Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La multi ani, Stefaniya!!! De doua ori!

La multi ani celor care-si serbeaza ziua de nume!


Atat pt. acum. Revin mai incolo, sper... ca's singura cu toti trei...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

la multi ani, stefaniya!
sa fii fericita si implinita alaturi de cei dragi!
bucura-te de minunea ta si lasa ca trece repede si anul asta si vei fi alaturi de familia din romania.


aurasa, bine ai venit printre noi de sarbatori. pupam dulce toata familia si iti urez un an nou fericit!


alexa, deliuta mica e o dulce in lila. vad ca ati umblat cu capra. bravo voua. pupam si toti bunicii care se vede ca-s mandrii tare de nepotei.


mady...e criminal razvan cu noua lui dantura.

marta, i-as lua un body, dar cred ca-si pierde mirosul repede printre bagaje. iar eu sunt inebunita dupa mirosul pielii si al perisorului care nu se impregneaza pe lucrusoare.


ela, si eu sunt forumista si ma bucur ca existati toate.

fug ca plangeeeeeeeeee

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Salutare si la multi ani tuturor sarbatoritilor!

Eu hotarasem sa va urez toate alea inainte de Craciun si sa iau o pauza pana la anu', sa ma dedic 100% familiei. N-a fost sa fie. Dragos e bolnav, are rubeola - cred - si ziua de Craciun am petrecut-o la urgenta. A avut temperatura cateva zile, am fost cu el la doctor si cica o viroza, ne-a dat nurofen si augmentin. I-am dat inclusiv antibioticul, ca zicea ca are o infectie urata in gat si mi-am zis ca decat sa regret ca nu i-am dat la timp... I-am dat augmentinul ala vreo patru zile, i-a disparut febra.. Si luni seara ii apar bubite. Marti dimineata era plin pe corp si pe picioare.LA urgenta imi spune ca e fie rubeola, fie roseola infantum - de care jur ca n-am mai auzit vreodata - ca cica astea au simptome asemanatoare. Ar trebui sa fac un test de anticorpi peste cateva saptamani, sa vad exact ce a fost. Avea ganglionii mariti, ceea ce e semn de rubeola, dar a avut si temperatura relativ ridicata - 39 - ceea ce poate insemna roseola aia. Altfel e bine, activ, vioi, mananca, doar ca ne-a dat peste cap programul. Vroiam sa mergem cu el la colindat, dar am doua prietene insarcinate plus neshte copii mici care n-ar vrea sa ia boala.
Kitty, Coolutz, vroiam sa va zic ca Dragos a facut febra miercuri,dupa intalnirea de luni de la fundatie, si sunt convinsa ca de acolo e virusul, pentru ca nu a intrat in contact cu nimeni in afara de asta. Fie avea unul dintre copii, fie era pe-acolo prin zona, ca Dragos ia in gura absolut tot (jucariile, firele alea luminoase...) Si vroiam sa va intreb de bebeii vostri, sa va spun sa aveti grija la eventualele simptome.
Acu... chiar as prefera sa fie rubeola, ca a trecut usor si oricum avea nevoie de anticorpi, numai ca sincronizarea a fost nasoala rau.
Asta e. Bine ca a trecut. Dorim sanatate tuturor bebeilor, pupam mamicile deprimate, fericite, obosite, calatoare, si va dorim in continuare sa va bucurati de sarbatori si de puiutii vostri.

"Politicians and diapers should be changed regularly, and both for the same reason."

Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Sanatate multa celor bolnaviori!

Am vazut toate pozele si filmuletele... tare haiosi piticii "mos craciun" Ar trebuie facuta o poza de grup... adica puse la un loc toate pozele cu fiecare bb in parte, ca stiu ca e greu sa va adunati pt. pozat...


Martutza bataita si de la mine... Pupam si nu mai fi suparata... ai inteles gresit... Asa-i ... e greu sa iti dai seama din ce scriem de tonul discutiei... dar io stiu ca Amma n-a avut nici o clipa intentia sa te supere, ci doar sa glumeasca.

Sherbi mie o sa-mi lipsesti... asa ca sa faci bine cand te intorci sa itri sa dai raportu' ... altfel bataita te asteapta si pe tine...

Despre dormit cu bb in pat... io am mai zis... nu pot pt. ca nu dorm, mai mult stau de paza... Cu doi odata nici nu stiu cum ar fi... dar stiu de cand era Elena mica si mai urla noaptea din diverse motive... adormea instant langa noi, dar eu nu dormeam... doar atipeam din cand in cand... iar dimineata era f. obosita.
Asa ca cele care puteti si vreti... f. bine. Nu vad de ce careva ar trebui sa va judece... fiecare facem cum vrem si cum putem. Doar sunt copiii nostri si ii crestem asa cum consideram ca e mai bine.
Probabil si eu fac ceva ce scrie in carti ca nu e bine... imposibil sa nu fie ceva "gresit" ... ceva ce eu consider ca-i bine, dar poate altcineva spune ca nu-i in regula... Si??? Eu tot ca mine o sa fac, pt. ca asa cred eu ca e cel mai bine pt. ai mei copii... indiferent de parerea celorlalti sau de ce scrie in carti...

ddana offf... ati avut si voi peripetii din astea...

Chiar ma gandeam... pt. rubeola, oreion si rujeola se face vaccin obligatoriu la 1 ani si 1 luna. Numai pt. varicela nu-i obligatoriu... Eu (noi) cand eram mica am facut vaccin doar pt. rujeola (cred... aia mai nasoala). Orieon cica am facut, si varianta usoara cu bube (rubeola probabil, alea de trec de la o zi la alta... sau pe aproape) iar pt. rujeola inca am anticorpi de la vaccin ca am facut dozarea cand eram burtoasa...
Deci n-as mai avea ce boli ale copilariei sa fac odata cu copiii atomici... sper ca astea sunt toate si am scapat Sau mai sunt si altele???



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

helooo... la toti Stefanii si Stefaniile!!!!!!!

Am vaz ca mai sunt mamici car dorm cu bebeii in pat....declar si eu deschis daca nu se stia deja ca EU dorm cu Winnicu de la 5 luni in pat....de la 2 luni o luam doar dimineatza dupa ce manca....iar de la 5 dormim doar amndoua...tati doarme dincolo ca mai si sforaie si tre sa fie si odihnit pt a doua zi la firma....ca a mea gaza are un somn ff agitat si din motivul asta am ales sa dorm cu ea....Daca va intrebati daca are de suferit rel cu sotzul din motivul asta va spun ca deloc......inca e mai bine ca inainte....ne intalnim in patul lui aproape in fiecare seara ca amantii....si e cu mai multa pasiune ca si cand dormeam amandoi.....
Deci eu nu pot sa zic decat ca ma bucur ca dorm cu gaza la fel ca si Sherbi as vrea sa-i simt mirosul nonstop.....am lasat-o o noapte la soacra-mea si nu am dormit bine deloc....
Asa ca nu mai sunt si eu in clubul celor care dorm in pat cu pruncul

Si acuma va rog aruncati si la mine reteta de tiramisu de la mada-roz aia cu crema de oua fiarta si cu mascarpone!!!!!!!!!!!!plizzzzzzzzzzzz ca-s la mama la Petrosani si o aveam scrisa dincolo in calc......



Raisa???????????????aloooooooooooooo ce mai face Raisa mica?

Kmi???????si Timi........va asteptam la raport


Sherbi drum bun si distractie maxima si vrem cat mai multe pozeeeeeeeeeeeeeeeee

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Primul Craciun


Luna 10


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana69 spune:

Si eu dorm cu fetita in pat de pe la 6 luni si chiar nu vad nici o problema in asta.
Ca toata noaptea stateam si o luam si o puneam inapoi in patut si ma cam saturasem.Asa ea doarme mai linistita si numai ce pun mana pe ea ca se si linsteste.
Cu baiatul care are acum 9 ani am dormit pana a facut 7 ani si nu mi-a parut deloc rau.
Mai tarziu o sa ne para rau de clipele pe care am fi vrut sa le petrecem cu ei si n-o sa mai putem intoarce timpul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Buna,stup

Am putin timp sa scriu un mesaj cat e plecat klaus la cumparaturi,ca apoi ma apuc de treaba...

Va multumesc din suflet pt urari,asa cum au mai zis mamici sarbatorite aici,simti ca faci parte dintr-o familie mare.Va doresc la toate aceleasi urari,sa aveti parte numai de bine!

Ela - am uitat ieri dar am vrut sa-ti spun ca mi-au placut pozele de Craciun.V-ati imbracat toti in rosu si alb,vie atmosfera...si mosul...Jucarii frumoase pt Thea...

Ddana - sanatate multa lui Dragos!

Dormitul in pat - eu nu mai dorm cu el in pat de cand avea o luna jumate.Ma bucur pt ca eu ma foiesc mult noaptea si asa nu ar mai dormi Carl deloc.

Si sa ma laud si eu,aseara la 12.00 noaptea mi-a dat Klaus cadoul de ziua mea.O invitatie la Paris,dar in primavara pt ca nu poate din cauza serviciului mai devreme.Si cum de Craciun m-am plans la el ca nu ma mai plimba,mi-a promis ca in primavara mergem in Spania,Malaga.Deci primavara suna bine.Dar sper ca azi imi aduce si flori pt ca nu e cadou daca nu-mi aduce si flori.
Deci,Amma te invit la o cafea daca vei fi libera,in aprilie.

De Craciun aici se obijnuieste sa se faca anumite jocuri.Si se castiga mici cadouri si mulet au fost jocuri de logica.Si mi-am amintit si eu unul si vi-l dau ca tema acasa cand aveti timp.Fetele care nu au o stare tocmai buna,incercati sa-l faceti si vedeti stare de bine dupa

Luati o foaie de hartie si desenati,2 baieti,2 fete,o mama,un tata,un politist si un hot in catuse.
Sunt pe un mal dar trebuie sa treaca pe celalat mal cu o barca.Doar mama,tata si politistul stiu sa conduca barca.Hotul nu poate ramane singur cu ceilalti daca politistul nu e cu el.Mama nu poate ramane cu baietii sau unul din baieti daca tatal nu e acolo.Tatal nu poate ramane cu fetele sau una din fete daca mama nu e acolo.Dar toti trebuie sa treaca pe cealalta parte.
Sper sa va distreze!


Si azi citeam un ziar si scria despre tipatul copilului.
Cand copilul incepe sa planga/tipe,inima mamei bate usor si prima reactie e sa fuga la bebe.Tpatul bebeleului are cam 17/18 decibeli,asta s-ar compara cu o autostarada cu trafic intens.In concluzie,copilul era numit masina de razboi

Gata,fug
O zi buna!
Pupici


CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiymihaela spune:

Buna fetelor
Le urez si eu LA MULTI ANI la toti bondarei si la toate albinutele care poarta numele sf STEFAN sa fie sanatosi si papaciosi si
STEFANYA
sa fii sanatoasa fericita si iubita
Serbi si eu sunt din Slobozia, de fapt acolo sunt parintii mei ca eu acum stau in bucuresti, cat despre dormit cu bb in pat e frumos, asa doarme si printesa mea cel mai bine si linistit, dar eu prefer sa o invat sa doarme la ea in patut, nu ca nu mi-ar placea...o mai luam cu noi in pat cand e bolnavioara, racita desii sotu cum maraie noaptea gata sare repede si "hai nu o luam cu noi in pat"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

eliana

stefania si eu am vazut la TV despre tipatul copiilor ceva asemenator. comparau tipatul copilului cu un zgomot facut de o bormasina de spart trotuarul (am lapsus acum). si s-a dovedit ca decibelii erau in nr mai mare la tipatul de copil.


ddana, sanatate la dragos! pupici si tie sa treci cu bine peste acest moment.


ela, si eu laud pozicile cu familia vesela. cu mosul (mos craciun), dar si mosul si moasa de botez.

karra, sa stii ca nu ne-ai pacalit deloc. eu banuiam demult ca dormi cu printesa...te da de gol perna pusa la marginea patului inspre perete care apare mai in toate pozele.
da-mi si mie reteta pasiunii pleaaaaaaaaaase.
p-aia cu tiramisu eu nu o am.

miki, deci esti slobozeanca, ai? si nu spusei nimic pana acus. ntz ntz, ntz.

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Neatza,
La Multi Ani Stefanyia!!!

La Multi Ani Stefan/Stefania, sa fiti sanatosi si bucurosi

am citit pe sarite, vad ca iar v-ati inteles gresit...Martutza sunt sigura ca nu a fost nicio rea intentie.
Despre faptul a ai visat ca ai murit....inseamna ca ti-a murit moartea, deci nu mori acu repede . Am visat si io odata si tare trista am fost in ziua aia.

Dormiti cu bebe in pat?!?!?! da?????????? si io dupa laptele de la 6-7 imi iau picioare in burta si in cap si palme peste ochi. Da si mie imi place sa il pup pe rares cand doarme si sa il adulmec. Nopti intregi nu dorm cu el ca nu ma odihnesc. Am dormit cu el cand i-au iesit dintii de sus si se miorlaia non stop.

Sherbi, drum bun si sa faci o carutza de poze, da? macar sa ne scaldam si noi ochii.

Mady, da cereale la copil. Incearca intai cu o cupa, vezi daca bea si apoi pune=i 2 sau cate vrei. Rares nu bea laptele daca ii pun cereale in el.


Declar in mod oficial ca rares merge in 4 labe, acu se aude lipa lipa cum pune mainile si paseste, nu mai face ca rama. A inceput sa fugareasca pisica. Pun film imediat ce ii filmez.
Mai nou se ridica in picioare si apoi isi da drumul sa vada daca pateste ceva. I=am luat covor ca ma saturasem sa il vad cum da cu dovleacul de parchet.

asa....sa continui... am uitat sa mai zic si ca rares e plin de niste bube pe burta si pe spate. Banuiesc io ca de la portocala ca ieri i-a dat ta-su portocala sa manance si pana acu doar a baut sucul de la o juma de portocala. Nu m-am alarmat prea tare, sper sa ii treaca.
gata, am filmat cum merge raresu in 4 labe, aici fugea dupa matza care si ea avea chef de joaca

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput