Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

al meu tot tarziu a adormit....l-am tinut la tzitzi,, ca altfel nu se dadea batut.Smecherul ma luase cu gangureli si rasete...hm!!!


Roxana, stai calma, e prea nou pt el ce reuseste si normal ca ii place figura. O sa se obisnuiasca....si o sa inceapa cu altceva

Valentina, am vazut pozele! ai copii superbi, sa-ti traiasca!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

SABINA petrecere frumoasa maine

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

nu stiu ce fac tot seara ajung la calculator,asta mica ma termina..raportam si noi azi parca a mancat mai binisor dar tot cu plansete si cu urlete.

dar ce sa intamplat?ce au papanasii nostri azi?mai toti sunt maraiti si nedormiti.
legat de manute si Miruna si le indeasa in gura de i se face rau pana la urma ai vine sa vomite....m-am uitat la gingii dar nu vad sa fie de la dinti.

Nana drum bun si sa ne dai vesti bune cat de repede.
in seara asta a culcato tatsu pe fata dupa 3 zile de absenta...a fost in delegatie.
azi a fost cheful de craciun la el la firma ,dar nu ne-am putut duce,asa ca a stat si el frumusel acasa cu noi

LAVINIA & Miruna Antonia(5 sept 2007)
http://good-times.webshots.com/album/561667465Haxrfm?start=12
http://good-times.webshots.com/photo/2542862970101707026tEqOcS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

ma bag la somn ca sunt franta ,maine din nou sunt la munca de la 8 la 14 ,si sunt niste zile greleeeee,iar cand ma intorc acasa vreau sa fac bradul ,daca reusesc va trimit poze

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

nopte buna mamici ,noapte buna bebici!
apropo ,se pare ca mi-a venit alocatia pt TEO ,am gasit aviz ,stiti cumva cate zile poate sta la posta?

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

'neatza

asa pot sa va spun la ora asta!
Beyyyyyyyy fraticule,nici cind erati gravi si stateati in concedii nu dadeati gata un capitol/zi!Uffffffff!Citesc de nu stiu cit timp,dar n-am retinut mare lucru!
Azi am facut si noi vaccinul Infanrix hexa!Mihnutz,un dragutz ca de obicei,ptiu-ptiu,tine-i Doamne obiceiurile!A plins la bagarea acului,dar a durat totul asa de putin,ca nici n-a apucat sa se jeleasca!Dupa care,un cumintel si jumatate!A dormit de la 20:30-23:30,a papat 2 tzitzi,si-a adormit instantaneu!Stiu ca da somnolentza vaccinul,poate dorm si eu mai mult !
In general,noaptea,adormim in jur de 23,avem 1 trezire pe la 4:30,urmatoarea la FIX 3 ore(potrivesti ceasul dupa el),adika la 7:30,papa 1 tzitza si doarme pin' la 10 sau 11;si eu somnambulez dupa acest orar!Ziua v-am zis-doarme cam 8-9 ore in 3 reprize!
Bebe e f armonios dezvoltat dupa spusele doftoresei;bine ca-l vad si eu cum creste,pot sa fac ca Sabina,sa mi-l evaluez lunar,ca am si cm si cantar...Oricum il cantaresc la 2 zile sa nu se intample ceva!Nebuna sunt si eu!
Cred c-ati vb despre tunsori si coaforuri,nu?
Eu una,ma duc de vreo 4 ani la Abbate,in Calea 13 septembrie.Sunt extrem de multumita de rezultate,indiferent ce doresc sa fac;si-mi place ca pot programa toata gama de servicii:coafura,manich+pedich,cosmetica,masaj!E super si se respecta cu sfintenie orele de programare!
Eu sunt destul de ,,priceputa'' si reusesc sa-mi coafez parul f bine dupa ce ma spal,mi-am luat de la ei de la salon produse Wella professional,am placa ceramica Remington, perie rotativa Rowenta,asa ca 1 data/luna merg la retusari si in restul timpului ma coafez eu(si chiar imi iese)!
Manich+pedich la fel!Mi le fac ff frumos indiferent ca-s french ori cu picturi,sau visina putreda!
Singurul lucru pe care nu-mi place sa-l fac este epilatul.Am epilator de-ala cu atenuator de durere Brawn,insa sta de mobila;nu suport si gata;prefer sa stau culcata si sa munceasca tanti!
Cit despre make-up...e marea mea placere si pasiune!Dar acum n-am ocazia sa exersez prea mult ca-l tin pe bb aproape de fatza si nu vreau sa-l umplu de toate cele!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
http://b1.lilypie.com/nGgbp2.png
http://www.flickr.com/photos/21367727@N02/page2/

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Mey, da stiu ca scrieti, nu gluma! Am citit tot, dar am uitat si mai mult!

Eu am avut o zi destul de nasoala, dupa o noapte ciudata. La 3 dimineata m-am trezit din somn de durere de falca umflata dupa operatie. Am luat calmant si am adormit cam greu. Noroc cu Tudor, un finut, care s-a trezit abia la 6:30 sa manance si apoi a adormit la loc. Apoi azi tot cu Tudor si cand iesim la plimbare, merg si eu sa ma tud si sa ma aranjez putin, dar nu am gasit nicio coafeza libera, asa incat m-am intors cu coada intre picioare. Cum aveam falca umflata si rosie, dureroase, cum nu am putut nici sa ma fac mumoasa, cum sunt si grasa si hanele arata oribil pe mine, ma gandeam sa nu mai merg la petrecerea de Craciun de la firma. Dar curiozitatea si dorinta de o barfa mica au invins, asa incat de la 7 fara un sfert pana la 10 am fost la party. Dar la intoarcere mi-am gasit puiutul umflat de plas ca-i era o foame... Si m-am simtit atat de vinovata! A mancat ca un lup si apoi saracutul a plas foarte tare, s-a chinuit sa scoata aerul si a reusit asta in reprize si destul de greu. Apoi a bagat o ultima repriza de papa si la miezul noptii a adormit si el. Eu am stat sa va citesc si apoi ma bag la somn. Maine mergem la biserica, e serbare acolo si vine si Mosu'.

Fetelor, vreau sa va multumesc pentru sprijinul pe care-l gasesc aici la voi si pentru ca l-ati admirat pe Tudor. Uneori avem nevoie de cuvintele astea.

Annisia, eu te primesc oricand.
Carpatina, Nana, concediu placut acasa!
Sim, Roxana, Sabina, voiam sa va zic si voua ceva, dar sa mor de-mi amintesc ce! :)))

Noapte buna!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna tuturor!

As dori sa ma alatur si eu clubului cu o dulceata de septembrie.

Suntem noi pe desprecopii si inca avem de invatat cum merge treba.

Am sa pun aici informatia despre bebelusha.

Daria data nasterii: 18 sept 2007 ora: 17.45 3450g 52 cm apgar 9 cezariana




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

A,da,noroc cu Yaia:
Duamna Carpatina,ce taceai matalutza malc!Care va sa zica,tot ploiesteanca?Si n-ai suflat un cuvintzel...5' la coltz...rusinica!Si te tii si de degustari!Bravo!Ce-as bea si eu 1 pahar INTREG de vin,nu ca la impartasanie 1 linguritza!Dar mi-e ca-l cheaunesc pe bietul copil cu viciile mele!Bine-ai venit akasa!
Nana draga,drum bun si calatorie usoara!Sa rezolvati tot ce v-ati propus!
Cu petrecerea de Craciun:asti ade la noi au facut-o pe 7 dec la hotel Parc;n-am servit ,of course:arat intr-un mare fel(a se citi fff nashpa)-am o burta de zice ca tre sa nasc peste 3 luni,niste coapse oribile,asa ca de cind am nascut umblu doar in pantaloni de trening,nu mi-am cumparat nimic nou,nici nu vreau s-o fac si macar sa astept reducerile alea din ianuarie,ca nu mi-oi lua si XXL sa dau si-o poala de bani!Sunt cam deprimata pe tema asta!
Si cit timp alaptez,sunt legata de maini si de picioare.Poate cu ceva sport sa reusesc ,ca am incercat sa tin dieta si doar globulii Piciulikai mi-au salvat laptariile ca se duceau la vale.Dar prefer sa fiu grasa decit sa-i dau formula lui Mihnea!Am devenit habotnica rau cu alaptatul.As face orice sa-i dau cit mai mult timp san.
I-am dat de cateva ori formula completare,si-am plans de ciuda!Asta e,sunt nebuna!
Mai imi baga si dr-ta cutitul in inima:vaiiii,doamna ce bine-i merge hranit la san!Pai da,asa e!


Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
http://b1.lilypie.com/nGgbp2.png
http://www.flickr.com/photos/21367727@N02/page2/

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Luy,tu te plimbi pe Brancoveanu?Nu te duci in parc?Eu asa credeam!
Sa stii c-ar creshte pipotica in fi miu sa-i faca gagicile serenade sub balcon...Dar tre sa aiba palmani buni,ca noi stam la 8!
In general eu ies afara pe la 14-15,mai devreme doarme piticul si fac si eu una -alta prin casa!Dar mi-ar face mare placere sa ne plimbam!
Betty,ai patzit cu globuletele,cum am patit noi la Trattoria.Credea lumea ca suntem din vreo secta:10-12 inse si toate gravide,eventual cu acelasi guru....Hai ca mi-a deraiat neuronu'!
Sim,bafta cu actele!Eu tre sa lichidez un credit sa pot face altul cu o suma mare(asta de ce vorbeam in toamna)!Nu mai am mult de dat,dar nu ma indur sa dau dintr-o data o caciula de bani.Pina la urma va trebui s-o fac!O sa te sun sa te chestionez cu botezul la Thalia.In ian-feb o sa-l facem si noi tot acolo!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
http://b1.lilypie.com/nGgbp2.png
http://www.flickr.com/photos/21367727@N02/page2/

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput