Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Sim

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Apropo de diversificare, cand pot sa ii bag si usturoiul in meniu? Nu de alta, dar sa nu se dezvete

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

sim din ce material ti-ai facut wrap-ul? vreau si eu

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Betty, nu am wrap, e marsupiu de la Chicco. Poate te ajuta Sabina sau Luy.

Ma duc sa ma imbaiez, il iau si pe Stefan in scoica pt ca nu sta singurel.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna seara si de la noi,

Luy,pentru ochioasa ta, bine ca nu a patit nimic, iti inteleg ingrijorarea.

hai sa va spun cu baietii de la cablu, au venit degeaba, nu era legat nu stiu ce fibra optica asa ca i-am intrebat daca mai dureaza 2 luni pana se intorc....hihi, urmeaza reclamatia la OPC sapt viitoare, le mai dau un ternen de gratie.....hihi

Zambaretul meu e cuminte, a papat tot asa rau azi, dar a dormit bine, ceea ce cred ca e ok cata vreme nu plange.
Maine pe la 11 mergem la vaccin, sper sa fie ok.

Andreea ma bucur ca totul a fost ok, iar bebe e bine.

ricea, parca tu intrebai de apa termala de la Avene, eu am cumparat din Real de la farmacie, am luat sprei la 150ml sa vad cum este, sunt foarte multumita.



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
poze de revelion
http://good-times.webshots.com/album/561966588wHHbHq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

si noi am fost azi la plimbarica tot in marsupiu





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sim mi-a placut intrebarea cu usturoiul, vreau si eu sa stiu raspunsul, la cat usturoi am mancat cat eram gravida si acum de cand am nascut, cred ca lui Cristi ii place, chiar asa ar trebui sa bag putin usturoi poate mananca mai bine.....hihi, fac si eu haz de necaz.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
poze de revelion
http://good-times.webshots.com/album/561966588wHHbHq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Gata! Am spalat un teanc de vase. Am calcat! Fata cuminte azi. Saracuta, cred ca o dor tare gingiile, baga tot in gura, saliveaza o tona si isi freaca gingiile. Pe la ce varsta ies dintii? 6 luni? Acum se pregatesc? Eu nu stiu cum se verifica.

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Buna seara si de la noi !
La multi ani,...cred ca e cam caraghios acum dar eu n-am mai inatrat de dinainte de Craciun. Mi-a fost dor de voi. Inainte sa ma inregistrez, de afpt cam acum un an ma uitam la semnuletul ala galben cu " acest site creeaza dependenta" si rideam....Cine ar putea deveni "dependent" de asa ceva.. Raspuns: eu. am avut probleme cu sotul, se minuna ca ajunsesem sa ies din dus fara prosop ca sa citesc sau sa postez.Dar acum ma voi " vindeca" pentru ca o sa am mult mai putin timp.


Trebuie sa marturisesc ceva: am dus-o pe fetita la tara, la soacra-mea. Cred ca sunt singura.Dar l-am luat pe Cristian care nu statea cu noi. Am cintarit mult dar varianta de a incredinta copilul unei straine m-a cam speriat, mai ales asa un bebelus mic care nu stie sa spuna ce e cu el. Ma doare sufletul si ma gindesc ca e o parte de egoism in decizia mea...dar zic ca e mai bine ingrijita de bunica ei care o iubeste si-i ofera si afectiune, nu numai ingrijire fizica...
In fine, se repeta povestea de la Cristian, cred ca ma voi simti mereu vinovata...sper sa o iau totusi mai repede inapoi decit pe el.


Cu vaccinul de 4 luni la noi a fost foarte ok cu infanrix.Nici o reactie. dar i-am pus preventiv novocalmin si apoi i-am dat 2 prize de nurofen si panadol.

Cu sterilizarea, la Cristian am fiert pina la un an, dar cred ca am exagerat. si apa am fiert-o si racit-o pina ...acum.Cred insa ca macar oparite pina la 6-7 luni e necesar pentru bibe.

Ca aparatura recomand si eu cu caldura mixerul vertical Braun ( are cumnata-mea)..asta dupa ce am dat banii degeaba pe robot. E arhisuficient. Plus ca blenderul meu de la robot nu se poate detasa de magaoaie, trebuie sa o car pe toata dupa mine si nici nu prepara cantitati mici, sub 200 ml. De storcator de fructe eu zic ca nu e nevoie pentru ca nu cred in sucuri ci in piureuri de fructe.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

bucurie mare...........am reusit baiatul meu dupa multa vreme sa faca kk singur, adica fara ajutor, sper sa nu fie o intamplare......

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
poze de revelion
http://good-times.webshots.com/album/561966588wHHbHq

Mergi la inceput