Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (56)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Noapte buna,dragele mele!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Luy foarte frumos ai descris .

De ce sunt persoanele cu "statute speciale" asa mistocare la adresa restului de persoane ne-speciale? Moorrr......

Tocmai ne-am intors de la Bonn, de la Consulatul Rom, unde i-am facut fetei titlu de calatorie.
La ghiseul alaturat tocmai D-nul Consul, de vorba cu un roman venit in audienta:
"tanarul (35 ani): Buna ziua
consulul: Hai salut! (???)
tanarul: am venit cu o problema, am cerut renuntaea la cetatenia romana, am platit 600 euro, insa dosarul n-a mai mers mai departe. Doresc recuperarea banilor...
consulul: banii nu mai sunt!
tanarul: dar unde sunt?
consulul: LA DRACU SUNT! au pelcat pe taxe, pe legalizari, pe plata angajatilor..."

Si astia sunt ROMANII care ar trebui sa ne ajute pe noi in caz ca avem probleme cu germanii [:((]





Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Ramona
(consulul)

abia acuma mi-am amintit ca m-ai intrebat ceva. Mai, eu as lua fata cu mine si gata.impreuna cu vreo bunica. Bunica sta cu fata la aer si tu rezolvi problema.
sau mai e o varianta, daca nu e prea mare distanta, cineva sta la coada si tu te duci in ultimul moment.
nu prea poti sa-i amani ora de masa asa curand, la Sofia abia la diversificare am reusit.
Poti eventual sa rogi pe cineva sa o plimbe in parc cata vreme esti plecata, o lasi bine mancata si gata.
bafta! cand vii?



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

va multumesc mult pt gandurile voastre ,Alex nu este suparat pe mine ,nu foarte tare ,eu sunt foarte suparata pe mine ,el pare ca deja a uitat incidentul .
Va rog din suflet ,sa incercam sa fim unite ,eu alaturi de voi ma simt ca in sanul unei familii ,cui ma plangeam eu acum?voi sunteti ca niste surori mai mari ,mai mici ,de la toate am cate ceva de invatat ,este mare pacat ca acest sa se destrame ,cred ca acest episod tragic ,si-a pus amprenta asupra noastra ,haideti sa o asteptam pe RITA unite ,sa gaseasca aici linistea de care are atat de multa nevoie .
Haideti sa ne acceptam asa cum suntem ,una este prea curioasa ,una prea vorbareata ,una prea haioasa ,una prea panicoasa ,una prea directa ,una stie ,una nu stie..dar toate formam un grup
P.S sper sa nu supar pe nimeni ,iar daca v-am plictisit imi cer mii de scuze ,eu am facut contabilitate ,cu scrisul stau cam prost ...mai mananc si litere ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

IRINAOF,cata dreptate ai ,bietul copil sa trezit de la 7 si a tot invatat, iar la 11 a constatat ca nu mai are timp si de aceea materie ,iar eu in loc sa-l ajut ,cum bine spui,puteam sa-i fac un rezumat sa-l ajut m-am pus cu ciomageala pe el ,oricum din asta am invatat ceva ...
MULTUMESC
PUTETI DA SI CU ROSII INTR-O MAMA REA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

TOMASA
fetelor ,VA MULTUMESC ca existati !
NOAPTE BUNA bebici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Maria, ai dreptate

Nana ma rog ca Dumnezeu sa va dea multa putere ca iubire este din belsug Va pup dulce parinti iubitori si bebe rabdator

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Noapte buna dragele mele.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

betty, eu o ungeam pe cap, cu crema de la farmacie, seara, inainte de culcare si a doua zi dimineata o spalam pe cap... numai 5 zile ... si a scapat de cojite ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Yaia

Maria.. Mai lasa-l sa copilareasca din cand in cand. Nota nu e totul. Asculta sfatul asta de la o fata care a fost stresata de mama cu scoala, desi am fost intotdeauna prima in clasa, din clasa 1 pana la clasa a 12-a.



Pai, daca ai invatat bine, uite ce departe ai ajuns ... tocmai in Finland

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput