca postarea ta m-a facut sa scriu in seara asta. Eram hotarata sa nu mai intru pentru o vreme, cel putin pana imi trece gustul amar cu care am ramas de dimineata.

Al doilea set de pupici este pentru Tomasa

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Luy

Maria nu fii trista, te rog. Din pacate au si parintii limite. Nu o sa ramana suparat pe tine Alex, fii convinsa. Uite pe mine, tata m-a batut, si nu o data, dar pt. aia niciodata n-am crezut ca nu ma iubeste, si niciodata nu l-am urat pt. asta. Fii linistita. Totul trece

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Luy,sunt in asentiment cu ce ai descris si tu cu privire la grupul nostru!
Sa va spun cinstit,mi-am aruncat okii si prin alte grupulete,in functie de persoanele pe care le mai stiam si eu de pe DC,dar mai unite,grijulii,pline de sinapse neuronale ,charismatice si ce mai vreti voi,n-am mai intilnit decit intr-un singur grupulet,care din pacate au intrat in conflict cu moderatorii,le-au inchis conturile multora si si-au deschis ele propriul forum:e vorba de ,,stelute de ianuarie-februarie 2007'',care acum scriu pe ,,www.baby cafe.ro''
Inca nu eram gravi si le citeam cu mare drag!
Asa ca,de ce sa stricam noi, ce-am cladit prin dragostea si atentia copilasilor nostri?!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Tomasa

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Ana,chiar credeam ca e ceva cu tine;nu intelegeam de ce esti absenta!Te inteleg
Maria,nu esti o mama rea,iubita!Eu chiar sunt impresionata de elanul cu care tu te imparti intre familie-job;eu nu ma vad in stare inca,nici nu concep sa incep serviciul curind.Sunt convinsa ca n-ai ales de placere revenirea asa de timpurie in campul muncii.Mai sunt si scapari si rataciri,dai un mare lui Alex,esti mamica lui ,il iubesti si el stie asta,te va ierta cu sigurantza!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

quote:
Originally posted by diwana

Maria, iti multumim frumos pt. urari. Iti dai seama ca n-a fost o aniversare placuta, deoarece acest ingeras, Maya era nascuta in aceeasi zi cu puiul meu. Cand ma gandesc ca au avut-o atat de mult timp, si totusi atat de putin, ma ineaca lacrimile. Ma tot uit la Rares si o vad pe Maya si pe Rita, si pe taticul ei. Offff. of


Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

cred ca toate facem acelasi lucru de cand am aflat ca micuta MAIA a plecat la ingerasi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Maria, te inteleg cat de necajita esti.
bataia e intr-adevar un abuz asupra copilului, si eu m-am facut vinovata de cateva scatoalce si ma simt un monstru pt asta.
N-ai ce face decat sa te inarmezi cu rabdare. Oboseala isi spune cuvantul, noi reactionam asa din cauza problemelor exterioare, nu din cauza copilasilor.
eu m-am hotarat sa nu ma mai plang de Sofia, sunt convinsa ca toate nazbatiile sunt reactie la ceva, eu sunt vinovata daca n-o pot tine ocupata cum trebuie etcetc.
Sunt convinsa ca nu se va mai repeta la voi, Alex stie ca il iubesti!!




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Maria eu pur si simplu nu am putut intraMi-e f greu sa exprim in cuvinte ceea ce simt RitaLuy sunt intru totul de acord cu tine.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Carpatinooo, da' ce, crezi ca eu sunt un baietel? Ca am doar 80 de kg...Hihihi

Magdaz, sa stii ca nucile de cocos cumparate in Romania pot fi vechi, de aceea sucul nu e bun si miezul uscat. Eu am consumat asa ceva intr-o excusie pe o insula exotica si pot spune ca nuca de cocos e, vorba nepotului meu de 3 ani, DELICIOASA! Dar era inca in coaja aceea verde cand a taiat-o bastinasul, si avea un soi de iatagan cu care taia nucile.

Maria, stiu ca esti necajita de Alex, dar sa stii ca e greu, copii in tara sunt suprasolicitati. E normal ca de la o anumita varsta sa mai ignore din cand in cand cate un obiect la care au nota si stiu ca nu ii asculta a doua zi. Mai lasa-l sa copilareasca din cand in cand. Nota nu e totul. Asculta sfatul asta de la o fata care a fost stresata de mama cu scoala, desi am fost intotdeauna prima in clasa, din clasa 1 pana la clasa a 12-a. Chiar daca il prinde profesorul cu lectia neinvatata, nu e un dezastru. Poti chiar sa citesti tu repede despre ce e lectia si sa-i faci un rezumat, sa-l pui in tema, daca chiar vrei ca el sa stie toate lectiile. Dar cred ca de asta s-au inventat computerele, ca sa nu mai memoram lucruri ce poate nu ne vor folosi niciodata. E doar un sfat, ignora-l daca il consideri stupid.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)

Mergi la inceput