Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (63)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

LA MULTI ANI Stefanyia.

SARBATORI FERICITE TUTUROR. Multa sanatate, bucurii si liniste sufleteasca.

Drum bun celor care plecati de sarbatori. Sa va intoarceti cu bine.


Apropo de dormitul in pat cu bebeul, Mariuca mea prefera patutul ei deci dormim separat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

La Multi Ani! tuturor celor care isi sarbatoresc ziua numelui in aceasta minunata zi...si anume:
Stefan de Stefimic
Matei Stefan de Ioanaradu
Stefania de Mihael@
Razvan Stefan de Madybulancea
Ian Stefan de Zadi


si nu in ultimul rind iubitului si rasfatatului meu strengar Tudor Fane pe care il iubim pe zi ce trece tot mai mult si care ne incinta pe zi ce trece cu cite o nazdravanie tot mai mare si mai mare...te iubim puiule si cuvintele sunt prea putine pentru a exprima cit de mult.


La Multi Ani Stefaniya Sa fii sanatoasa, sa ai multe bucurii si tot ce iti doresti sa se indeplineasca!


Am vazut la pozeeeee....oho oho

Elena a fost smechera anul asta si a desfacut cadourile gemenutilor, dar de la anu'....nu o sa le mai desfaca nici pe ale ei ca or sa tabere poznasii pe ea. Sunt in superioritate numerica!

Horia foarte in ton de sarbatoare imbracat!

Alex un adevarat ajutor de Mos i-a fost chiar el cadou lui tati, si ce sta el micul ursulet in saniuta smechera! Si mai dai mincare Diana, nu lasa copilu' numa' pe biscuiti! Ai vazut ce speriat era ca poate nici pe ala nu il lasi sa il manice, bietul copil! L-a bagat pe tot in gura sa fie sigur!

Pentru Thea toata lumea s-a imbracat de sarbatoare....si ce mai mos a avut...darnic..fetita cuminte, dhe!

Si Lucas a fost cuminte si a primit multe cadouri si mai e si pupacios pe deasupra!

ana_maria a avut un bradut micut si frumos ca ea!

Mai, mai ..si Arianna a fost Craciunita!

Razvanel dintosel are un zimbet...de milioane. Sper ca Mosul i-a lasat un cadou in plus pentru zimbet!

Silviu a primit cadourile dorite dupa zimbet, si Delia..dulcica..ea oricum nu stie ce vrea...dar si cind o sa stie...vai de buzunarul Mosului

Va pup pe toti!

O dupa amiaza placuta!

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

Buna,
Am revenit si noi de la Predeal.A fost excelent dar mi-a fost un dor nebun de gaza mea mica.Am reusit sa trec de prima etapa la schi.Deci sunt capabila sa schiez fara sa cad, sunt happy...

Alexia intre tp a inceput sa mearga bine de-abuselea.Pbl ca dc o puneam pe jos invata mai demult.
ROXANICI, Rares merge ca si Alexia.Felicitari!!!

SHERBI, drum bun si distractie placuta!

DESPRE DORMIT CU COPILUL IN PAT, eu am mai spus, de ceva tp, cateva luni cred, juma de noapte la ea, juma cu noi.Dupa amiezile cam cu mine in pat doarme.Si, da, mor rau dupa mirosul ei de piele si perisor..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

Am avut un craciun frumos cu puiul meu si cu sotul meu. In prima zi am fost la socri si in a doua zi am avut musafiri. Ne-am simtiti tare bine.
Va rog mult dati-mi si mie adresa lui dr. Stanciu de la cabinet ca o prietena de a mea are probleme cu fetita.
LORADIN, nu am apucat sa citesc tot, spune-mi ce iti face puiul, se mai trezeste nopatea?

.
MIHAITA 31 MARTIE
http://riloasa.myphotoalbum.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:


Buna!

La multi ani, Stefaniya!

La multi ani pentru:
Tudor Stefan de Gabi78
Stefan de Stefimic
Matei Stefan de Ioanaradu
Razvan Stefan de Madybulancea
Ian Stefan de Zadi


si pentru iubita noastra Stefania

Sunt cam obosita dupa zilele astea cu plimbari, gatit, bagaje de facut/desfacut, dar a fost foarte frumos, ne-am simtit bine.

Va pup pe toate, va multumesc pentru urari si sper maine sa fiu mai in forma ca sa mai citesc si din urma.




Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze la 8 luni
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Revin pentru a-mi spune parerea despre dormitul cu copilul in pat:
- Tudor doarme in patutul lui de cind l-am adus din maternitate;
- pina la 7 saptamini am dormit cu el in camera....auzeam orice fosnet, orice sughit, orice scincet...nu ma odihneam absolut deloc;
- de la 7 saptamini pina la 8 luni si jumate doarme singur in camera, cu usile deschise si la el si la dormitorul nostru;
- de la 8 luni si jumatate am inchis usa si la el la camera si la noi, si il aud de la primul scincet petntru ca deja acum functioneaza subconstientul foarte bine;
- si cind am dormit cu el in camera si apoi pina la 6 luni si ceva am obisnuit ca dimineata sa il iau in pat cu mine si asta numai petntru ca imi era lene sa ma tot duc sa ii dau suzeta sau cine stie ca voia;
- de la 6 luni incoace deja nu ma mai duc decit sa ii dau de citeva ori suzeta si sta la el in patut pina la ora de masa (10), se joaca si de cele mai multe ori adoarme.

Pina acum Tudor a dormit cu noi in pat de 3 ori: odata la botez, pentru ca eram la Sinaia si nu am luat cu noi patutul pliant, a doau oara pe la 8 luni si ceva cind s-a muciosit si nu putea sa respire si se tot trezea si a treia oara chiar noptile trecute, in noaptea de Craciun, cind s-a trezit foarte speriat si nu vroia sa mi stea in patul lui si s-a linistit cind l-am adus linga noi.

De fiecare data noi am dormit destul de stresati, iar el foarte bine.

Parerea mea este ca in primul an de viata pentru copil este foarte bine sa doarma linga mama lui. Se simte protejat, in siguranta si este si mult mai comod mai ales pentru cele care alapteaza. Dupa un an, acolo un exista posibilitatea, este necesar ca copilul sa fie obisnuit sa doarma singur. Stiu multi copii care dupa ce au dormit cu parintii 2-3 ani le-a fost frica sa doarma singuri sau se trezeau peste noapte sau dormeau numai cu lumina de veghe.

Cam asta este ce cred eu.
Va pup din nou.

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Stefanyia, sa fi sanatoasa si voioasa si sa te bucuri de puiul tau drag si de cei apropiati .
Ian Stefan si pentru toti cei care poarta numele de Setan, Stefania

pentru toate albinutele si bondareii care au mai “imbatranit” cu o lunisoara

Am vazut toti puiutzii frumosi si bucurosi de darurile aduse de mos, care mai de care mai mai veseli pe toti.


Si cu noi mosul a fost darnic, a primit o groaza de papusele si ce mi-a placut mie cel mai mult un Dino pad cu Motanul Incaltat. Super fain si distractive dar si educativ. Deocamdata Maya bineinteles ca a vrut sa bage creionul fermecat in gurita, dar mai incolo sper sa fie incantata de cum fac toate animalutele ale ape acolo, iar si mai tarziu (este pentru 4 ani) de povestile spuse cu voci foarte calde. O sa pun maine si poze ca nu le-am descarcat inca din camera.

Si fiindca si mami a fost “cuminte” tot anul a primit si ea cadouri de la mosu’ tati.

Despre dormitul lui bebe in pat cu noi ... cred ca e bine asa cum ne simtim cu totii bine. Eu de cateva nopti dorm cu puiul in pat. Inainte o luam numai de la 5-6 cand se trezea sa pape. Acum de seara daca incerc sa o pun in patutul ei (o adorm langa mine in pat ca numai asa vrea ) simpte imediat si incepe sa tipe, apoi cand o pun in pat si ma asez langa ea isi prinde amandoua manutele de bluza mea ... eu am luat-o ca dovada ca-I place cu mine si nu vrea sa o las singurica, asa ca dorm cu ea si tare-I bine. Ma ia de gat, mai ma scobeste ea pe fata, nas, sprancene, par si ce mai apuca, dar imi place asa ca o sa dorm cu ea. Din pacate nu putem dormi toti trei din motive de sot care sforaie, dar dimineata vine si se gheia o pauzaste si el langa noi si Maya-I tare fericita cand se trezeste langa amandoi.

Sherbi drum bun , sa va distrati bine si sa regasiti pasiunea care v-a unit si care a dat si un rezultat asa frumos Davidutul vostru scump. Si sa faci cat mai multe poze sa ne putem si noi bucura de peisajele frumoase pe care o sa le vezi tu (desi am inteles ca nu-ti plac in mod special peisajele ci mai mult shoping-ul.. dar pentru noi sa faci si poze.

pentru puiutzii bolnaviori sa le treaca bine sa intre in noul an sanatosi si plini de voiosie.






Crina si Maya Georgia

varsta Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Ma "omorati" ccccu ... costumasele alea de mos craciun
Rares cand o prinzi sa o tragi de coada si pt mine ca nu prea imi plac pisicile

Uitati cateva remedii pt dinti pe care le-am gasit in revista Mami: 5 picaturi Nevalgin in momentul eruptiei, frecarea gingiei cu o bucata de ceapa, extract de muguri de ei argintiu pt somn linistit, Camilia Teething produs homeopat de laboratoarele Boiron. A-ti incercat ceva din acestea care sa mearga?

Lui Horia cred ca ii ies dintii pt ca e fff sclifi, ii curg alele si nu vrea sa manace decat titit.
Dormit in pat: desi m-am dat mare si tare ca H va dormi in patul lui nu am reusit. Eram super obosita dupa ce il adormeam pe picioare, il puneam in patut, il luam de 3-4 ori pe noapte si il alaptam in fund pe canapea, cateodata se trezea si iar il lenganam sa il adorm. Un adevarat chin. Cand am avut zona zoster nu putem ridica bostanul de pe perna si am fost nevoita sa il iau in pat si sa il alaptez de culcat. Si asa "i-a ramas numele". Tata pe un pat, iar eu cu H pe celalat.
Asta e din ciclul "eu nu am sa fac asa cand o sa am un copil" Eu cred ca trebuie sa facem cum e mai bine pt toti din familie si sa ne mai ghidam si dupa instinct nu numai dupa carti.

Gata ca de dimineata ma chinui sa scriu mesajul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Acuma ca ne-am spovedit toate ...care dormim cu copchii in pat hai sa vedem cum facem cand va treb sa-i invatzam in patul lor?

Ca Winnicu meu nu a mai dormit de vreo 5 luni in patul ei...deci...?
Nici n-am incercat sa o pun.....

Sherbi in legatura cu pasiunea...eu stiu ca din fanteziile cele mai ascunse ale sotzului fac parte si un sex in 4 sau in 3...si-i mai fac cate o propunere asa din cand in cand ii mai pov ce am visat noaptea ca eram eu cu o tipa si cu el..sau eu cu 2 tipi...etc sau noi 2 cu inca un cuplu etc diverse combinatii....sau ma imbrac in lenjerie si-l pun sa-mi facasi vad ca functioneaza ca de cateva luni nu exagerez da imi pune piedica de fiecare data cand trec prin camera lui sa merg la baie
mai ales noaptea....sau dupa ce adorm copchila.Cam asa functioneaza la noi....



Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Primul Craciun


Luna 10


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Chiar nu stie nimeni reteta de la tiramisu a lui Mada_roz?

ca am o pofta.....................

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Primul Craciun


Luna 10


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput