Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (127)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Wow Patricia felicitari!
Ma rog ca totul sa fie in regula,pt ca meriti si uite D-zeu e mare, a venit cred cand trebuia sarcina.
Eu fac cu Diana bioenergie, la o domna pe care o cunosc de mai demult, pot sa spun ca e din ce inm ce mai bine, am avut doar 3 episoade azinoapte in rest e bine ziua. Azi am fost la Kidex, insa cam sarac rau de tot.



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Patricia felicitari!!!O sa vezi ca va fi bine de data asta!!

mina, sanatate Vizigotului!!Da ce crezi ca noi am scapat??Acum ne revenim dupa o bronsita asmatica....prima si sper ca ultima din toamna-iarna asta, de luni mergem din nou la gradi...

Azi este tati "de serviciu" cu copilul motiv pt care mi-am permis sa stau pe net si sa incarc niste poze noi. Am pus la semnatura.

O seara placuta tuturor!!!

Ana - - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

quote:
Originally posted by danina

Wow Patricia felicitari!
Ma rog ca totul sa fie in regula,pt ca meriti si uite D-zeu e mare, a venit cred cand trebuia sarcina.
Eu fac cu Diana bioenergie, la o domna pe care o cunosc de mai demult, pot sa spun ca e din ce inm ce mai bine, am avut doar 3 episoade azinoapte in rest e bine ziua. Azi am fost la Kidex, insa cam sarac rau de tot.



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani





Salut

Cum e cu bioenergia asta, Danina? In ce consta fiecare sedinta?



Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu
http://community.webshots.com/user/vizigotubaiatmare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Danina, un chirurg ai fost sa o vada si sa o palpeze pe cea mica? Daca e vorba de o apendicita ? In cazul asta trebuie actionat rapid ca sa nu dea in peritonita.

Bioenergia atenueaza simptomele in cazuri de apendicita si calmeaza durerile, dar nu reuseste sa vindece complet, deci asigura-te mai intai ca nu e altceva. Rau nu ii face, dimpotriva, dar poate diminua simptome care ar ajuta la punerea unui diagnostic.

Cum ii trece durerea ? Daca ii pui cald sau rece ? La apendicita cedeaza la rece.

Acum vreo luna pe fiica mea o durea tare burta de nu a putut dormi. Ne-am speriat pentru ca durerea se atenua la rece, din fericire pana la urma s-a dovedit ca nu era apendicita, ci o enteroviroza care a tinut-o cam o saptamana (cu furazolidon...). Dupa care a facut si verisorul ei, si eu si mama.

Sanatate multa!

Felicitari nature pentru sarcina!


Eu as vrea sa o duc pe Marina la echitatie, adica sa se plimbe pe un ponei vreo jumatate de ora. A mai incercat cineva ?


"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Mina o sedinta dureaza cam 20 de min in care, doamna respectiva ii face tot felul de pase, cu mainile. Eu prea bine nu inteleg, e ceva cu energiile, dar e o doamna care are ff multe rezultate. O ia din cap pana in picioare si chiar daca Diana se plictiseste ea stie cum sa o ia si reusim pana la urma. Eu zic ca se simte mai bine.

Sanzaiana72 am mers cu ea la dr de familie si la pediatru, i-am facut si ecografie si nu s-a vazut. Acum e drept ca durerile ei cedeaza la rece. Ne pune sa ii intoarecem toate pernele si se cocoata pe ele si unde e mai rece, acolo se tufleste ca o broscuta pe burta, de fapt, de cand o doare numa pe burta doarme. Oare o fi bine??


Maine plecam pt o sapt la Piatra Neamt, ca incepe tati hala de productie si sper sa nu imi faca surprize pe acolo. Oricum, de aseara ii curge nasul, cu mucisori galbeni si tusea s-a accentuat .Asa ca ......incerc intai natural,sa vedem cum reactioneaza , ca nu-i mai dau antibiotic, decat daca e fffffff grav.


Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Buna ziua cuviincios de la noi din an in Paste la propriu... le uram LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor de pana acum, sa fie sanatosi si iubiti!!!

Patricia, FELICITARI! Eu sunt sigura ca va fi totul bine pana la sfarsit! pup dulce burtica!

Danina, sanatate multa Dienutei! Am facut si eu odata gradul I la bioenergie (acela cu tratare prin atingere nu de la distanta) si sa stii ca intr-adevar are efect daca il practici si chiar se pot atenua foarte multe, de la dureri pana chiar la stagnarea tumorilor samd., deci sunt sigura ca o va ajuta... insa evident ca tb mers la dr periodic pt monitorizare indiferent daca durerile persista sau nu.
Mina, bafta cu operatia de polipi... hai ca vizi e viteaz si va trece rapid momentul!
Eliana, eu mereu te admir ca esti mama exemplu cu 3 piticlonti... sa fie sanatosi cu totii ca vor creste repede si vor trece toate episoadele astea mai terne cu imbolnavirile... M-au dat gata in poza de la concurs!
Sanziana, si Gogo vrea sa calareasca, cred ca ar face-o fericita, dar ziceam sa o ducem doar la Zoo la ponei sa vedem daca are curaj...
Ana si ceilalti copii cu "talente" acasa, nci noi nu iesim din rand, la gradi imi zic doamnele ca abia rade cand se joaca, in general cand e concentrasta la vreo tema e serioasa rau, iar acasa numai gura ei se-aude si are niste fite de numa-numa....
Noi o sa intram in prenatal odata cu summit-ul, eram eu viteaza dar am fost la dr si cica imi deschide mandrul din burtoi colul, nici nu e inors cu capu-n jos si da din picioare exact acolo, cica repaus total la pat ca altfel e de rau.. ma conformez... are doar 29 saptamani implinite maine... sa vedeti ce-i fac cand iese . Ana bebicul tau ce face e cumintel?


Va pup pe toti... inchei si sper sa revin mai repede ca pana cum si sa citesc numai de bine




Pogonici mic
Gogoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Andora wow... deja 29 de sapt. cand a trecut timpul???
Sarcina usoara incontinuare... si grija mare... nu-i de glumit cu colul care se deschide... eu am stat in suspans din cazua asta...
si multumim pt. aprecieri


Danina sanatate multa incontinuare.

Si Elena cica are polipi... cred ca ma mai zis, pediatru zice sa ma i asteptam... nu stiu ce??? Dupa mintea mea mai bine o operez acu, cat e mica si uita...






Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Elyanne ms mult.... asa e trece timpul fara sa=mi dau seama... Si la Gogo am avut colul ffff scurt, dar macare era intoarsa din luna a sasea si dadea doar cu manutele in el, nu mi l-a deschis.. si tocmai incepusem si eu gimnastica si asa bine era... Asta e, stau cumintica.



Pogonici mic
Gogoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by nature
Iar duminica am aflat ca sunt din nou insarcinata, pe 8 mai sunt deja programata sa fac amniocenteza la Viena....ca in Romania as mai avea de asteptat inca o luna in plus pana sa fac testul....Sper sa fie OK, eu sunt destul de rezervata, cred ca va fi bine dar ma astept la ce e mai rau...Sa vedem.Daca e OK, cred ca tot fetita vom avea, din calculele noastre...



ma rog sa fie totul bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut fetele!

andora, ma bucur ca aud vesti de la voi! Sa stai linistita sa te odihnesti daca asta a fost sfatul medicului pt ca nu-i de joaca cu colul!
Eu sunt bine cu sarcina, iau proportii....cel mai nasol este ca m-am ingrasat fff mult...am 71 de kg si nu am ajuns inca in luna a 6-a dar sper sa revin la normal dupa nastere.
Bebelul da din picioruse si manute non stop...nu sta nici o clipa, ma trezeste si noaptea din somn, este super jucaus...pe Stefan abia il simteam de 2-3 ori pe zi. De exemplu acum sa asezat undeva jos si se joaca pe vezica mea mi-l imaginez cumva ca si Dori din filmnul cu Nemo cand sare peste meduze ...si vai de vezica mea.

In rest eu am zis ca as intra in prenatal la inceputul lunii iunie daca ma ajuta DD sa fie totul ok. Pana atunci imi bat capul cum voi aranja camera sa fie bine pentru bebe si pt Stefan.

Cu toanele si crizele ne-am mai calmat....suntem asa in valuri, una calda una rece Uneori este surprinzator de calm si cooperant iar cand i se pune pata sa fie gica contra nu am cum sa o scot usor la capat.
In schimb nu mananca!!! Este fff sclifosit si nu vrea nici cum sa manance "omeneste" Oricat ma straduiesc nu il pot convinge sa puna ceva in gura de la mine. Soacra zice ca la ea mananca, la camin mananca dar acasa nu vrea si pace!! Daca ar fi dupa el ar manca non stop cartofi pai cu mujdei de usturoi....
Nu mai stiu cum sa-l conving/pacalesc sa-i dau sa manance calumea sa ma simt si eu impacata ca hranesc copilul sanatos. Ceva idei??? Nu mananca fructe, legume, mai nimic.... habar nu am din ce traieste ca de slabut nu este si nici palid sau anemic....

sanziana, si eu o sa-l duc pe Stefan vara asta la o herghelie din apropierea orasului unde au cai pe care ii poti calari, am vrut sa mergemsi anul trecut dar era cam micut Stefan.Insa numai asa pt fun nu ca sa-i dau cursuri pt ca nu cred ca se fac acolo la herghelie ceva cursuri.

Noi am scapat de bronsita in schimb nu am scapat de tuse.Mai are o tuse uscata uneori asa ca inca mai luam sirop de tuse si sper sa scapam pt ca de azi merge din nou la camin.
O zi buna tuturor si sa auzim de bine

Ana - - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim


Mergi la inceput