Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

alehiam ce scump e bebe Robert,ptiuu sa nu fie de ochi,e tare dulce
roxana ma bucur ca ai scapat de examen,sunt sigura ca ai facut mai mult de 5
ana nici fetei mele nu cred sa ii iasa dintisorii asa repede,nici pe departe,dar e comica ca scoate suzi din guritza si apuca tot ce prinde si baga in gura.e haioasa rau




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Roxana despre ce carte a lui Jianu vorbesti? Cum se numeste mai exact. POt fi asociate cele doua deficiente. Tal valg= calcai orientat spre interior, iar metatarsus varus = flexia antepiciorului pe retropicior.Al meu a fost diagnosticat cu metatarsus varus si a stat cu piciorusele in gips vreo 3 sapt; desi eu ca si kinetoterapeut nu eram de acord, insa am zis sa fac ca ortopedul ca sa nu-mi para rau ca nu am incercat totul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ma bag si eu la nani, dar nu am putut rezista sa nu ii spui Madalinei ca e de belea poza cu internautul . Ce concentrat era el, hihihi, iar in urmatoarea poza ce ochisori facuse.

Noapte buna!

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Luy, aici sint, la apel, cam obosita, dar prezenta...Tot incerc de cateva zile sa ajung la zi cu cititul, dar se pare ca nu reusesc, asa ca reiau de aici...

Nana, sper as se termine odata cu suferinta voastra, Gandul meu e spre tine si Andrei!

Noi sintem bine, crestem, facem scandal la cumparaturi, vrem numai in fund, laptele parca tot scade, maine mergem la vaccin. Va pup! Revin maine! Somn usor! Multumim de urari! Tare-tare dor mi-a fost de voi!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Hop si eu, cu noaptea-n cap, pt ca doar atunci merge netul...

In primul rand, Nana, va doresc multa putere pentru ce aveti de infruntat ca sa rezolvati problema lui Andrei. Sunteti o familie atat de frumoasa si Andrei este norocos ca are doi parinti minunati, care nu precupetesc niciun efort pentru ca lui sa-i fie bine!

Raisa mea a facut duminica 4 luni. Multumim celor care ne-au felicitat si scuze ca eu nu sunt la fel de atenta, dar cum intru mereu atat de tarziu, abia daca apuc sa citesc ce-ati mai scris.
Oricum, le spun si eu La multi ani, ionilor si ioanelor mici si mari!
Astazi am fost la control: 6,630kg, 62cm, circ. capului: 39cm. Totul este f bine. Mergem in continuare cu alaptat exclusiv pana la 6 luni. Doctorita zicea ca pot sa-i mai dau sa guste sucuri (mar, portocala), sa-si formeze gustul... oare e bine?

Lia B, cat te-am mai cautat! le-am innebunit pe fete cu ap. ala de curatat cu aburi! iar ele, dragutele, incercau sa ma convinga ca e vorba de steamer.
Sa ne spui si noua cum e cu masinaria asta cand o primesti, pls!
Urmy, trebuie sa-ti spun ca esti mortala!
Danielle, am vazut pozele de la botez, foarte dulce este fetita ta! si tortul a fost minunat!
Sabina, superbi copiii tai!
Multumim Annisia pentru sfaturi: sunt cu ricin in cap chiar acu'!

Fetelor, bebelusii vostri cum reactioneaza la persoane straine? Raisa mea urla de cate ori vede pe altcineva in afara de mine sau tati, iar de luat in brate nici nu poate fi vorba. O linistesc usor daca "intrusii" se afla la noi acasa, dar daca mai este si locul strain, e jale, abia o mai impac. Ma rog, e vorba de bunici, neamuri, deci nu chiar straini .
In aprilie vreau sa incep munca, nu stiu ce-o sa ma fac! mai pateste cineva la fel?



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

hai ca am scris in capitolul trecut..
carpatina , botezul l-ai facut la Sf. Anton!... preotul Lazar l-a botezat si pe andreiul meu...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

Si_bv - felicitari pt vestile bune.
Tudor e f prietenos, nu a plans niciodata la nimeni din afara casei, rade la toata lumea.

Am zis eu ceva haios in trecut? nu mai tin minte.
Domnul meu mic a fost groaznic toata ziua, a marait mereu, de abia asteptam sa vina taica-su sa il pasez.Si a venit pe la 8, 30, nu a avut chef de dracii lui Tudor, l-a amenintat ca il pune in patut, la care eu am oftat si am zis: offf, iar ajunge la mine. Era rupt de oboseala, i-am promis ca il las sa doarma daca ma lasa sa ii storc macar 2-3 puncte negre. Si ce nu face omul pt un somn bun?

Si cum spuneam de Tudor a carait toata ziua, nu stiam ce are, pana la urma m-am uitat iar la "limbajul bebelusilor" si mi-am dat seama ca vrea sa traga nishte aghioase. Si apoi am realizat ca baiatul nu facuse cacutza azi, iar burta ii huruia ingrozitor de la cartofii si friptura pe care le-a primit la masa de dimineata:). L-am tarat prin toate pozitile pt evacuarea gazelor ,a tras cateva tunuri zdravene si, cand ne era lumea mai draga, l-a dat si pe ala mare. Sa vezi ce chiuiam amandoi de bucurie apoi.

Apoi am facut misto de el ca a scos un "ne" ofilit si il imitam si el radea. Ce ne-am mai distrat. Intrebarea e: frate , eu cand mai apuc sa ma spal? Azi am stat 90% din timp cu el, unde mai pui ca nici nu a prea dormit din cauza excrementului ala care nu mai venea pe lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

si bv
Ebonee e toata un zambet cand intalneste fete noi,ii topeste pe toti,inca nu a plans niciodata la perosane straine.
cand a venit randul pastorului sa o tina in brate si sa o arate intregii biserici si tuturor prietenilor,toti ii zambeau si ii vorbeau iar ea radia ca o stea,parca stia ca e in centrul atentiei si toata lumea e atintita cu ochii pe ea.si ii place sa stea pozata de nu ai mai vazut,e tare scumpa,ca doar e a mea




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

tot eu....
cred ca odata cu doza mea de vitamine, ia si Tudor, altfel nu imi explic de ce nu doarme. Il las in pat, il admir cum trage victorios o ultima aghioasa si sper sa ma pot spala si eu. Se invart apometrele dar apa calda tot nu vine. Bag mana in cada (ca apucasem sa imi pun apa cand adormise Tudor in alta repriza) - calaie, imi zic: ei , fac si eu cu asta, ma bag in cada, e receeeee, ma spal in viteza, parca il aud si pe Tudor, sau mi se pare? Ies infrigurata, ma duc tiptil in camera sa strang nishte haine si sa le pun in dulap. Ma uit spre fiimiu: cu capul sus, se uita prin camera. II fac cu mana, se uita la mine mirat si cand incepe si trage trei chiuituri de ziceai ca e cioara nu alta. Si pt ca facea prea multa galagie, l-am luat din camera unde dormea sotul meu si iata-ne din nou la calculator. Nici macar pe canapea nu prea pot sta ca e ca un colac dezumflat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by a_alinta
carpatina , botezul l-ai facut la Sf. Anton!... preotul Lazar l-a botezat si pe andreiul meu...


Asa am facut. Desi nu stau in zona, am facut acolo ca-mi place tare tare biserica. Si preotul e un om deosebit.

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput