Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Betty, vad ca te iei de mana cu mine... Offff, bietii nostri bebelushi, ce mamici zapacite au Noroc ca ei sunt vegheati de sus si nu sunt asa de fragili precum par. Uite un de la acrobata mea catre aviatorul tau.
Maria, harnicutzo, bravo pentru vestile bune, ai scapat de stress. Multumesc pt incurajari
ricea, ma gandeam ca ai 2 copii si ar fi culmea sa ai pana in 20 de ani, dar zau ca arati ca o pustoaica... O sa fie Angelik mandra cu asa mamica langa ea !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Ricea, pari f. tanara intr-adevar si frumusica foc.
Bikmaria, numaram zilele, offf, nici nu vreau sa-mi amintesc!
Mandarinutza, eu folosesc blenderul si acum la Tudor. Mi se mai pare f. important storcatorul de fructe si legume.
Maruntziko, mie imi place cum arati si acum, nu-mi pari grasa, de fapt nici nu ai cum sa fii la 60 de kg grasa. E adevarat ca erai ffff slaba inainte si ca cel mai mult conteaza cum te simti tu in pielea ta, dar esti f ok dupa parerea mea. Bafta la slabit! As vrea si eu reteta terciului de legume daca e asa ceva pe acolo...
Cat despre borcanase, sunt ok dupa parerea mea, cu siguranta o sa le folosesc si eu, dar nu date exclusiv ca pe urma nu-ti mai accepta hrana gatita in casa. Si pana la urma normalitatea e mancarea normala, nu o sa-i dai o vesnicie la borcan... Mai e si pretul lor destul de piperat, nu neaparat acum cand papa putin, dar pt. cand vor manca bine si e normal sa-i asezi la masa familiei.
Ca borcanele eu mai degraba as folosi fructe la borcan decat legume, pe astea as prefera sa i le gatesc eu. Insa fructe bune in perioada asta chiar nu gasim si in cele crude eu nu prea am incredere pt. stomac.


mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Andrrutzza,

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

luy multumim dar eu cum fac sa-ti vad papanasu vad numai cuvinte de lauda dar eu recunosc ca nu ma prea pricep cu conturile astea.

mamica de ANGELIK-MELANY http://flickr.com/photos/22465046@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

Tomasa

mamica de ANGELIK-MELANY http://flickr.com/photos/22465046@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Betty, multumesc frumos. Atunci legume vor fi si pt. noi ca nu vreau fata grasa! Acum ma mai gandesc doar la cartoful ala.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

ricea, trebuie sa intri pe contul nostru comun de flickr ca sa ne vezi pozele. Activeaza-ti PM-ul din profilul personal si-ti trimit userul si parola.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

am uitat sa va zic......micul aviator incearca de cateva zile sa isi bage picioarele in gura...azi l-am surprins pe cand il schimbam cu ambele degete de la picioare in gura Ma gandeam sa ii fac o poza, ca sa aiba amintire cam ce indeletniciri avea pe vremea cand era bebe, dar nu aveam aparatul prin zona

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

betty, exact asta incearca si Maria ( copiii astia s-au vorbit ? ), dar inca nu i-a iesit. Eu o pandesc cu aparatul, hihihi

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Maria, am dormit ca valiza. Ne-am trezit la 11, am muncit putin, am iesit pe afara vreo ora si ceva. Cand ne-am intors am papat amandoi si ne-am bagat la nani, ne-am trezit pe la 6...

Buuuun, sa va povestesc ce patii azi pe afara. L-am scos in marsupiu si ne-am dus pana aproape de metrou la Ultra Pro sa luam ceva. Cum asteptam io sa traversez, vine la mine o tanti si ma intreaba: "nu i-ati pus fular la gurita???", la care io ii raspund taios: "nu", ca sa inteleaga femeia ca nu e rost de alte comentarii. Se apuca totusi sa comenteze ceva in surdina, asa ca nu m-am putut abtine sa nu ii spun ca nu i-a cerut nimeni parerea si sa ma lase in pace. Daca eu am ales sa nu folosesc fularul la gurita, care e problema nenicule? Oare au mancarici la limba si nu pot sa isi vada de treaba? Si in drum spre casa, imi mai spune una: "mamico, pune-i fular la gurita ca ii lacrimeaza ochii" . Ce treaba aveau ochii cu fularul la gura inca nu am inteles, dar nu i-am mai zis nimic, am lasat-o in pace.

Luy, te inteleg perfect, si mie mi-a stat inima cand am vazut leaganul gol. L-am dezbracat, l-am intors pe toate partile, dar n-a avut nimic.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput