Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Roxali, ca bine zisesi... 2 scrumiere au iesit din nuca mea de cocos.sunt total dezamagita de continut. Pina la urma am spart-o cu ciocanul.Zeama aia incolora nu e buna de nimic iar partea alba e fada. am mai auzit ca bastinasele din zonele unde sunt cocotieri si-ar face sutiene din emisferle alea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Bernix si Miru a mea a avut bubite si se inmulteau de la o zi la alta,nu treceau,am incercat mai multe creme...pana la urma le-am dat de hac cu pasta Petrini,o crema preparata in farmacie.Dar pe perioada cat a fost iritata n-am mai sters-o cu servetele umede,am spalat-o doar cu apa.La noi Cutadenul n-a avut efect...

Nana multa sanatate lui Andreiut micut!

Alinus asteptam vesti despre tine si bebe Iulius



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

bebeka la multi ani pt fetita ta !
diwana la multi ani pt al tau flacau ,cu un pic de intarziere
bernix pe mine m-a durut in zona operatiei doar cand am facut efort ,eu in schimb am o mare durere de mijloc
ca veni vorba de absente nemotivate MYRAL UNDE ESTI DRAGUTA?PRISI a anuntat defectiunea ,tu ce problema ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna seara, dragele mele !

Am citit azi, dar nu m-am simtit in stare sa scriu, intai pt ca mi s-a parut ca nu e momentul potrivit sa vin eu cu povesti despre botez, sunt inca marcata de vestea despre Maya. Pe urma m-a intristat tare episodul acela urat al postarilor agresive care nu-si aveau locul aici, mai ales in asemenea momente. Ma simt cumva vinovata si lasa ca n-am luat atitudine asa cum au facut alte mamici, la momentul respectiv am zis ca nu trebuie amplificat. Insa daca trecem cu vederea, nu se va corecta nimic, asa ca-mi voi spune si eu punctul de vedere: aici suntem un grup de sustinere si asta inseamna ca desi exista o mare diversitate de opinii, tonul discutiilor trebuie sa ramana civilizat, macar din respect pentru celelalte fete. Sigur ca exista simpatii si antipatii, insa consider ca fiecare fata care intra aici pe forum vine sa gaseasca aceasta sustinere, nu sa asiste sau sa ia parte la discutii jignitoare. Rugamintea mea este aceea de a respecta spiritul acestui grup, chiar daca asta inseamna sa ne cenzuram uneori. In definitiv asta fac oamenii civilizati, uneori este nevoie de autocenzura. Asta nu inseamna ca nu ne putem spune opiniile diferite, insa trebuie sa facem asta fara a jigni pe nimeni.
Comunitatea asta virtuala a noastra este importanta pt multe dintre noi. Eu va multumesc inca o data ca existati si ca mi-ati oferit de atatea ori sustinerea de care aveam nevoie, caldura si prietenie. Chiar daca pe multe ( pe cele mai multe ) dintre voi nu va voi intalni niciodata. Asta n-are nici o importanta. Un gand bun, o informatie pretioasa, o mana de ajutor se pot trimite si de la distanta. Asa ca... va ofer si recunostinta mea.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

LUY,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Bernix eu personal nu am nici o jena si nici o durere, doar ca am ramas cu alta trasnaie. Cam 2-3 cm deasupra operatiei nu simt nimic...de fapt simt, dar ca si cum ar fi anesteziat

Fetele care ati avut probleme cu dermatita seboreica (cojite pe cap la bebe) cum ati dat cu crema preparata in farmacie?



Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Luy

Bernix, eu am junghiul ala scutit in dreapta. la prima ceza n-am avut. Acuma il am exact asa, cand fac un pas mai mare, cand ma intind...ce abdomene, ca ma sageata rau.
Nu stiu de ce, e doar un colt.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

quote:
Originally posted by betty78

Bernix eu personal nu am nici o jena si nici o durere, doar ca am ramas cu alta trasnaie. Cam 2-3 cm deasupra operatiei nu simt nimic...de fapt simt, dar ca si cum ar fi anesteziat

Fetele care ati avut probleme cu dermatita seboreica (cojite pe cap la bebe) cum ati dat cu crema preparata in farmacie?



Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

betty, iti dai seama ca se sectioneaza niste nervi prin incizia de la ceza, care nu se mai refac. De aceea ai tu zona aceea mai "anesteziata". Sau mai exista varianta inversa, dar foarte frecvwenta din ce mi-au povestit pacientii: cicatricele postoperatorii dor ani de zile la schimbarile de presiune atmosferica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Betty la noi cojitele s-au dus folosind unguent cu acid salicilic,Diprosalic se numeste..am aplicat dupa baita si a doua zi la periat,cojitele cad.Dupa cateva zile au disparut de tot.

Luy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

LUY
eu sunt tare suparata ,astazi mi-am batut baiatul ,nu cred ca l-am batut vreodata ,il mai smotoceam cand era mai mititel ,dar acum are aproape 12 ani ,s-a speriat bietul copil ,of eram ca o bomba ,mi-a trebuit foarte putin sa explodez ,sunt foarte apasata de acest moment tragic ,nu imi caut o scuza ,ce am facut oricum nu mai pot corecta ,problema este ca nu a facut ceva grav ,pur si simplu nu a reusit sa-si termine toate temele ,de fapt nu a mai reusit sa-si invete la boilogie ....

Mergi la inceput