Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (127)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut

Danina sper ca e mai bine mandra.

Ana, stiu ce spui, ca si al meu are toane de nu mananca asa cum trebuie, din fericire trage mult pe fructe, macar atat....si la mine tot asa, cand sta cu mama cica rupe usa frigiderului...cu mine de ce n-o vrea?

Matei e mai bine, a ramas doar cu ceva tuse, de luni il duc iarasi la gradinita ...astept cu emotie, sper sa nu o luam de la capat....

Va pup



Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu
http://community.webshots.com/user/vizigotubaiatmare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

salutare si we placut.

la noi in oras ploua de 1 saptamana!

si de marti a inceput Vlad cu febra, pana-n 40, viroza dupa unii, dupa altii angina pultacee...
am ajuns si la urgente, deci iar avem si eu si el cosmaruri vreun an de zile...of.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Mina, relativ pot sa spun ca ne cam ingrijoreaza in ultima vreme. Cu burtica a lasat-o , o mai doare din cand in cand, insa mai putin. In schimb intr-o zi, eram cu ea in living si imi zice ca o doare la tzata si o intzeapa, normal ca m-am gandit ca e inimioara, seara imi tot arata ca o doare la rinichi......va zic sigur ca o iau razna. Ai vostri au inceput sa va spuna daca ii doare cate ceva?
Acum suntem la Piatra Neamt insa maine ne intoarcem in Bucuresti, nici nu stiu incotr-o sa o mai apuc, asa m-am saturat de dr de aici. Pana la urma toate studiile sotului si cercetarile, sper sa o ajute, ca altfel inebunesc eu, dar niste investigatii tb sa fac mai amanuntite.



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Buna
Demult nu am mai dat pe aici

Danina, sa stii ca Amelia se plange mereu ca o doare, ba una, ba alta. Deja am inceput sa o ignor, ca am impresia ca zice asa ca sa ii atragem mai multa atentie. De obicei o intreb '' si aici te doare, da aici? si dincolo tot? '' si daca ma iau dupa ea, o doare peste tot si oriunde...
Normal ca sunt ingrijorata sa nu o doara intr-adevar ceva, dar incerc sa o iau cu altele si sa vad daca insista in timp...
In orice caz, sanatate maxima va doresc la toti

NU am retinut chiar tot ce am citit( si am citit tot) dar stiu sigur ca am notat sa ii zic Patriciei: Felicitari! Sa va aiba Dumnezeu in paza in orice clipa!

Ana si Mina, ma alatur voua cu o mofturoasa acasa, desi prin straini zice lumea ca e cel mai cuminte copil si ca mananca tot! ( adica la cresa)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut!

Ieri a fost Stefan simpatic foc
Am fost la librarie sa-i cumpar o carte despre flori ca la apucat asa brusc pasiunea cu florile, vrea sa stie pe fiecare cum le cheama si cum miros
Pe pervazul de la librarie era o muscata inflorita.Stefan a exclamat "Uite mami ce zambila frumoasa!roz!" Eu ii spun "aceasta nu-i zambila ca este o muscata!" El se uita la mine un mic mirat si imi raspunde serios "Biata de ea....e muscata!o zambila muscata!" Era asa...un mic nedumerit ca ma bufnit rasul si pe mine si pe d-na de la librarie.Dar cu tot felul de explicatii tot nu am reusit sa-l conving ca "muscata" este o floare

La noi a venit primavara...o zi ploaie, una cald si soare....

Va doresc o zi buna si sa auzim numai de bine!!

Ana - - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Noi nu am ajuns inca in Poiana sa calarim. In Brasov ba ploua, ba e frig. Azi e o zi superba, dar am inteles ca se strica vremea si in weekend iar va fi urat.

Si Marina se plange uneori ca o doare cate ceva, dar imi arata o zona destul de extinsa. Asa ca o iau la palpat. O apas in zona in care zice ca o doare, apoi intr-una in care sunt aproape sigura ca nu o doare si o iau din aproape in aproape ca sa delimitez zona. Cum ma pricep si eu.
Acum vad ca e intr-o faza destul de sensibila, iar cand e obosita o dor toate.

Patricia, iti tinem pumni!

Danina, dureri asa aiurea poate da fierea, desi e putin probabil la un copil atat de mic. Adica poate sa te doara pe dreapta, reflex pe stanga, langa omoplat... Presupun insa ca s-ar fi vazut la ecografie daca avea nisip la fiere sau mai stiu eu ce.

Mai citisem undeva de adenoita nu stiu cum, prin care ti se inflameaza ganglionii abdominali, numai ca medicii nu prea stiu ce sa ii fac, si se manifesta tot asa, cu dureri de burta. Nu stiu sa iti spun mai mult, gasisem pe internet cand i-au iesit Marinei ganglionii abdominalii putin mariti.

Ana_a, sa ne spui cum va fi la hergelie daca ajungeti. Ca idei am eu multe, cu timpul si tragerea de inima stau mai rau. Dar sper ca idea cu calaria sa se transforme si in fapte.

Aveti grija ca circula scarlatina. La gradinita verisorului Marinei au avut mai multe cazuri. Problema e ca uneori poate sa treaca neobservata faza acuta si sa te trezesti cu complicatii. Asa a patit tata si s-a trezit cu o nefrita cand era copil.

Andora, multa sanatate si ai grija de col. Cred ca te referi la reiki cand spui ca ai facut gradul I de bioenergie. Acolo se face la gradul II si transmiterea la distanta. Eu am facut mai demult gradul I si II. Pot sa zic ca mi-a prins tare bine in sarcina si la nastere. Mai tot timpul eram cu mainile pe burta . La nastere mai mult am motait ca nu prea m-au chinuit contractiile. Am nascut cu totul in 4 ore si in ultima ora m-am dilatat de la 4 la 10, fara sa ma chinui, dar cu mainile pe burta.





"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Buna fetelor!

Am vazut ca aveti problemute cu flacaii si domnisoarele care se plang de dureri... fii-mea face si ea asa, nu foarte des insa in maxim 5 minuteimi spune ca m-a pacalit si moare de ras. I-am zis eu ca nu e de gluma cu durerile dar i se pare f amuzant.
Sanziana da, de reiki e vorba, gradul II nu l-am mai facut, instinctiv cred ca ne tinem mainile pe burticuta in sarcina si vad ca Raluca adora sa-i fac masaj, uneori ma scoate din sarite seara sa stau cate-o ora cu masaj pe toate partile corpului printesei de varza acra... dar e printesa mea .
Eu cam in graba acum, dar sunt in concediu si o sa intru mai des... stau cuminte chipurile, abia astept sa ma duc peste 1 saptamana la control sa vad ce mai e pe acolo pe la bebe...

Ana tu cum te msi simti? Noi ne tot sucim cum sa aranjam dormitorul pentru amandoua maimuticile, dar sanatosi sa fim ca restul vin ele de la sine...

Va las acum si va pup pe toti!!! Pe curand


Pogonici mic
Gogoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Continuarea:

Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (128)




S-a dat startul la votare (din nou): www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">ceitrei.jpg



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput