Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (51)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

UUUUUUUUUUUuuuuu sunt singura pe aici...........ok, merg sa sarbatoresc cu o amandina, asta asa ca nu am destule kg in plus.....chiar simt nevoia de dulce, de fapt as manca mereu dulciuri.....cica ar tb sa mai slabesc..........

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
poze de revelion
http://good-times.webshots.com/album/561966588wHHbHq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

buna seara!
mi-am deschis fereastra asta, am deconectat zapp-ul si acuma scriu:)
Luy, te pup tare. Bebelusii cad...pt ca se tarasc, nu doar se rasucesc. Gheorghe face un milion de misculatii prin patut.
O sa fii mult mai atenta si tu:)

Magda, cred ca mori de dorul fetii. De ce ai lasat-o, ca sa poti merge la lucru? e totusi f dureros pt o mama....poate gasesti o solutie de compromis. Pt ca te va cam roade faptul ca nu-ti cresti fetita mai aproape. nu poate sa vina soacra la voi? ooof.te cred ca esti trista.

Marunzika, sincer, 46 de kile e cam putin. in locul tau, la inaltimea ta n-as slabi mai mult de 5-6 kile, serios!

Mie wrapul mi l-a facut o prietena de pe forum, Adita e nick-ul ei,Mandarinuta, poti sa-i dai PM si sa-i zici ca e din partea mea. Mi l-a facut insa prea lung, eu am taiat nitekl din el.Dimensiunea ideala e cam 4.5 m, mai lung te cam incurca.Poti sa-i spui de 4.5 m dinainte.

Andries, ma oftic ca nu vad pozele.....lasa, cand vin in Bucuresti o sa recuperez toate albumele voastre!!

cu usturoiul.....eu am mancat si mananc la greu, dar Sofia sa nu-l vaza

Tomasa, cred ca cerealele ingrasa....dar fainutza de orez ma cam indoiesc ca ar ingrasa. cereale nu-i tot aia cu grisul de pe vremea noastra. Eu oricum incep cu legume, dar daca bb va incepe sa fie tot mai flamand n-am sa ma sfiesc de la cereale de orez de la nstle, pt ca cantitatea conteaza. Totul e sa citesc bine cutia, sa nu fie vreun zahar pe-acolo.
Pe mine ma infioara gandul ca maxim doua luni il mai am doar "al meu" legat de sanul meu...dupa aia....incet incet nu va mai fi facut doar din lapte, ma apuca tristetile:)
Asa ca si eu ca Andruzza...mai astept un comunicat de presa ceva

Sa va zic despre noi, Sofia are lectie de pian cu tati, iar Gheorghe sta la el in patut si gangureste.E foarte fericit, tine-l Doamne tot asa!!

ce stiti de Nana?

Cecilia, bravo pt bb:)
mai lasa-l sa faca singurel.

Lia, Avene e altceva decat Vichy. Aste-as izvoare de apa termala diferite, si scot freantzujii bani din ele

Gema, greu cu prietena ta. Nr de kg nu e prea ingrijorator, Sofia AVEA 6.5 la 6 luni, ci faptul ca s-a ajuns la acest cerc vicios.
eu sunt patita, uneori plangeam la masa, desi nu era aceeasi situatie absolut deloc, ci doar mai greu mergea mancatul.
daca mama nu se calmeaza va fi f greu.In primul mama trebuie sa caute ajutor specializat.fata raspunde nervozitatii mamei, sunt convinsa ca ei ii vine sa boceasca cu lingurita in mana.
are cine sa o ajute? e momentul sa-i dea fetitei in mana sa manace, exista biscutiti fara gluten pe piata, sa incerce cu aia.
eu nu vad solutiadecat sa capete fata placere in a manca prin joaca si prin castigarea independentei,.Povesteste-i cum puneam eu pasta de carne peste ciocanelul de pui ca sa inghita fi-mea.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Riceeeaaaa, cand mergi pe 30???!!! peste 10 ani??? Esti superba! Foarte mandri o sa fie copii tai cu asa mamica frumoasa.

Andreea11, ma bucur ca a iesit totul bine.

Rodica, nu parea sa-i placa lui Darius marsupiul. Poate vroia sa i-o strecori si pe Daria langa el


Diwana si pitic Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

quote:

Rodica, nu parea sa-i placa lui Darius marsupiul. Poate vroia sa i-o strecori si pe Daria langa el




era la sosire...si de cum intru in casa pana-l dezbrac face un scandal... cred ca ii e cald...sau poate ca tocmai ne despartisem de Daria... mi-ai dat tu o idee





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Pe mine m-a prins jocul de la Sim si nu ma pot lasa de el. Pana si sotul meu m-a sunat ingrijorat ca nu am dat nici un semn. Si ii place si Alexandrei, asa ca sta curioasa pe langa mine.

Off, haraie Andrei, il aspir si revin.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Roxana, Andrei are doar mucisori sau mai si tuseste?


Diwana si pitic Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

[quote]Originally posted by luy

ricea, trebuie sa intri pe contul nostru comun de flickr ca sa ne vezi pozele. Activeaza-ti PM-ul din profilul personal si-ti trimit userul si parola.

daca ma si ajuti cu activarea ar fi totu ok dar am intrat la profil si nu stiu ce sa fac

mamica de ANGELIK-MELANY http://flickr.com/photos/22465046@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Tomasa, Annisia, Roxali, Roxana, Sabina (scuze daca am sarit pe cineva) multumesc mult pentru raspunsurile legate de fetitza prietenei mele. A incercat tot ce spuneti aici dar nimic nu merge, intr-adevar plange de suparare de multe ori si asta sigur a afectat copilul.
Este intr-adevar mare sarbatoare cand papa ceva, a inceput cu cereale cu lingurita pentru ca bibele ii repugna, o sperie efectiv.
Trist este ca a nascut-o de 3800 g si are doar 6000......este o chestie totusi. Cum sa nu fii suparat mai ales cand vezi ca nu baga in gurita mai nimic.
Offffffff ce de probleme. Multumesc inca o data tuturor.

Referitor la Novocalmin eu habar nu aveam ca este un antitermic asa puternic, mi-a fost rec. de med. de familie dupa vaccin, dar cum am zis, nu am folosit pt. ca nu a fost nevoie si oricum merg doar pe sfatul pediatrei care imi daduse Panadol la nevoie si la fffffffff mare nevoie algocalmin din fiola.
Bine ca mi-ati spus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

da' scrieti, scrieti nu va-ncurcati, parca mai vad inca 10 pagini maine dimineata...

eu de-abia am apucat sa citesc, revin maine cu raspunsurile, Rox iti voi spune si cu schiurile cum e, multam fain de aprecieri la poze, mai am de incarcat doar ca trebuie musai sa le micsorez...

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

[quote]Originally posted by diwana

Riceeeaaaa, cand mergi pe 30???!!! peste 10 ani??? Esti superba! Foarte mandri o sa fie copii tai cu asa mamica frumoasa.


peste7 luni schimb prefixu multumesc pentru complimente dar camera ma face mai tinara

mamica de ANGELIK-MELANY http://flickr.com/photos/22465046@N08/

Mergi la inceput