Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Hai ca am reusit, ma uit imediat la poze. Linkul corect este:
http://flickr.com/photos/22465046@N08/
Revin dupa vizionare.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Am vazut o printeza bucalata, scumpica foc. Vad ca are si pictorial nud, hihihi ! Si ce suparata e ca i-a cazut suzetaaaaaa... E o scumpa ! Cine sunt ceilalti copilasi ?

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Gata, ne pregatim de baitza, azi sunt iar singura. Revin dupa ce obtin o printesa curata si frumos mirositoare
Sa nu uit: Sabina, nici nu stiu ce sa mai zic de copiii tai superbi si de talentul tau. Multumim ca ne-ai daruit ocazia sa-i admiram
Iar despre betty... Tu esti sadica, rasucesti aici cutitul in rana, ne arati iar pozele alea cu silfida, noua, pentru care a arata asa ar fi MISIUNE IMPOSIBILA.


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by cecilia L

Danielle si noi facem la fel, doar ca noi cand ne punem ceva pe fata, paturica, jucarie sau ce prinde nu spunem nimic,daca vede ca nu i le iau eu, incepe sa le certe, nu stie sa si le dea jos.De ridicat in fundulet si noi ne ridicam, mai ales cand se prinde de mainile mele, cand sta in scoica se ridica imediat, fara efort, deci de acum vom sta numai legati in scoica.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
poze de revelion
http://good-times.webshots.com/album/561966588wHHbHq



a mea nu sta in scoica si pace,doar cand o plimb cu masina.
trebe sa stau cu ochii me ea mereu fiindca mii frica cand isi trage paturica pe fata sa nu se sufoce,ea se amuza si mie imi sta inima cand o gasesc asa




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

roxali ai dreptate,sunt ffff multumita si fericita fiindca am un copil bun si frumos,si cuminte si sanatos si de toate




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Moaaama, dar ati scris, nu gluma!

Ieri am fost puturoasa si n-am citit nimic, ca a venit sora-mea pe la pranz si a mai plecat in creierii noptii. Azi n-am citit ca am fost pe drumuri si apoi munca pentru birou. Asa ca nu stiu ce ati mai facut decat in ultimele astea trei pagini.

Rox, nu ti-am urat bafta pentru examen, dar ma bucur ca te-ai descurcat.

Danielle, si Vlad roade tot ce apuca: maini, cearsaf, patura, jucarii, maneci, orice! Si dintii sunt inca departe! Abia daca se vad pe la jumatatea gingiei de jos.

Sabina, n-am apucat pozele, dar ma duc musai inapoi sa le caut. Uite asa citesc si eu capitolul trecut.

Eu am fost astazi cu copiii la pediatru. Am facut vaccinul lui Vlad, am luat avizul epidemiologic pentru gradi pentru Miruna. Maine o duc la gradi, ca suntem turbate amandoua: ea de plictiseala, eu de oboseala si nervi. Pediatra m-a certat ca o duc acum la gradi, cand e iar epidemie de viroza (si respiratorie si digestiva), dar zau ca nu mai pot!

In alta ordine de idei, iritatia lui Vlad care alaltaieri era catastrofala azi era invizibila , exact cum anticipam. Bineinteles ca mi-a spus pediatra din nou ca exagerez, ca n-am de ce sa-mi fac griji. Mi-a dat si Panderm (asta pentru psihicul meu, ca ea considera ca iritatia aia nu are nevoie decat de ingrijirea normala, zilnica a pielii). De diversificare mi-a zis ca nici nu discuta cu mine pana la 6 luni, o usurare pentru mine, mai pot sa huzuresc putin. Si cea mai buna veste e ca asistenta cu care m-am inteles foarte bine cand era Miruna mica s-a intors din Canada, si de acum huzurim: facem vaccinurile acasa, pot sa o sun zi si noapte, vine de cate ori am nevoie si pentru orice. Cu Miruna, aproape toate problemele marunte le-am rezolvat cu ea. Bine, statea peste drum de mine, si venea oricand si in papuci. Acum o sa fie un pic mai complicat, dar ne descurcam noi.

Vlad e cumplit de marait. Dupa primul vaccin a dormit aproape toata ziua, iar acum aproape ca n-a dormit si e intr-o stare de agitatie si nervozitate cumplita. Febra n-a facut, dar mi-e groaza de noaptea care urmeaza, la cat de marait e. Ma duc sa-i fac baie.



Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

danielle ai o frumusete de domnisoara...

offf, ce vorbiti voi de slabit si alte cele ... cand va aud vorbind de 50 si ceva, 60 si ceva de kg... eu cu cele peste 80 si ceva, imi vine sa ma duc pe campii. Dar cel mai important e puiul meu si cat il alaptez incerc sa nu ma depresionez prea tare. Desi cred ca am picat in galeata de melancolie, daca ma gandesc cat imi vine sa mananc cateodata.
Sabina de ce fel de regim ziceai tu?

Robert e si el la momentul in care rontaie si linge tot ce gaseste: jucarii, paturici, haine... ma distreaza dimineata, cand isi ia in maini paturica sa o croseteze, apoi il aud cum suge paturica.

E si cum ne-a prins Luy ca ne dam internauti, aici il vedeti pe www.flickr.com/photos/9465085@N07/2152423968/" target="_blank">Robert cum lucreaza in locul lui tati...



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Luy, dau de baut dupa ce vad nota de trecere. Dar pentru incurajarea ta iti dau oricum de baut. Cu ce te servesc?

Andreea11, nici nu mi-a dat prin cap sa studiez daca outele sunt identice dar nu cred. Hidrocel a avut si Andrei la nastere si s-a resorbit.

Ali, pai eu incalzesc la microunde, 20 sec.

Bernix, cu cat ma gandesc mi se pare mai aberant, cum sa fie metatarsus si tal valg? Pai unul inseamna labuta spre interior si una spre exterior. In plus am citit in cartea luiJianu si el considera ca exceptand cazuri grave si tal valg se remediaza spontan.

Ana, cam asa era si Andrei ieri, marait de oboseala. Azi a dormit mai bine si a fost mai calm. Cu examenul...merge ce am scris. Mai am 4 din pacate.

Ma duc sa culc fata, sper ca se culca. Pupici, noapte buna.




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

slippersule, crede-ma pe cuvant ca nu am baut din beutura de la Rox, da' tot vad dublu mesajul tau !
Iti tinem pumnii pt la noapte, sa se calmeze maraiciul . Despre iritatia disparuta ca prin farmec, ce sa zic, exact ca in legile lui Murphy ai patit. O sa zica si pediatra ta ca esti exagerata ( asa cum probabil zice si a Roxanei ). Macar sa ramana de acum inainte la fel de invizibila.
alehiam, eu totusi cred ca Maria a corespondat cu Robert si s-au inteles sa procedeze la fel cu paturica
Rox, bem atunci dupa ce termini cu toate examenele. Eu o sa tin pumnii stransi sa le iei pe toate, deh, sa nu scap prilejul asta de betie

Ma duc sa pap ceva, ca doarme printzesa si a venit si tati si-l pun pe el s-o pazeasca. Dedic aceasta masa tarzie ( supa si friptura la cuptor ) tuturor mamicilor sub 60 kg
Pupici si noapte buna !


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

super haiosi si dragalasi: una bucata dulcetica rotunjoara de Ricea si un scump internaut de Alehiam.

Cand il tin in scoica langa mine si Andrei isi rupe gatul dupa calculator, dar nu pupa, destul ca sta mereu cu ochii mari in TV-ul deschis de sora-sa. Ma rog, mereu e o expresie, ideea era ca mai scapa.

Acum chiar ma duc, imi asteptam sotul care zice de 10 min ca e la coltul strazii, nu stiu al carei strazi, ca a noastra sigur nu. Ioteeeeeee, ba da, parcheaza. Fug. Noapte buna.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput